Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Тротуарна плитка в ландшафтному дизайні

Давно замислюєтеся над тим, щоб купити будинок в Київській області?! Тоді вам обов'язково стане в нагоді інформація про те, чи варто оформляти прибудинкову територію тротуарною плиткою. Адже садові або під'їзні доріжки, місця паркування автомобілів і т.д. - це все ландшафтні елементи ділянки, які не тільки полегшують пересування по території, але прикрашають і розділяють простір.

А що може бути краще і естетично привабливішим, ніж доріжки, вимощені тротуарною плиткою?!

Молоде, але вже ДУЖЕ потрібне покриття

Використовувати камінь при будівництві доріг почали ще багато століть тому в Греції і Римі (це і є прототип сучасної тротуарної плитки). Пізніше ряди будівельних матеріалів для покриття доріг і стежок поповнив асфальтобетон (бітум + щебінь + мінеральний порошок + пісок). І тільки в кінці дев'яностих років на «горизонті будівельного ринку» з'явилася фігурна тротуарна плитка - гідна заміна бруківки і асфальтобетону ...

З'явилася, і відразу ж завоювала величезну популярність!

На відміну від інших жорстких матеріалів для замощення стежок і доріжок на прибудинковій території, тротуарна плитка виробляється сьогодні у величезній різноманітності забарвлень і форм (чим точно не може похвалитися асфальтобетон!). До того ж таке покриття довговічне (середній термін служби досягає 30-ти років), воно прекрасно переносить температурні перепади, притаманні нашому клімату.

Тротуарна плитка може служити і як акуратного «роздільник» території на зони або окремі самостійні елементи саду (наприклад, вимощені навколо дерев або чагарників доріжки).

Не зайвим буде нагадати, що існує безліч «малюнків» мощення (рівносильно зображенню на папері, яке можна перенести на доріжку). Тому, купивши будинок в київській області і займаючись оформленням прибудинкової території, визначитеся спочатку з майбутнім дизайном стежок, і лише потім вже вибирайте плитку.

Корисні тонкощі і нюанси:

  • професіонали рекомендують купувати матеріалу на 5-8% більше, ніж того вимагають ваші розрахунки (припустимо певний відсоток відходів і шлюбу);

  • слід в обов'язковому порядку залишити пару квадратних метрів тротуарної плитки на можливу заміну пошкоджених елементів в ході експлуатації;

  • тротуарна плитка невеликих розмірів набагато простіше укладається (укладання тротуарної плитки - це ціле мистецтво, докладно про який ми розповідаємо в окремій статті);

  • плитка світлих відтінків не тільки дорожче обходиться, але і вимагає більш ретельного догляду (особливо в місцях активного і постійного руху);

  • уважно оглядайте з усіх боків обрану плитку - на ній не повинно бути НІЯКИХ зайвих плям (навіть ледь помітні жовтуваті плями свідчать про низьку якість виробу).

Незаперечні переваги тротуарної плитки

Як відомо основні проблеми сучасного дорожнього господарства пов'язані з погодними умовами. Ну, не витримують асфальтобетонні покриття різких і досить частих температурних перепадів - тріскаються, розсипаються і руйнуються!

Зате «погодні характеристики» тротуарної плитки на висоті - такий матеріал спокійно переносить більше двохсот циклів переходу від мінуса до плюса. Більш того, тротуарна плитка має високу теплостійкість (вона не сильно нагрівається під прямими сонячними променями і, отже, не виділяє шкідливих для людини речовин).

Ще одним вагомим перевагою тротуарної плитки можна назвати можливість її неодноразового використання (вільно знімається при необхідності і відмінно знову укладається назад).

Іншими словами тротуарна плитка - це кращий варіант для тих, хто хоче купити будинок в київській області і перепланувати на свій розсуд ландшафтний дизайн. Вона створює ідеально рівну і красиву поверхню, на якій навіть з часом не з'являються жахливі тріщини, провали, всілякі дефекти і викривлення.

Більш того, процес мощення не вимагає залучення дорогої спецтехніки (всі роботи при бажанні можна швидко і легко виконати самостійно). А це істотна економія сил, часу і фінансів! З асфальтобетоном такі «дії», на жаль, неможливі.

Але найголовніше!

Тротуарна плитка незамінна в сучасної паркової архітектури. З її допомогою можна перетворити зовнішність будь прибудинкової території та присадибного господарства, створити новий, або обіграти існуючий ландшафтний дизайн (можна, наприклад, оригінально замостити майданчик для барбекю навколо дерева або викласти вигадливі стежки, що ведуть до будинку, басейну, ставку, альтанці). А тому…

Якщо ви маєте намір купити будинок в київській області - не забудьте про тротуарну плитку! Вона допоможе створити воістину розкішний ландшафтний дизайн на вашій ділянці, який буде радувати вас довгі роки.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.