Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Створюємо ідеальний котедж під Києвом. Все, що потрібно знати про газоні в заміському будинку

Сучасний котедж під Києвом складно уявити без зеленої галявини, яка радує око. Крім естетичного задоволення, газон дає можливість своєму творцеві проявити індивідуальний смак, продемонструвати почуття стилю і навички ландшафтного дизайнера.

Прагнучи швидше облагородити присадибну територію, жителі заміських будинків часто купують готові рулонні трав'яні покриття. Однак набагато цікавіше виростити газон з нуля. Це не дуже складно, хоча, звичайно, зажадає наполегливості і терпіння.

Осінь - найкраща пора, щоб закласти основу для майбутнього газону. Пропонуємо вам докладну покрокову інструкцію по створенню у Вашого заміського будинку розкішної зеленої галявини.

Крок перший. Вибираємо тип газону

Перед тим, як вирушати в магазин за насінням, необхідно з'ясувати, що саме ви хочете бачити біля вашого котеджу під Києвом. Фахівці виділяють чотири типи газонів, у кожного з яких є свої особливості.

Партерний газон - найкрасивіший з усіх існуючих, але дуже нестійкий і вимагає дбайливого догляду. Являє собою акуратно підстрижений шар шовковистою яскраво-зеленої трави. Такий газон часто можна бачити біля ганку або тераси, перед басейном, навколо садових скульптур.

Садовий газон - найпопулярніший у жителів заміських будинків. Основу такої галявини складають кілька видів широколистих злакових трав. За зовнішніми характеристиками садовий газон поступається партерного, але зате відрізняється більшою стійкістю до витоптування. Висівається він на території, де передбачається ходити, ставити садові меблі і облаштовувати дитячий майданчик.

Луговий газон - це відтворення на ділянці дикого луки, типового для лісостепової зони. Досіяти стійких злакових трав на вже існуючий пустир з багатолітниками, ми отримаємо газон, який виглядає як оазис незайманої дикої природи. Такий вид ландшафтного дизайну підійде тим, хто сповідує принцип максимальної природності. Можна також використовувати луговий газон для оформлення ділянки з тильної сторони будинку.

Мавританський газон - це поєднання трави і яскравих польових квітів. Красиво виглядає як біля воріт, так і з парадної сторони будинку. Мавританським газоном можна оточити альтанку або дитячий майданчик.

Крок другий. Купуємо насіння

Для створення газону прийнято використовувати не окремий вид трав, а їх комбінації. Залежно від обраного типу галявини нам знадобляться:

Партерний газон - тонконіг (80%), костриця, мітлиця, райграс.

Садовий газон - костриця червона (40%), райграс, мятлик, мітлиця. Там, де потрібна особлива стійкість до витоптування, наприклад, на галявині для пікніка або на спортивному майданчику, можна посіяти суміш вівсяниці (40%), тонконога (40%) і Райграс пасовищного.

Луговий газон - люцерна, конюшина червоний і білий, експорцет.

Мавританський газон - мак, ромашка, гіпсофіла, волошка, льон, нігтики, немезія.

Грунтові особливості ділянки пред'являють свої вимоги до травосмеси. Якщо ваш котедж під Києвом оточують дуже кислі або дуже солоні ґрунти, більшість традиційних трав там не виживуть. Для скислої грунту необхідно підібрати травосмесь з костриці, їжаки звичайної і мітлиці тонкої. До сильно засолених грунтів підійде суміш з райграса, червоної вівсяниці і тонконога. Існують також спеціальні травосуміші для затінених ділянок і для горбистій місцевості.

Крок третій. Готуємо грунт

Територія майбутньої галявини повинна бути добре перекопана, як правило, на 25 см углиб. Якщо родючий шар тонкий (менше 25 см), доведеться досипати поживної основи. Важкі глинисті грунти при перекопуванні змішайте з піском, а надто легкі піщані - з торфом. Одночасно з перекопкой внесіть в грунт добрива. Очистіть грунт від бур'янів, розбийте грудки, ущільніть і залиште галявину в спокої на місяць. За цей час грунт осяде, після чого можна буде приступати до висадки насіння.

Крок четвертий. Посів

Кращий час для посіву газонної трави - вересень. У цей період в грунті достатньо вологи, і сонце ще встигне прогріти наш майбутній газон. Сіяти потрібно в суху безвітряну погоду. Одну половину насіння розкидайте уздовж ділянки, другу - поперек. На сотку землі йде в середньому 4 кг посівного матеріалу. Утрамбуйте галявину, полийте її за допомогою дощувальної установки і укрийте землю плівкою. До появи паростків поливати газон доведеться щодня.

Крок п'ятий. Післяпосівні роботи

Перша стрижка газону проводиться, коли молода трава виросте до 5-8 см. Надалі частота сіножатей залежить від типу обраного газону:

Партерний - 1-2 рази в тиждень;

Садовий - 1 раз на місяць;

Спортивний - 1-2 рази в тиждень;

Луговий - 1 раз на місяць;

Мавританський - 1 раз на рік, після того, як відцвітуть однолетники.

Догляд за газоном також включає себе регулярні підгодівлі. Перший раз це краще зробити навесні, відразу після появи перших паростків. Вносити калійно-фосфорні добрива потрібно навесні, влітку і восени. Азотні підживлення вносяться в березні-квітні, в травні і в літні місяці. Восени азотом не підживлюють, щоб не стимулювати зростання трави.

При поливі газону стежте, щоб грунт воложилася на глибину 10-15 см. У такому режимі на кожен квадратний метр в середньому йде до 15 літрів води. Поливайте вашу галявину вранці або ввечері з урахуванням погоди. У посуху можна поливати раз в три дні, в холодну пору року - не частіше, ніж раз в десять днів.

Чітко дотримуючись інструкції, вже наступної весни ви зможете милуватися зеленими сходами. До літа ваш котедж під Києвом по-справжньому зміниться: біля нього вже можна буде посидіти на травичці, походити босоніж і навіть поганяти в м'яча. Кілька років регулярного догляду за газоном, і він стане прикрасою садиби і предметом гордості господарів.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.