Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Створення водойми на присадибній ділянці. Ч.1. Що потрібно знати, приступаючи до будівництва

Будівництво заміського будинку: чи потрібна водойма?

 

Ніхто не стане сперечатися, що сьогодні будівництво заміського будинку і облаштування присадибної ділянки при ньому - ціле мистецтво, що має свої канони, і, разом з тим, чи не обмежує політ фантазії господаря майбутніх угідь. Стандартні рішення планування ландшафту ділянки - зведення альпійських гірок, розбивка газонів та інше все частіше доповнюються ідеями створення штучних водойм.

Вода чарівним чином розслабляє, заспокоює людину, відволікає його від повсякденних турбот. Вона є джерелом життя, енергії, свіжості. Саме тому люди люблять жити у водному оточенні, хоча б за допомогою пристрою водойм на власних земельних ділянках. важливо, чи плануєте ви створення особистого ставка ще на стадії будівництва заміського будинку, або ж ця ідея відвідала вас після покупки такого, як то кажуть, в готовому вигляді - ви в будь-якому випадку можете прикрасити особистий простір водоймою, зробленим власними руками.

Тут відразу ж виникає питання - чи можна впоратися своїми силами або краще довірити справу фахівцям? Практика показує, що створення великого штучного водоймища на присадибній ділянці (наприклад, озера) доцільніше доручити професіоналам, а менш масштабні проекти цілком реально здійснити самому.

Домашній ставок: починаємо з головного

З чого починається створення домашнього ставка? Відповідь очевидна - з його проектування відповідно до розмірів і дизайну земельної ділянки. Причому, якщо ви зводите житло «з нуля», простіше і зручніше врахувати всі чинники ще до того, як буде відбуватися будівництво заміського будинку. Чим більше площа ділянки - тим більший розмір водойми можна собі дозволити, і навпаки. В саду регулярного стилю більш доречним буде ставок геометричної форми, а при пейзажної манері оформлення ландшафту слід дотримуватися максимальної природності. При цьому потрібно враховувати, що ставок, що має округлу форму, буде рідше потребуватимуть чищенні, так як різне сміття накопичується саме в кутах споруди.

Що стосується місця розташування ставка, то його ідеальним варіантом буде напівтінисте місце з відкритою південно-західній стороною, що освітлюється сонцем не більше 5-6 годин на добу. Під прямими сонячними променями в водоймі буде відбуватися активне розмноження водоростей і бактерій, і він швидко втратить свою красу. У той же час, не рекомендується планувати розміщення ставка під деревами - з нього доведеться регулярно отримувати забруднюють воду опале листя.

Глибина ставка може бути будь-який, починаючи від найдрібнішої, рівній 40-50 см. Однак якщо в ставку передбачається зміст риб, його глибина повинна бути не менше 2-2,5 м, тоді водоймище не буде замерзати взимку і перегріватися влітку. Заздалегідь має бути вирішено питання з забором води для наповнення ставка. Джерелами можуть бути колодязь або свердловина, розташовані на ділянці, або ж звичайна водопровідна вода. Можливість зручного наповнення водойми необхідно обміркувати на самому початку його проектування або ж ще в процесі будівництва заміського будинку.

Облаштування водойми на присадибній ділянці - що знадобиться?

Для пристрою штучної водойми на присадибній ділянці використовуються різні матеріали і інструменти. В якості безпосередніх ємностей для води застосовують спеціальні пластикові та скловолоконні басейни (ложа) різноманітних форм і розмірів. Існують також готові каркаси для водойм з попередньо обладнаними в них декоративними елементами, місцями для висадки водоростей.

Нескінченний простір для втілення будь-яких ідей в створенні домашнього ставка дарує спеціальна ставкова плівка. Поширене використання рідких полімерів і традиційного бетону. За умови відповідного виду грунту, можна зробити ставок способом, наближеним до природного: риється яма, стінки якої зміцнюються жирної глиною. Це можливо здійснити у вологих низинах, де грунт щільна і глиниста, схильна до застою води.

Варіантів дизайну штучного ставу безліч. Можна використовувати будь-які матеріали та декоративні елементи для оформлення самого ставка та прибережної зони, які тільки фантазія підкаже. До речі, улюблені багатьма водяні каскади і фонтани не тільки дуже гарні, але і надають ставку власну динаміку, що є плюсом. А якщо грамотно організувати підсвічування ставка, розставивши світлові акценти на його окремих ділянках, можна насолоджуватися приголомшливим видом водойми і в темний час доби.

Прикрашаємо з розумом і душею!

Будівництво заміського будинку складно уявити без подальшого облагородження присадибної ділянки за допомогою рослин і квітів. Вибираючи представників флори для прикраси ставка, слід уникати таких її видів, які схильні до бурхливого розмноження. Чудово, якщо буде можливість посадки глибоководних рослин - латаття, кубушки жовтої. Вони будуть не тільки прикрашати водойму, а й сприяти його природному очищенню.

Бажаючи «заселити» в ставок риб, необхідно дотримуватися наступних пропорцій - на 1 м. Куб. води має припадати не більше 1 кг риб. При цьому варто враховувати, що риби ростуть.

І, звичайно ж, не можна забувати, що будь-який штучний водойму в сукупності з його мешканцями, рослинами, ростуть в ньому або в межах прибережної зони, є єдиною системою, складові якої взаємодіють і впливають один на одного. І за всім цим потрібен систематичний контроль. Втім, ви напевно готові до того, що будівництво заміського будинку і подальше життя в ньому апріорі має на увазі, крім комфорту, наявність певних обов'язків. Якщо ви зможете організувати правильний догляд за вашим ставком на присадибній ділянці, він буде радувати вас своєю красою і здоров'ям довгий час!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.