Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Струмок на вашій дачі під Києвом. Створюємо красу своїми руками

Ідея про струмки на присадибній ділянці прийшла до нас зі сходу. Філософія фен-шуй вважає, що водні об'єкти, і струмки в тому числі, несуть з собою позитивну енергію і сприяють відновленню життєвих сил. З цим важко не погодитися; ви і самі, напевно, помітили, що ніде так добре не вдається відпочити, як біля води. І якщо ваша дача під Києвом знаходиться далеко від річки або озера, біля будинку можна створити цілющий водний потік своїми руками.

Штучний струмок являє собою замкнуту систему, де постійно циркулює вода. Джерело струмка найпростіше влаштувати з вкопаної в землю пластикової ємності. Скільки води потрібно залити в цю бочку, залежить від довжини русла. В середньому на струмок протяжністю 10 метрів знадобиться близько 120 літрів. Проходячи через вигину, уступи і пороги, вода потрапляє в нижній резервуар, звідки за допомогою насоса і замаскованого під камінням шланга знову закачується в верхню ємність.

Місце для майбутнього струмка має відповідати кільком критеріям. По-перше, щоб вода текла, знадобиться перепад висот, тобто потрібна природна або спеціально насипана гірка. По-друге, щоб з водної системи випаровувалося якомога менше води, струмок не повинен перебувати безпосередньо під палючим сонцем.

Після того, як ми визначилися з місцем, можна приступати до закупівлі необхідного інвентарю, підбору відповідних каменів і рослин. Зупинимося на цьому докладніше.

Основа для струмка

Ложе струмка може бути виконане з бетону або з допомогою готових склопластикових форм. Перший спосіб хороший для масштабних проектів - струмків, стилізованих під гірські річки з водоспадами. У свою чергу, готові конструкції з пластика легко збираються і просто встановлюються, тобто всі будівельні роботи під силу навіть ландшафтники-любителям. Існує і третій варіант: під русло струмка виривається траншея бажаної форми, її дно вистилається піщаної подушкою і покривається полімерною плівкою. У місцях, де потрібна додаткова захист, наприклад, там, де вода буде падати з уступу, додатково укладається геотекстиль.

Оформлення струмка

Щоб течія була більш активним, русло струмка повинні частково перегороджувати валуни середнього розміру. Знадобляться камені і для обробки крайки струмка. Найкраще використовувати породи тих же кольорів, що застосовувалися при зовнішній обробці будинку. Ущелини можна заповнити дрібними камінцями, а дно струмка встелити галькою.

Насоси

Щоб вода в системі неперервної рухалася, знадобиться спеціальний насос. При виборі головним критерієм повинна стати зносостійкість, оскільки працювати йому доведеться весь теплий сезон. Дуже бажано, щоб система під'єднання насоса до харчування перебувала поруч зі струмком. Також зручно, щоб неподалік був резервне джерело води на випадок, якщо в сильну спеку волога зі струмка буде посилено випаровуватися.

Озеленення берегів

Струмок виглядає порожнім і неприродним без вологолюбних рослин. Щоб оживити кам'янисті береги, можна висадити поруч папороті, рогозу, осоку або комірник. Додадуть яскравих фарб сині іриси, жовта таволга і рожевий вербейник.

Декоративні елементи

Тим, хто зібрався купити дачу під Києвом і оформити її в східному стилі, радимо звернути увагу на такий елемент японського саду, як невеликі містки через струмок. Вони можуть бути і функціональними, і виключно декоративними. Якщо по мосту передбачається ходити, то використовують метал або міцні породи дерева. Для естетичних цілей міст можна зробити з будь-яких матеріалів, в тому числі зі скла. Також гармонійно поруч зі струмком буде виглядати кам'яні сходи, особливо, якщо напрямок руху по паралельно потоку води.

Рідкісний власник дачі під Києвом не прагне облаштувати на ділянці щось вишукане. Струмок з каскадами, закрутами і маленькими водоспадами - це справжня знахідка для любителів хитромудрих ландшафтних рішень. Створення такого струмка - справа копітка, але натомість ви гарантовано отримуєте ідилічну картину дикої природи, розслаблюючі звуки дзюрчання води і захоплення всіх ваших гостей.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.