Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Садові скульптури: класика і нові віяння

Якщо бажання купити дачу під Києвом нарешті реалізовано, отже тепер має бути не менш важливе завдання: зробити так, щоб все навколо будинку радувало око і створювало позитивний настрій. Часто буває так, що навіть з буйною рослинністю і яскравими клумбами прибудинкова територія все одно виглядає композиційно незавершеною. В цьому випадку поставити останню крапку допоможуть садові скульптури.

Де розмістити?

Місцезнаходження скульптур залежить виключно від вашого смаку і почуття простору. Крім загальноприйнятих місць - перед входом в будинок, біля воріт, біля водойми, ландшафтні дизайнери радять звернути увагу на перетинання доріжок, а також на далекі куточки саду. Зайвим буде нагадувати, що скульптури можуть «загубитися» на тлі яскравої клумби, а тому в таких місцях їх варто розміщувати з обережністю.

Садово-паркові фігури дуже красиво виглядають в оточенні дерев з великими листками, на тлі кованої огорожі, кам'яної стіни, живоплоту. Світлим статуям ідеально підходить соковитий, яскраво-зелений фон. Темні статуї добре контрастують з блискучою поверхнею натурального або штучного каменю.

Щоб уникнути перевантаженості саду деталями і правильно визначитися з висотою фігур, є хороший спосіб - вирізати з картону макет майбутньої скульптури і пройтися з ним по ділянці. Після цього стане зрозуміліше, наскільки доречні на території декоративні елементи і з яким фоном вони будуть виглядати найбільш виграшно.

Скільки потрібно скульптур?

У випадку з садовою скульптурою працює принцип «чим менше, тим краще». Зрозуміле бажання прикрасити територію по максимуму, але перенасиченість призводить до того, що сад з місця відпочинку перетворюється в музей архітектури, і атмосфера в ньому стає такою ж музейної: постійно хочеться перейти на шепіт і пошукати табличку з назвою експоната. Також при оформленні саду скульптурами не варто змішувати стилі без крайньої необхідності: класичні статуї з мармуру виглядають дивно поруч з модерними статуями з металу і скла. Таке сусідство доречно в музеї і на виставці, а в реальному саду виглядає надто химерно.

Якщо ви вирішили розмістити на ділянці кілька скульптур, постарайтеся не створювати хаос: розташуйте об'єкти так, щоб погляд концентрувався лише на одній з них, а всі інші «не потрапляли в кадр».

Де замовити?

Ті, хто вирішив купити дачу під Києвом і прикрасити її скульптурами, без зусиль знайде фахівців. В області діють кілька десятків фірм, що спеціалізуються на садових фігурах. Майстри працюють як з традиційними матеріалами - каменем, деревом, так і займаються виготовленням декоративних елементів зі скла і металу.

Які скульптури вибрати?

Це, напевно, найголовніший і найскладніше питання. А відповідь на нього залежить, природно, від стилю будинку і саду.

Сад модерн

До саду в сучасному стилі найкраще підходять фігурні елементи з металу. Це можуть бути як абстрактні скульптури, так і дуже модні зараз декоративні кулі. Робота з металом залишає місце для креативу, проте зважаючи на складність обробки вихідного матеріалу готові вироби коштують недешево.

Ще одне чудове доповнення до сучасного саду - це фігури зі скла. Завдяки створюваної ними грі світла і тіні, вони відмінно виглядають як самі по собі, так і в поєднанні з кольоровою підсвіткою. Цікавого ефекту можна домогтися, якщо розташувати скляні елементи поруч з водними об'єктами: озером, струмком або фонтаном.

Сад класичний

До традиційного дому і саду краще підібрати класичні скульптури. На великих просторах серед партерних газонів і прямих вимощених доріжок красиво виглядатимуть копії античних статуй, кам'яні чаші і вази на монолітних постаментах, колони в давньоримському стилі. Найчастіше для таких виробів використовують білий і кольоровий мармур, граніт і кварц. У бюджетному варіанті кам'яні фігури можна замінити гіпсовими. У класичному саду прийнято робити акцент на одній головній статуї, а всі інші елементи повинні лише підкреслювати її провідну роль.

Східний сад

Сад в східному стилі оформляється відповідно до чітких правил, і вибір скульптур вкрай обмежений. Найчастіше в японських і китайських садах можна побачити фігури лева і дракона, що символізують силу і захист. Також популярні скульптури черепахи і журавля, які уособлюють відповідно інь і ян. Ще один обов'язковий елемент східного саду - ліхтарі-скульптури. Світильники з широкою дахом розташовують біля водойм, ліхтарі грубих форм - в темних куточках саду. Шестигранні ліхтарі на підставці-опорі ставлять перед входом в житло.

Сад в стилі кантрі

Рустикальний стиль найменш вимогливий до зовнішнього лиску скульптури. У такому саду будуть доречні різьблені фігурки з дерева: рослини, тварини, казкові герої. Купивши дачу під Києвом, можна заповнити простір навколо предметами сільського побуту, наприклад, поставити декоративну млин, візок або велике колесо від неї.

Універсальні рішення

З елементів, які будуть гармонійно виглядати практично в кожному саду, варто згадати фонтанні скульптури, а також «зелені скульптури» топіарі. Останні виготовляються з низькорослих рослин, висаджених в заповнений грунтом сітчастий каркас. Можна використовувати і низькорослі чагарники, підстригся їх відповідно до обраної формою.

Скульптури роблять сад більш живим і цікавим. За допомогою правильно підібраних образів можна створити в саду східний колорит або частинку античного світу. Від того, якими саме скульптурами буде наповнений сад, буде залежати і загальний настрій: веселий, розслаблений або зосереджене. Купивши дачу під Києвом, підберіть скульптурні елементи під ваш смак і зробіть сад композиційно завершеним.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.