Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Сад на дачі в Київській області: зимовий догляд необхідний!

Раніше на сторінках нашого сайту вже відбулася «розмова» про те, як підготувати сад в заміському будинку до зимівлі. Однак досвідчені садівники, які вже встигли купити дачу в Київській області та озеленити її територію, знають, що роботи в саду не припиняються практично цілий рік, і в зимовий період також. Який же догляд необхідний за садом взимку? Відповіді читайте в цьому матеріалі.

Всі роботи в саду взимку повинні бути спрямовані на підтримку рослин в це непривітне до них час року, а також на підготовку до їх новому вегетаційного періоду. Незважаючи на те, що зелені мешканці саду занурюються на зиму в міцний сон, їх не слід залишати без уваги. Протягом всіх 3-ох зимових місяців вам належить здійснювати догляд за деревами, кущами, квітами та іншими рослинами, що залишилися в саду на зимовище.

Догляд за садом в грудні

З приходом стабільних холодів випадання снігу є порятунком для рослин від морозу. Регулярно робіть обхід території саду, контролюючи розподіл снігового покриву по поверхні землі. Якщо десь утворилися "порожнечі", засипте ці ділянки снігом або укрийте їх ялиновим гіллям, сухим листям, заготовленими для цієї мети з осені.

Однак не забувайте, що не всім рослинам необхідний сніг - плодовим, наприклад, він може тільки нашкодити, обламавши своєю вагою гілки або деформувавши крону. Тому періодично (після рясних снігопадів) акуратно струшуйте сніг з плодових дерев, декоративно-листяних і хвойних рослин. Особливо це стосується незміцнілих молодих рослин, яких у вашому саду напевно виявиться чимало, якщо ви купили дачу в київській області зовсім недавно.

Ущільните сніг близько штамбів дерев, посадок багаторічників. Це ускладнить «завдання» гризунам, їм буде важче дістатися до кори дерев. Протягом усього холодного періоду потрібно здійснювати контроль над шкідниками, зимуючими в саду, а при їх виявленні - ретельно збирати і знищувати.

Пройдіться по всьому саду, перевірте стан рослин, живоплотів і т.д .. Видаліть їх частини з ознаками починаються захворювань (якщо такі є).

Якщо немає великих морозів, на початку грудня можна почати заготівлю живців для щеплення від найурожайніших, життєздатних плодових дерев, декоративних чагарників. Зберігати живці можна просто в снігу, а при його відсутності - в холодильнику, загорнувши в кілька шарів щільного паперу.

Садові роботи січня

У самий розпал зими багато роботи, пов'язані з доглядом за садом і його облагороджуванням, переносяться в приміщення. Як таке може бути? Все дуже просто. Зараз саме час зайнятися питаннями правильного зберігання і ремонту садового інвентарю, придбання нових засобів малої механізації. Якщо ви купили дачу в київській області не так давно і ще не встигли повністю оформити її садову територію, взимку є можливість не поспішаючи обміркувати створення нових частин саду - клумб, квітників, рокаріїв, альпінаріїв, визначитися з видами рослин для них.

Проконтролюйте стан посадкового матеріалу, заготовленого з минулого року: бульб, цибулин різних декоративних культур. Не можна допускати їх загнивання. Перевірте на схожість насіння, що не посіяні раніше, придбайте нове насіння потрібних квіткових культур для вирощування розсади.

Ранній посів розсади деяких видів рослин дозволить вам насолоджуватися їх повноцінним цвітінням вже на початку травня (левиний зів, геліотроп, гвоздика китайська, вербена, кальцеолярия). Озаботьтесь в січні підготовкою земельного субстрату для вирощування квіткової розсади, а після зробіть посів насіння.

В цей же період часу слід попередньо проморозити (зробити стратифікацію) з метою прискорення подальшого проростання насіння тих культур, які цього потребують. До таких, наприклад, відносяться дельфініум, лаванда, клематис, примула, аконіт, аквилегия, деякі плодові дерева і чагарники (груша, волоський горіх, ірга, обліпиха). Цибулинні для вигонки поставте в тепле місце.

У самому саду в січні можна здійснити висадку дерев-крупномірів із земляною грудкою.

Лютий - березень: садові роботи набирають обертів

З початком останнього зимового місяця садівники-любителі, які купили дачу в київській області, починають серйозну підготовку до нового садово-городнього сезону.

Активно сіється розсада квіткових однорічників, що мають тривалий вегетаційний період (бегонія, пеларгонія, агератум, бальзамін, петунія, цинерарія та інші), деяких двулетников і багаторічників (віола, дельфініум, аквилегия). Перевіряється наявність і термін придатності всіляких засобів захисту рослин і добрив. Заготовлюються матеріали для запланованих садових робіт.

В саду проводиться контроль всіх наявних рослин. З початком відлиг рекомендується відкривати на нетривалий час укриті квітники щоб уникнути їх випрівання. Доцільно провести часткову обрізку дерев і чагарників з видаленням сухих, пошкоджених механічно і різними хворобами гілок. Основну проріджують обрізку краще відкласти до настання стабільно теплого весняного періоду. Обмерзлі і уражені хворобами ділянки кори зачищаються, обробляються розчином купоросу мідного і замазують садовим варом.

Поки ще не зійшов сніг, варто провести підгодівлю садової землі азотом. Його розсипають прямо по снігу по всьому периметру ділянки. Це стане запорукою родючості і рясного цвітіння в вашому саду в новому сезоні.

Нехай для всіх садівників, які вирішили купити дачу в київській області, або вже зробили це, зима пройде легко і без садових втрат!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.