Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Обираємо газонокосарку

Гарний доглянутий газон - обов'язковий атрибут кожного заміського будинку. Яскраво-зелений густий килим з соковитої трави здатний не тільки вдихнути життя в будь-який клаптик землі, а й істотно змінити мікроклімат на прибудинковій території. Чи знаєте Ви, що газон є справжнім природним фільтром і колосальним генератором кисню? Він очищає повітря, вбирає вуглекислий газ і пил, захищає ґрунт, охолоджує грунт (за рахунок високого вмісту вологи в траві). А ще - сумарного запасу від вироблення кисню зеленим килимом площею близько 300 кв. м. вистачить на сім'ю з п'яти осіб! Тільки заради «власного кисню» захочеться купити будинок в Київській області!

Але як тільки газон посаджений, перед домовласником постає питання підтримки його в належному вигляді. Трава завдовжки більше 5 см виглядає растрепущей, недоглянутою і більше нагадує прерії, ніж газон. Тому сьогодні займемося вибором «гаджетів» для покосу трави. У зв'язку з тим, що асортимент газонокосарок досить широкий і представлений безліччю різновидів і моделей, не завадить розібратися в їх технічні характеристики і функціональні особливості.

Які бувають?

На сучасному ринку представлені механічні, електричні, бензинові та акумуляторні газонокосарки.

Механічна газонокосарка - це несамохідний садовий інструмент, не оснащений двигуном і працює за рахунок зусилля. Вони безшумні, не вимагає джерел живлення, легкі в експлуатації, майже нічого не варті, але пересувати її доведеться самостійно. Підходить для невеликих газонів або партерів без претензії на ідеальну рівність.

Електрична газонокосарка - користується великим попитом серед споживачів через оптимального співвідношення ціна-якість. Вона безшумна, потужна, але її застосування обмежене довжиною кабелю. Тому застосовується для покосу трави на невеликих рівних ділянках (до 12 соток), не сильно заселених рослинами, щоб не довелося маневрувати з перенесенням між ними.

Бензинова газонокосарка характеризується, перш за все, мобільністю, потужністю і маневреністю. Якщо Вам пощастило купити будинок під Києвом з величезним наділом землі, то така косарка - оптимальний варіант. Взагалі, таку косарку воліють ті, у кого газони займають більше 3х соток, а ландшафтним проектом передбачено дуже багато альпійських гірок, клумб, квітників, чагарників і дерев. Ця техніка також не боїться схилів, молодої порослі та загущених трав'яних ділянок.

Акумуляторні газонокосарки - мобільні та маневрені, але мають обмеження по тривалості експлуатації. Вона довше заряджається, ніж працює. Тобто при великому обсязі робіт доведеться рознести «покіс» на кілька етапів, що не всім сподобається.

А може обійтися тримерами?

Якщо Ви не з тих, хто женеться за ідеальною рівністю газону, то можна також придивитися до Тримери. Тример - це, грубо кажучи, коса з мотором. За допомогою цього девайса можна легко впоратися з покосом трави у важкодоступних місцях, поблизу кущів, квітів і дерев, а також запросто викосити високу траву, грубі бур'яни і поросль. Але носити цього «помічника» доведеться на собі (деякі моделі можуть важити до 6 кг), при цьому ще й служити «засобом поглинання вібрацій». Відповідно, експлуатувати триммер складніше, ніж штовхати газонокосарку і це не всім під силу.

Чим ще здивує магазин сучасної садової техніки?

А здивує він газонокосаркою на повітряних подушках і автономним роботом-газонокосаркою. Це для тих, хто хоче йти в ногу з технічним прогресом, мріє про шляхетний трав'яному газоні і не оглядається на порядок цін.

Роботизовані газонокосарки з'явилися на сучасному ринку порівняно недавно, але вже знайшли свою «аудиторію». Це, можна сказати, перехід на новий рівень свободи. Не потрібно нікого за «ручку водити», включив і ретирувався! На відміну від традиційних косарок, вона може працювати з «вологим матеріалом» і навіть просто під дощем. Ріжучий блок цих роботів працює дуже швидко, подрібнює скошену траву майже в «пил» і рівномірно розкидає по всій поверхні газону (система мультчірованія). Відповідно, немає потреби в зборі і утилізації скошеної трави. Багато роботи обладнані різними датчиками, наприклад, проти перекидання. Деякі неводостійкі моделі мають датчики дощу. Як тільки перші краплі розбиваються об землю, робот відправляється на «базу». Безперечно, такі роботи для підтримки порядку - мрія будь-якого, хто вирішив купити котедж в Київській області і відтінити красу будинку зеленим килимовим покриттям.

Газонокосаркою на повітряних подушках ідеально працює на схилах і застосовується для роботи на дизайнерськи-складних ділянках, де немає місця слідах від коліс. Вони маневрені, маловагі і легкі в експлуатації. Але є і деякі недоліки. По-перше, вкрай складно зробити прямі лінії. По-друге, потрібно уважно стежити за технікою безпеки. По-третє - скошена трава хаотично розлітається в різні боки.

Вибираючи газонокосарку для заміського маєтку, потрібно, перш за все, орієнтуватися на площу газону і пред'являється якість покосу. Для деяких трава - це просто трава і пару сантиметрів вгору-вниз не роблять погоди, а для інших газон повинен бути зразковим і ідеальним, травинка в травинку, в цьому випадку ні про які тримери і механічних газонокосарках мови бути не може. У цій справі головне - правильно розставити пріоритети і від них, власне, і відштовхуватися. Якщо територія велика, то, можливо, правильніше буде придбати кілька різних видів косарок. Адже якщо використовувати техніку за призначенням, то вона прослужить довго вірою і правдою. Це як купити будинок під Києвом - один раз і на все життя!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.