Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Котедж під Києвом: облаштовуємо тінистий сад

Хто з власників заміської нерухомості не мріє про красивий, доглянутий сад? Прикладаючи зусилля, можна домогтися перетворення звичайної присадибної ділянки в справжній зелений рай на землі.

Однак багато цінителів прекрасного на шляху до досягнення мети можуть зіткнутися з різними проблемами, обумовленими тими чи іншими особливостями своїх земельних ділянок. У цій статті ми розглянемо можливість створення повноцінного саду при надлишку тіні на присадибній ділянці. Якщо вам довелоськупіть котедж під Києвом з великими розлогими деревами на його садової території, а, може бути, посаджені вами дерева з часом розрослися, або ж ви плануєте облаштувати затишний садок біля стіни будинку або великого монолітного забору, де постійна тінь - ця публікація для вас . Буде вона корисна і тим, хто не з необхідності, а за власним бажанням задумав оформити тінистий куточок в своєму саду, де так приємно відпочити в жаркий літній день. Створимо чудовий тінистий сад разом!

Тінистий сад: бути чи не бути

Раніше вважалося, що практично жодна рослина не здатна жити без доступу сонячного світла. Сьогодні багато садівників з успіхом «обживають» території, які повністю або частково перебувають в тіні. При цьому використовуються як методи адаптації рослинної маси до існуючих умов, так і навпаки - можна постаратися максимально скоротити обсяги тіні на заданій ділянці шляхом обрізання та проріджування дерев, ліквідації або перепланування заважають проникненню сонячних променів будівель.

Однак навіть без застосування радикальних прийомів цілком реально прикрасити свій тінистий ділянку садом. Головне - правильно вибрати рослини, які будуть комфортно себе почувати при мінімумі ультрафіолету. Грамотно скомпонувавши різні види тіньовитривалих представників флори, можна домогтися в саду ефекту безперервного цвітіння і життєствердного буйства зелені.

Вибираємо рослини для тінистого саду

Серед будь-якого виду рослин є такі, які будуть без проблем жити навіть в постійній тіні, а деякі вважають за краще більш щадну півтінь. Оцінивши дані параметри після покупки котеджу під Києвом безпосередньо на місцевості, можна приступити до вибору рослин для тінистого саду. Розглянемо найбільш популярні з них, які успішно ростуть в умовах нашої кліматичної смуги.

Багаторічники

Серед рослин-багаторічників найбільше зразків, «толерантних» до тіні. Безперечними лідерами є всі види папоротей і хоста. Ці рослини можуть рости в абсолютній тіні, але люблять грунт з підвищеною вологістю. Також для сильно затінених ділянок підійдуть японський тріціртіс, бадан, бруннера, вічнозелений тис, аконіт.

З багаторічних рослин, які люблять півтінь, варто віддати перевагу аквилегії, діцентра, астильба, купене, високорослим видам дзвіночків. Справжньою окрасою тінистого саду стануть яскраво квітучі гейхера, примула, карія японська, гортензія, плющ п'ятилистковий. Неповторними ароматами порадують фіалка запашна, синюха. Чагарниками, добре переносять тінь, є язичник, туя західна, ліщина звичайна, ревінь, оман, ялівець козацький.

Ті, хто вже купив котедж під Києвом, знають, що газони - практично невід'ємний ландшафтний елемент. Відмінною альтернативою газонної траві, яка погано росте в тіні, стануть почвопокривні барвінок, конвалія, живучка, тіарелла, глуха кропива. Як живоплоту можна обрати бересклет, Княжики, аристолохія.

Дворічники

Деякі дворічні рослини можуть поповнити чисельність зелених жителів тінистого саду. Так, прикрасять собою тінисті місця братки. Їх цвітінням можна насолоджуватися з квітня по жовтень включно, висіваючи квіти в різні терміни.

А ось незабудку не доведеться постійно висівати. Вона буде щорічно з'являтися завдяки здатності до самосіву. Крім того, це ніжне рослина чудово відчуває себе навіть в досить щільної тіні.

Наперстянка - високоросла любителька тіні. Хороша для заднього плану квітника.

Однорічники

Найменше шанувальників тіні серед однорічників. Але і в цій групі рослин можна доглянути пару-трійку гідних екземплярів для тінистого саду. Це, наприклад, бальзамін, добре росте в півтіні. Потенційним жителем напівтінисте саду є і тютюн запашний - красиве, що володіє чарівним ароматом рослина.

На першому плані тінистій клумби можна висадити мініатюрний мімулюс. Обзаведіться прекрасним бордюрним рослиною бегонією вечноцветущей.

Цибулинні

Якщо ви купили котедж під Києвом і хочете бачити свій тінистий сад квітучим з самої ранньої весни, вам не обійдися без ранньоквітучих мелколуковічних. Хоч, в основному, цибулинні погано переносять тінь, в їх посадці під деревами є сенс. Проліски, підсніжники, хионодокса, крокуси та інші їх «побратими» вже встигнуть отцвесті до того моменту, як дерева покриються листям і стануть створювати більше тіні.

На відміну від тюльпанів, нарциси краще переносять дефіцит сонячного кольору. Їх також можна посадити в тінистому саду для різноманітності.

Кілька «хитрощів» для тінистого саду

- Всі рослини, які ростуть в тіні, будуть раді пухкої, вологою, багатою перегноєм грунті. Однак її замокання неприпустимо!

- Якщо ви плануєте облаштувати квітник серед хвойних дерев, там попередньо слід «розкислювати» грунт. Для цього використовують крейду-рухляк, мергель, доломітове борошно. Закіслітелі, бажано в комбінації з гноєм, наносяться на поверхню грунту, після чого вона перекопується.

- Не варто садити рослини в безпосередній близькості від беріз. Береза вважається визнаною «водохлебкой», навколо неї завжди особливо сухий грунт.

- Ускладнюється посадка рослин в тінистому саду з такими деревами, як клен, бук, ясен, верба, тополя. Їх коріння, що знаходяться близько до поверхні землі, забиратимуть вологу і поживні речовини у «сусідів». Виходом в даній ситуації може стати посадка рослин в спеціальних контейнерах.

Що ж, як бачимо, облагородити присадибну ділянку красивим садом навіть в тіні, якщо вже довелося купити котедж під Києвом з такою «особливістю», цілком можливо. Сподіваємося, у вас все вийде!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.