Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Готуємо газон біля заміського будинку під Києвом до зими

З настанням холодної пори року жителю заміського будинку під Києвом необхідно подбати про свій газон і максимально зменшити ризик пошкодження трави снігом і морозами. Адже на цьому, подарованому природою і вдосконаленому людською працею, зеленому килимку ми відпочиваємо, засмагаємо і гуляємо з дітьми. Тому, щоб навесні газон заколосився свіжою, смарагдово-зеленою травою, восени необхідно трохи попрацювати над його захистом.

Остання стрижка і генеральне прибирання газону біля будинку.

Протягом усього літа ми стригли газон біля свого заміського будинку під Києвом в середньому раз в тиждень. Зі зниженням температури повітря трава росте повільніше і частково відмирає. Проте, до настання морозів (в нашій смузі перші заморозки, як правило, трапляються в кінці жовтня - початку листопада) необхідно останній раз пройтися газонокосаркою, щоб висота трави складала 5-8 см. Скошену траву акуратно прибираємо віяловими граблями і виносимо в компостну яму або розкидаємо на прибраних грядках. До весни вона стане відмінним добривом для посаджених огірків і помідорів. Також ретельно прибираємо опале з дерев листя, плоди і гілки. Це дозволить позбутися від різних хвороботворних агентів, які навіть під снігом можуть спровокувати гниття кореневої системи трави.

Осінній догляд за газоном - зволожуємо, провітрювати і плекаємо.

Для підвищення морозостійкості газонна трава на території заміського будинку під Києвом не повинна відчувати нестачу вологи і поживних речовин. Оптимальним способом зволоження газону вважається внутріпочвенний крапельний полив, який забезпечується спеціальними установками. Їх основна перевага полягають у можливості програмування часу і тривалості поливу. Якщо ж у Вас є достатньо вільного часу для догляду за газоном можна обійтися і поливом зі шланга. Головне пам'ятати, що осінь - пора дощів, і потрібно не перестаратися з зволоженням.

Всім нам відомо, що для зростання красивою і соковитої трави однієї води недостатньо. Тому необхідно наш газон підгодувати. Для підвищення морозостійкості досвідчені садівники рекомендують добрива з підвищеним вмістом калію. Справа в тому, що цей хімічний елемент в клітинах рослин грає роль антифризу і не дозволяє замерзнути внутрішньоклітинної рідини, тим самим зберігаючи життєздатність кореневищ. Строки внесення підгодівлі принципового значення не мають. Головне це зробити до випадання снігу.

Останнім, але не менш важливою ланкою в підвищенні стійкості газону, є поліпшення аерації. Для цього потрібно всього лише взяти вила і проколоти грунт під газоном на всю глибину зубів. Особливо ретельно потрібно зробити це в місцях підвищеної щільності ґрунту.

І пам'ятайте, що краще все описані роботи провести до того як осінь почне поливати нас нескінченними дощами. Тому що тупання по мокрому газону може безнадійно травмувати його.

Зимова холоднеча - ворог газонної трави.

Укладає етап підготовки газону до зими - це попередження вимерзання кореневої системи трави. Для цього проводиться мульчування. Існує кілька рецептів сумішей (мульчею), які допоможуть укрити «зелений килим» біля Вашого заміського будинку під Києвом:

 - звичайна садова земля;

 - сухий торф;

 - суміш з торфу, піску і суглинку приготована в співвідношенні 1: 2: 4. Якщо грунт спочатку глиниста, то останньої складової мульчі краще взяти землю.

Товщина шару присипки повинна становити 1-1,5 см. І не забудьте мітлою або віником прибрати крихти суміші з травинок. В принципі, можна обійтися і без мульчування, але в разі безсніжною морозної зими, Ви повинні бути готові до того, що навесні доведеться пересівати газон.

Додатковий захист від низьких температур Вашому газону забезпечить сама природа. Сніг є відмінним теплоізолятором, але вимагає від Вас невеликих зусиль і обережності. Щоб зберегти результативність своїх осінніх праць в зимовий час потрібно:

У суху морозну погоду не ходити по газону. Досвідчені садівники радять дочекатися, щоб шар снігу досяг 15 см.
Чи не звалювати на газоні сніг в одну купу товстим шаром. Краще рівномірно розподіляти його по всій території заміського будинку, для чого можна скористатися спеціальною снігоочисної машиною з викидом.
Чи не влаштовувати на газоні льодовий стадіон;
Після відлиги утворилася льодову кірку потрібно розбити. Це забезпечить доступ повітря до сплячої траві і попередить її гниття.
Зробив справу гуляй сміливо.

Проведені на совість осінні роботи з підготовки газону до зими, дозволять значною мірою заощадити Ваші трудовитрати наступної весни. Благополучно перезимували трава з першими променями сонця порадує око свіжою зеленню і стане першим прикрасою для Вашого заміського будинку під Києвом.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.