Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Домашній ставок у дворі Вашого будинку під Києвом: все про правильний догляд!

Позаду яскраве веселе літо, з його радощами і безтурботним настроєм, і з приходом осені багатьом щасливим власникам заміської нерухомості з любовно облаштованою штучною водоймою доведеться подумати про те, як підготувати домашній ставок до зимівлі. Навіть якщо ви тільки плануєте купити будинок під Києвом або в будь-якому іншому місці і прикрасити його земельну ділянку власною водоймою, наведена нижче інформація буде вам дуже корисна. У цій статті ми розповімо, як правильно доглядати за штучним ставком протягом усього календарного року, щоб він радував своїх власників красою і здоров'ям.

Грамотний догляд - запорука краси і здоров'я водойми

Давайте, в першу чергу, визначимо основні правила догляду за штучною водоймою в його найактивнішу час життя. Це, звичайно ж, літо. Під час спеки рівень води в ставку може значно знижуватися, і його потрібно регулярно поповнювати. Робити це слід поступово, невеликими обсягами, щоб не порушити усталену в водоймі екосистему. Воду краще попередньо відстояти і прогріти на сонці.

Необхідно регулярно чистити ставок. Це можна робити механічним або хімічним способом, а краще - поєднати їх. Механічне очищення ставка являє собою видалення сміття і інших «зайвих елементів» (наприклад, занадто розрослися водоростей) вручну, за допомогою сачків, спеціальних щипців і ножиць. Не зайвим буде використання механічних фільтрів, спецтехніки у вигляді очищувачів дна від мулу і пилососів для водойм. Тому, якщо ви плануєте купити будинок під Києвом і облагородити присадибну ділянку штучним ставком, майте на увазі, що вас чекають додаткові витрати на придбання необхідного інвентарю для забезпечення краси і здоров'я водойми. Але зовсім скоро ви зможете переконатися, що це того варте!

Хімічне очищення штучного водоймища проводиться за допомогою спеціальних препаратів, які додаються безпосередньо в воду, відновлюючи її біологічні показники, прийнятні для флори і фауни ставка. Як правило, всі ці хімічні засоби безпечні як для навколишнього середовища, так і для людини.

Спеціальні ультрафіолетові очищувачі для водойм дозволяють боротися з мікроводоростями, вірусами і бактеріями, що запобігає цвітіння води в ставку.

Якщо в ставку живуть риби, за ними також потрібен постійний догляд, який складається, в основному, з годування і врегулювання кількості особин, щоб водоймище не став для всіх «затісний». У теплу пору року риба активна, годувати її треба часто, але потроху.

Вимагають контролю і рослини, які ростуть у ставку і в його береговій зоні. Не можна допускати їх надмірного розмноження. А ось удобрювати варто. Особливо глибоководні види, які насичують воду киснем - латаття, кубушку жовту. Мошкару, люблячу «гніздитися» в цих кольорах, потрібно регулярно змивати водою зі шланга.

В кінці літнього періоду необхідно провести ретельне прибирання ставка, приділивши особливу увагу його дну.

Підготовка на зиму

Отже, якщо ви вже встигли купити будинок під Києвом, створити на ділянці власний ставок і насолодитися ним теплими літніми вечорами, або ж вам тільки доведеться це зробити - ознайомтеся з рекомендаціями по догляду за штучною водоймою восени і підготовці його до зимового періоду.

Відразу обмовимося, що в разі, якщо домашній ставок невеликий і виконує виключно декоративну функцію, найкращий варіант - осушити його перед зимою, а обслуговуючу техніку перенести в будинок або госпбудівлі до нового сезону. Якщо ж водойма має досить великий розмір, восени необхідно приділяти особливу увагу змісту його в чистоті. Падають у воду листя дерев слід відразу ж виловлювати, не допускаючи їх занурення на дно. Або повністю затягнути ставок сіткою.

Рослини, занурені в воду, восени потрібно значно прорідити, щоб вони не забирали кисень у риб взимку. Теплолюбні види водних рослин слід помістити в ємності з водою і відправити на «зимівлю» в закрите опалювальне приміщення. Можна залишити кілька примірників плаваючих рослин (водяний гіацинт, латук) і перенести їх в акваріум до висадки наступної весни, а від інших позбутися.

Рибу слід годувати до стійкого зниження температури повітря близько 5 ° С. Після цього вона починає занурюватися в сплячку.

Купивши будинок під Києвом, ви повинні знати, що в заміській місцевості, віддаленій від бурхливої активності мегаполісу, зими зазвичай холодніше, ніж в місті. З настанням морозів на перший план виходять проблеми догляду за штучною водоймою в умовах його замерзання. Необхідно забезпечити постійний вихід газу метану, що виділяється з води під льодом. Для цього роблять лунки - за допомогою електронагрівачів або звичайною каструлі з окропом, яку встановлюють на лід до освіти під нею відкритого водного простору. Пробивати ополонку механічним шляхом не можна, сила ударної хвилі може згубно позначитися на рибі. Замерзлу поверхню ставка слід регулярно очищати від снігу, щоб не обмежувався доступ світла в нього.

Щоб лід, розширюючись, не зашкодив стінки ставка, можна покласти в воду своєрідні «амортизатори» тиску - щільні пружні предмети, наприклад, м'ячі з пористої гуми або ж звичайні поліна.

Якщо вода в ставку взимку не замерзає і при цьому значно втрачає в своєму обсязі (що часто відбувається внаслідок сильних вітрів, що висушують), її потрібно доливати так само, як і влітку.

Весняне пробудження

Нарешті, прийшла весна. Якщо ви вже купили будинок під Києвом і встигли його обжити, то добре знаєте, що весняний період пов'язаний з масою господарських клопотів на присадибній ділянці. Це стосується і штучного водоймища, облаштованого на його території.

В першу чергу потрібно провести прибирання території, навколишнього ставок. Після сходу льоду, якщо такий мав місце бути, ретельно очищається вода в ставку від сміття, відмерлих рослин. Рослини, залишені на зиму, зрізаються до новопосталих зелених пагонів. Після повного припинення ранкових заморозків (як правило, не раніше середини травня) виробляють висадку теплолюбних водоростей.

З приходом першого тепла, коли повітря прогріється до стабільної температури, рівної 5-6 ° С (не плутати з тимчасовими потеплінням взимку), можна відновлювати годування риб, віддаючи перевагу високобілковим видам кормів. Слід звернути увагу на загальний стан риб після перенесеної зими, для виключення можливих хвороб.

Як бачите, догляд за штучною водоймою вимагає певних фінансових витрат, уваги і фізичних сил протягом всіх сезонів року. Але нехай вас це не лякає, адже вкладення виправдані - прийнявши рішення купити будинок під Києвом і спорудивши на присадибній ділянці особистий водойму, ви виводите своє життя на абсолютно новий якісний рівень. Насолоджуйтесь комфортом!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.