Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Дача під Києвом. Створюємо смачний сад

Любительське садівництво сьогодні досить популярне і поширене. Люди купують дачі під Києвом і з задоволенням возяться з землею, розбивають сади і навчаються взаємодіяти з природою. Адже зміна діяльності - це теж відпочинок. А після задушливого офісу і скаженого міського ритму так приємно зробити щось своїми руками! Чому б, в такому разі, не побудувати будинок і не виростити дерево... А точніше, цілий сад красивих і, можливо, плодоносних дерев!

Тут зробимо невеликий відступ від нашої теми, і відзначимо, що іноді зустрічаються господарі заміської нерухомості, які віддають перевагу «смачному» саду абсолютно неїстівний. Вони засаджують ділянку декоративними рослинами і чагарниками, які, звичайно, радують своїм бездоганним зовнішнім виглядом, але абсолютно даремні з точки зору наповнення шлунку і роздратування смакових рецепторів. На щастя, більшості мешканців будинку або дачі під Києвом мало просто споглядати красу, їм приємніше бачити результат своєї праці у вигляді стиглих груш, яблук, слив та персиків. А значить, з року в рік нас чекає відмінний урожай!

Розмір саду і його наповнення - справа суто індивідуальна. Можна посадити за все потроху, а можна вибрати тільки ті плодово-ягідні культури, які подобаються. Раз вже вийшло купити будинок під Києвом і хороший наділ землі, чому б не використати кожен метр корисної площі з користю!

Як розмістити на ділянці?

Розбити фруктовий сад можна як навколо будинку, так і на спеціально відведеному для цього місці. При закладці саду на вільної площі, зовсім не обов'язково садити дерева стрункими рядами в суворій послідовності, можна спробувати зіграти на контрастах форм і кольорів плодів - вийде щось на зразок пейзажного саду, коли все природно, як в природі.

Щоб сад був не тільки красивий, але і плодоносний, важливо дотримати певні відстані між деревами (3-4 метра між яблунями, 2.5-3 між сливами і т.д.). А щоб ці метри не простоювали, їх можна заповнити ягідниками і карликовими сортами дерев.

Але міра треба в усьому, в тому числі і в садівництві. Перевантажувати грунт деревами та чагарниками не варто, оскільки будь-яке загущення вкрай негативно позначиться на плодючості. Крім усього іншого, потрібно врахувати вимоги окремих сортів рослин до світла (наприклад, теплолюбні плодові дерева, такі як груші, персики, деякі сорти яблук, краще розташувати на південній сонячній стороні). Дотримання цих простих правил - запорука рясного плодоношення будь-якого саду!

Що посадити?

Роблячи підбір по сортовим ознаками, важливо враховувати кліматичну зону, в якій буде розбитий сад. Якщо Ви купили будинок під Києвом - то клімат в цій смузі помірно-континентальний з теплим літом і м'якою зимою (але зима зі снігом і морозами все-таки буває!). Вибираючи той чи інший сорт або вид дерева, про це потрібно пам'ятати і віддавати перевагу морозостійким культурам. Якщо говорити про сорти і породах, то великою популярністю користуються низькорослі (так звані малогабаритні) і скороплідні дерева. Та й зрозуміло, хочеться все і відразу, а не через десять років. І сьогодні це цілком реально - деякі фруктові дерева вступають у плодоношення вже через 2-3 роки, що робить їх дуже привабливими для будь-якого садівника-любителя. Щоб радувати себе і сімейство кілька разів на сезон, рекомендується вибирати сорти різних термінів знімання і дозрівання, якщо, звичайно, розмір ділянки дозволяє.

Календар садових робіт або як доглядати за садом

Так-так, щоб фруктовий сад радував якістю плодів і був урожайним, за ним потрібно доглядати, причому краще все робити вчасно і не переносити на завтра те, що завтра буде вже зовсім ні до чого. Календар садових робіт виглядає приблизно таким чином:

Весна:

 • Уважно оглядаємо всі дерева на предмет пошкоджень і порізів

 • Якщо на стовбурах є пошкодження і відколи - обробляємо їх садовим варом

 • Коли трохи потеплішає - приступаємо до обрізання гілок, тим самим стимулюємо зростання дерева і покращуємо якість врожаю. Ріжемо не абияк, а як годиться і не сильно захоплюємося. Не забуваємо, що у дерева немає зайвих непотрібних гілок!

 • Видаляємо сухе листя і траву у «підніжжя» рослин, боронуємо грунт граблями

 • Обприскуємо дерева (коли з'являються бруньки)

 • В кінці весни починаємо боротьбу з кореневищними бур'янами

Літо:

 • Удобрюємо і регулярно поливаємо

 • Боремося з бур'янами

 • Обприскуємо проти хвороб

Осінь-зима:

 • Збираємо плоди і обрізаємо

 • Обв'язуємо мішковиною (намагаємося захиститися від гризунів)

 • Підгортаємо снігом

Як бачимо, головні садові роботи припадають на весняний період. А потім - суцільне задоволення і різноманітність стиглих ягід і фруктів. Навіть тільки заради цього варто купити будинок під Києвом! Адже немає нічого смачнішого, ніж яблуко, вирощене власними руками і зірване прямо з дерева.

Якщо ви поки не прийняли рішення де ж купити або побудувати свій будинок, зверніться до наших консультантів: вони допоможуть Вам вибрати правильне місце розташування і розкажуть про економну технології будівництва будинків за канадською каркасно-панельною технологією.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.