Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Альпійська гірка на дачній ділянці

Один з найефектніших способів оформлення саду - це альпійська гірка. Зроблена за всіма правилами, вона стане справжнім витвором мистецтва. Відтворити біля вашої дачі під Києвом атмосферу Карпат або гірського Криму цілком можливо своїми руками. Головне - правильно вибрати місце для гірки і її наповнення.

1. Крок перший. Обираємо місце

Витративши зусилля на створення кам'янистого саду, буде дивно не продемонструвати його у всій красі. Тому альпійську гірку найкраще розташувати на увазі: неподалік від альтанки, навпроти вікон вітальні, в центрі ділянки або біля входу у двір.

Раціонально використовувати для гірки природні пагорби. Якщо вам пощастило купити дачу під Києвом на ідеально рівній ділянці, для альпінарію можна зробити штучну насип, але цей спосіб зажадає і часу, і матеріальних ресурсів.

Щоб гірка чудово виглядала в будь-який час року, необхідно підібрати для неї максимально освітлене місце. Не варто використовувати пагорби, які постійно залишаються в тіні. З іншого боку не кращим чином позначиться на рослинах і занадто яскраве сонце. Оптимальний вибір для альпійських рослин - південно-західна або південно-східна сторона схилу.

2. Формуємо ґрунтовий шар

Якщо забути про дренаж, під дією опадів гірка буде осідати, частково провалюватися і в кінцевому підсумку повністю втратить вихідну форму. Тому забезпечте в альпінарії надійний дренуючих шар - можна використовувати бита цегла, гравій, щебінь, керамзит. Зверху добре насипати мікс з гальки, гравію та піску.

Самим верхнім шаром стане поживна грунтова суміш. Універсальний варіант - це земля і пісок в рівних частинах. Для рослин, які потребують кам'яної крихті, можна змішати торф, садову землю і гравій (1: 3: 1).

3. Час укладати камені

У місцях продажу будівельних матеріалів можна вибрати практично будь-які гірські породи: від пористих пісковика і вапняку до міцних гранітів і кварцитів. Щоб гірка виглядала природно, краще не комбінувати матеріали, а обмежитися одним видом каменю. Те ж саме стосується і зовнішніх характеристик валунів - ідеально, якщо тверді складові гірки не будуть сильно відрізнятися по фактурі і кольору. Камені укладаються за тим же принципом, як це відбувається в реальному гористій місцевості - великі брили залишаються біля основи гірки, найдрібніші - на вершині альпінарію.

Елемент неприродності в ландшафт можуть привнести круглі камені, а також занадто правильні контури гірки в цілому. Постарайтеся в процесі творчості максимально відійти від паралельних ліній і прямих кутів.

4. Висаджуємо рослини

Флора альпінарію підбирається, враховуючи освітленість території і характеристики грунту. Залежно від бажаної колірної гами висаджують рожево-пурпурні ломикамінь, чебрець, флокси, білі ясколки, сині барвінок, тирлич або дельфініум. Висадка починається з вершини гори. Найяскравіші і красиві рослини розміщуються по центру, розломи і тріщини можна заповнити простими низькорослими однолітниками. Щоб альпінарій красиво виглядав не тільки в літній сезон, а й після закінчення цвітіння, його можна оживити ялівцем, низькорослими екземплярами гірської сосни, карликовими деревцями туї.

5. Крок останній - постійна турбота.

Гірку належить очищати від бур'янів навесні і влітку, обробляти гербіцидами і фунгіцидами. Для рослин дуже важливий періодичний полив, тому варто подумати про установку системи зрошення. Багато з «альпійцев» - швидкозростаючі, а тому знадобиться стрижка і обрізка.

Чималий фронт робіт очікується перед приходом холодів - гірку потрібно підготувати до зимівлі: викопати найвразливіші цибулинні квіти, інші теплолюбні рослини накрити плівкою. Добре також буде захистити гірку від сильного вітру за допомогою сітки. Гілки туї та інших карликових дерев слід стягнути шпагатом.

Як бачимо, сформувати альпійську гірку цілком можна своїми силами. Основні трудовитрати почнуться вже після її створення. Початківців ландшафтних дизайнерів, які збираються купити дачу під Києвом, відлякує те, що за альпінарієм потрібен постійний догляд, і приїжджати на об'єкт доведеться як мінімум раз на тиждень. Але якщо ви любите гірські ландшафти і періодична робота на землі вас не лякає, альпійська гірка - відмінний варіант для прикраси ділянки.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.