Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Заміський будинок під Києвом - покращуємо природну вентиляцію

Вентиляція - це один з найважливіших процесів, який забезпечує житло не тільки комфортним мікрокліматом, а й може вплинути на стан нашого здоров'я. У приміщенні з низьким рівнем вентиляції підвищується вологість, накопичується велика кількість пилу, в загальному - відбуваються процеси мало корисні для мешканців будинку.

Ступінь вентилювання приміщення залежить від матеріалу, з якого побудований будинок, особливостей конструкції, наявності додаткових пристосувань для забезпечення вентиляції і навіть стилю життя господарів.

У сучасному світі через високу вартість теплоносіїв виникає дилема: що вибрати - високу повітропроникність будівельних матеріалів з зайвими втратами тепла, або добре утеплений будинок з обмеженими можливостями природного вентиляції. Другий варіант економічно вигідніше, бо вдома з високим ступенем теплоізоляції зберігають не тільки тепло взимку, але і прохолоду влітку. А це дозволяє економити наші гроші цілий рік. Але в таких будинках, як ми вже писали раніше, необхідно уважно поставитися до питання вентиляції.

Провітрювання - необхідність. Протяги - ризик застудитися. Що робити?

Вибираючи для будівництва сучасні матеріали, що володіють високим ступенем теплоізоляції (наприклад, СИП) необхідно заздалегідь подбати про способи вентиляції свого заміського будинку. Найдешевшим і доступним методом є регулярне провітрювання. Однак, відкриті вікна і двері, хоч і забезпечують кімнати свіжим повітрям, підвищую ризик виникнення протягів. На щастя на сучасному ринку представлена велика кількість вентиляційних пристроїв, що дозволяють забезпечити як приплив свіжого, так і видалення забрудненого повітря в разі, якщо провітрювання доставляє незручність і дискомфорт.

Припливні клапани - альтернативний спосіб організації припливу повітря.

Припливне клапан - це інженерна конструкція, що забезпечує сполучення з атмосферним повітрям і компенсує недостатню повітропроникність стін і металопластикових вікон.

На ринку будівельних матеріалів можна знайти два види припливних клапанів: віконні та стінові.

Віконні монтуються на заводі, і, якщо вікна вже встановлені, то єдиним виходом з ситуації, що склалася буде повна їх заміна. Ці клапани компенсує відсутність припливу повітря за рахунок герметичності рам.

Припливні стінні клапани, які монтуються в наскрізному отворі стіни виграють в порівнянні з віконними завдяки більшій універсальності і можливості регулювати величину припливу - від максимальної до нульової.

Якщо Ви вирішили, що установка стінових клапанів, це те, що Вам потрібно, дозволимо собі дати Вам декілька порад з цього приводу:

1. Обов'язково встановіть припливні пристрої в приміщеннях спальні, дитячої кімнати і кухні. Це дозволить забезпечити правильний напрямок руху повітря з чистих приміщень (житлові кімнати) в брудні (ванна, туалет, кухня).

2. Маючи клапани біля вікон, Ви маєте можливість прикрити їх малохудожніх вид шторами або тюлем.

3. Щоб уникнути надходження холодного повітря в приміщення вашого заміського будинку стінові припливні клапани можна встановити безпосередньо за радіатором опалення. В даному випадку слід пам'ятати, що радіатори, як правило, знаходяться досить низько і клапан, встановлений на малій висоті, підвищує ризик надходження в будинок більшої кількості пилу.

4. Ідеальним відстанню, з точки зору чистоти повітря, що поступає є висота 2 метри.

Для підвищення якості роботи стінових припливних клапанів їх можна оснастити фільтрами, які забезпечать додаткове очищення зовнішнього повітря, а також датчиками для визначення вологості і температури повітря, що дозволить зберегти оптимальні параметри мікроклімату у Вашому заміському будинку під Києвом.

При великій площі приміщень, що вимагає великого обсягу припливного повітря, виникає необхідність у встановленні кількох стінових клапанів в одній кімнаті. Таке рішення може призвести до погіршення зовнішнього вигляду Вашого заміського будинку і додасть йому схожість з виробничими будівлями. У таких випадках ми радимо звернути Вашу увагу на пристрій механічної припливної вентиляції, яка зможе на 100% забезпечити Ваш будинок необхідною кількістю свіжого повітря, без підвищених втрат тепла.

Видалення повітря з приміщень - завершальний етап вентиляції.

Видалення повітря з приміщень - процес такий же необхідний, як і його приток. Тому на етапі проектування будинку обговоріть з архітектором можливі варіанти розміщення вентиляційних шахт. Зазвичай їх вбудовують в стіну кухні та санвузли - всім нам знайомі решеточки в кутах цих приміщень. Якщо з якихось причин цього не вийшло зробити під час проведення будівельних робіт, або Ви вже придбали добудований заміський будинок, ситуацію допоможе виправити приставні вентиляційна шахта.

Посилити видалення забрудненого внутрішнього повітря допоможуть вентилятори. При покупці вентилятора, перш за все, потрібно звертати увагу на такі його характеристики:

  • Обсяг повітря, що видаляється в одиницю часу: чим більше площа будинку, тим вище повинен бути цей показник;

  • Рівень шуму. Якщо в санвузлі людина знаходиться обмежений відрізок часу і шум не викличе будь-яких негативних емоцій, то купуючи вентилятор для кухні, варто звернути увагу на більш дорогі варіанти з мінімальним рівнем звуку. Адже 90% наших жінок проводять на кухні багато часу, а тривалий вплив стороннього шуму навіть найпоступливішу дружину перетворить в злісну і роздратовану.

Підводячи підсумки, хотілося б відзначити, що будинки, побудовані за канадською технологією СИП, як і більшість приватних будинків, придатні для проживання і без влаштування вентиляційних пристосувань. Досить звичайного віконного провітрювання, тому що життя в передмісті (в хорошому правильному місці) виключає додаткове забруднення повітря. З іншого боку, використання додаткових механізмів для поліпшення вентиляції Вашого заміського будинку забезпечить більш високий рівень «здоров'я» Вашої оселі.

Думайте самі, вирішуйте самі... А ми можемо тільки допомогти Вам у прийнятті рішення.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.