Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Як економити на житлово-комунальних послугах: поради та секрети

Сьогодні питання тепло- та енергозбереження є стратегічно важливим не тільки для країни в цілому, а й окремих її громадян, зокрема. Але якщо для держави такі програми - це шанс знайти енергонезалежність, то для пересічного домовласника, якому пощастило купити котедж в Київській області - це можливість заощадити на житлово-комунальних послугах, тарифи на які невблаганно ростуть. Але як же «здавити» споживання тепло- та енергоносіїв, при цьому не втратити звичний рівень комфорту? Якщо приділити цьому питанню належну увагу, то дуже скоро стане очевидно, що економити на житлово-комунальних послугах просто! Для цього потрібно всього дві складові - «розумний» будинок і сім'я, готова економити в повсякденному житті.

Чотири поради, як зробити будинок «розумним»:

 • Використовуйте енергозберігаючі технології. Енергозберігаючий будинок - це вже не розкіш, а, скоріше, необхідність, оскільки нагрівання та охолодження - найістотніша стаття витрат. Якщо побудувати будинок з сучасних енергозберігаючих матеріалів (СІП - дуже яскравий приклад!), Завдяки яким тепло буде акумулюватися усередині будинку, або зробити якісну теплізоляцію стін і несучих конструкцій вже готового будинку, то скоротити рахунки за електроенергію можна відсотків на 40, а то і більше .

 • Обладнайте будинок тільки високоефективним сучасним охолоджувальні-опалювальним устаткуванням. І не забудьте встановити рекуператори, використання яких сьогодні вважається одним з найперспективніших напрямків в області енергозбереження. Якщо в двох словах, то принцип роботи цього пристрою в тому, що поступає з вулиці повітря обігрівається / охолоджується йдуть з приміщення (через припливно-витяжну вентиляцію) більш теплим / холодним повітрям. Як тільки вдалося купити будинок під Києвом, вивчіть сучасний ринок кліматотехніки і опалювального обладнання і не економте на досягненнях технічного прогресу.

 • Встановіть програмований термостат. Інвестувавши в цей прилад раз, Вам більше не доведеться думати про те, як економити на опаленні і охолодженні, термостат буде стежити за оптимальним і економним температурним режимом, коли Ви спите, у від'їзді, на роботі чи вдома. Завжди! Потрібно тільки запрограмувати його під власний спосіб життя, і він буде проживати її разом з Вами! Для більшої переконливості слід сказати, що, скажімо, якщо знизити температуру повітря хоча б на пів градуса, то навряд чи Ви це відчуєте, а ось заощадити можна на рік до 7%. А якщо «задурити» термостатом, то відсоток річної економії Вас дуже здивує.

 • Інвестуйте в альтернативні джерела енергії, якщо не бентежить тривалий період окупності. Сонячні колектори-концентратори, фотоелектричні модулі, теплові насоси та вітрогенератори - це енергія майбутнього, відновлювальна і абсолютно безкоштовна, розумне застосування якої може істотно скоротити витрати на комунальні послуги.

 • Використовуйте нічний тариф на електроенергію. Що це таке і як його використовувати, можна прочитати в нашій публікації.

Але економити на рахунках можна і без істотних фінансових вливань і дорогого устаткування. Так, цілком реально купити будинок в Київській області і економити на його утриманні, прийнявши до уваги декілька порад, які, здавалося б - сущі дрібниці, але з цих дрібниць якраз і складається рахунок на комунальні послуги.

Вісім практичних порад, як економити на житлово-комунальних послугах:

 • Купуйте енергозберігаючу побутову техніку. Сьогодні її асортимент досить широкий, а різниця в ціні зі звичайними приладами не така вже істотна. Тобто різниця в споживанні електроенергії у двох холодильників, практично ідентичних за ціною і технічними характеристиками, може скласти 100-150 Вт, що досить непогано і зробить свій внесок у загальну скарбничку «економії»

 • Замініть традиційні лампи розжарювання на енергозберігаючі альтернативи. Ці лампи споживають в 5 разів менше електроенергії. Відповідно, така лампочка окупить себе раз 10 за вказаний їй експлуатаційний період, який, до слова, теж вельми пристойний.

 • Йдучи з дому, не залишайте ввімкненими електроприлади і освітлення. Порада, здавалося б, банальний, але якщо врахувати, що в середньому 15% споживаної в будинку електроенергії приходиться на освітлення, то дотримання цього простого правила дозволить заощадити рівно половину споживаної потужності.

 • Після використання вимикайте електроприлади з розетки. Електроприлади в стані очікування споживають до 100 Вт енергії в день, яку можна було б заощадити, зробивши всього лише один зайвий рух! Навіть зарядний пристрій, що не висмикнутий з розетки, споживає електроенергію. А за користування режимом «standby» до річного рахунку за електроенергію доведеться додати ще 5%.

 • Правильно розставляйте домашні побутові прилади. Не ставте холодильник поряд з батареєю або грубкою, інакше споживана ним електроенергія виросте на 30%. Більш того, пам'ятайте, чим більше заповнений холодильник, тим менше енергії йому потрібно для роботи за рахунок меншого коливання температур.

 • Вчасно міняйте фільтри в охолоджувально-опалювальному обладнанні. Чим довше фільтр знаходиться в використанні, тим більшу кількість пилу він «колекціонує», що змушує агрегат працювати на підвищених обертах. Не нехтуйте реальними термінами експлуатації.

 • Закривайте двері в приміщеннях, які не використовуються. Скажімо, Вам захотілося купити будинок під Києвом з величезною кількістю кімнат. Навіщо опалювати / охолоджувати кімнати, господарі яких у від'їзді або приїжджають два рази в рік?

 • Періть холодною водою. Чи знаєте Ви, що 90% енергії, яку «стягує» пральна машинка, витрачається на підігрів води? Сучасні порошки прекрасно перуть у холодній воді!

Це тільки кілька порад, з яких можна почати економити. Деякі з них працюють на перспективу і вимагають певних інвестицій, інші ж - абсолютно банальні і побутові та їх дотримання залежить виключно від готовності сім'ї змінити кілька звичок. Повірте, економити має сенс, адже, при грамотному підході, Ваша дбайливість може виражатися в тризначних цифрах за рік!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.