Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Вся правда про опалення газом, яку потрібно знати, купуючи будинок

Всі, хто пробував купити будинок в Київській області, встигли відзначити: газифіковані об'єкти коштують значно дорожче своїх аналогів, які не підключені до підземної магістралі. Більш того, навіть ділянки під забудову, розташовані поблизу газопроводу, різко відрізняються ціною. Але чи дійсно без газу в будинку життя немає? Може бути, прагнення будь-що-будь газифікувати житло - це всього лише сліпе слідування традиціям, що склалися, а зовсім не реальна необхідність.

При уважному вивченні питання виявляється, що цінність газового опалення в будинку, дійсно, дуже перебільшена. Є п'ять причин, за якими домагатися наявності газу в будинку, а тим більше переплачувати за цю послугу - недоцільно.

1. Документи на газифікацію - довго, складно і дорого

Підключення будинку до магістрального газопроводу з нуля - це квест для витривалих. Одна тільки тяганина з узгодженням всіх необхідних паперів може розтягнутися на кілька місяців. Обійти доведеться не одну інстанцію. Якщо ви вирішили купити будинок в Київській області, то для отримання дозволу на газифікацію, їхати доведеться або в районне представництво міськгазу або до обласної філії в Боярку. Другий етап - подача заявки на отримання технічних умов. Після цього доведеться викликати додому інженера-проектувальника та узгодити з ним розміщення газового котла і схему газопроводу. Кожен з цих етапів платний. Офіційно такса за стандартне підключення до газових мереж становить 10,8-15,3 тис. Грн для Києва і 9,5-13,8 тис. Грн для області. Сумарно витрати можуть потягнути на 20-30 тис. Грн. Таким чином, висока ціна газифікованих будинків - це не цінність блакитного палива як такого, а радше спроба колишніх власників хоч трохи компенсувати витрачені час і кошти.

2. Дороге обладнання та комплектуючі

Узгодження документації в кабінетах і коридорах чиновників - це тільки мала частина витрат для власника будинку. Справжні витрати починаються після отримання всіх необхідних дозволів. Найдорожчі роботи - це підведення газу до котла в будинку. Влетить в копієчку і сам котел. У торговельній мережі ціни на них починаються з 10 тис. Грн. Для порівняння, електрокотли в середньому коштують 2-3 тис. Грн. Ще одна необхідна стаття витрат - газовий лічильник. Його покупка разом з установкою і реєстрацією обійдеться в 900-1000 грн.

3. Втрачаємо метри

Згідно протипожежним нормам, під газовий котел необхідно обладнати спеціальне приміщення. Агрегат потужністю до 60 кВт можна розташувати на кухні, а ось для більш потужних потрібна ізольована кімната. Стіни в ній повинні бути вогнестійкими (відповідний показник - як мінімум 0,75 ч), висота стель - не менше 2,5 метра, і площа при таких стелях - не менше 6 кв.м. Якби не котел, такій кімнаті в будинку завжди знайшлося б більш корисне застосування.

4. Безпека під питанням

Природний газ легко запалюється. Для цього досить погану вентиляцію, найменшої витоку метану і випадкової іскри. Крім того, при неполадках в роботі газового пальника котла існує небезпека отруєння чадним газом. А значить, газове обладнання доведеться постійно контролювати.

5. Подумаємо про майбутнє

З огляду на високі витрати на старті, логічно було б очікувати, що в майбутньому вкладення в газифікацію себе окуплять. Однак такої гарантії ніхто дати не може. Цінову політику щодо газу складно назвати стабільною. Більш того, газ - вичерпний природний ресурс, тобто рано чи пізно його доступні запаси виснажаться, і чим ближче до цієї дати, тим дорожче блакитне паливо буде обходитися споживачам. Якщо ви хочете купити будинок в Київській області і вибираєте будинок не на роки, а на десятиліття, то варто двічі подумати: чи так уже щасливо буде наступне покоління наявності газу в будинку. Цілком можливо, що цей вид палива буде дорожчати такими темпами, що не тільки онуки, а й діти будуть прагнути звести опалення газом до мінімуму.

Обираємо альтернативу

Здебільшого домовласники не замислюються про альтернативи газовому опаленню. До активного пошуку варіантів зазвичай переходять тільки тоді, коли розраховувати на газифікацію однозначно не доводиться. А тим часом економні європейці вже не тільки знайшли, але і успішно випробували сучасні види обігріву будинку.

Розрахунки показують: щоб взимку в будинку було комфортно, потрібно не інтенсивно обігрівати приміщення, а ліквідувати втрати тепла. Наприклад, одна тільки термоизоляционная подушка їх пеноизола може на третину скоротити витрати на обігрів. Якщо ж спочатку підібрати правильні будматеріали, то суми в платіжках можна зменшити на порядок. Так, наприклад, вибравши будинок з СИП-панелей, на прогрів житла потрібно буде витрачати в 30 разів менше енергії, ніж на цегляну будівлю тієї ж площі. При цьому стіни в канадському будинку не тільки добре прогріваються, але і надовго затримують тепло всередині: навіть при відключенні опалення в кімнатах ще довгий час збережеться комфортна температура. Якщо замість відкриття вікон використовувати для вентиляції рекупіратором, то будинок буде максимально захищена від втрат тепла взимку.

З правильними стінами і вентиляцією методи опалення можна вибирати на свій смак: електричний котел, електрообігрівачі, тепла підлога. Електричні опалювальні системи на сьогодні - найпростіше і ефективне рішення для заміського будинку. Їх установка не вимагає реєстрацій та погоджень, не потрібно підбирати окреме приміщення для котельні. На тлі сум за установку газового котла вартість електроагрегатів приємно радує. Крім того, вони компактні і прості в експлуатації. Важливий і фактор безпеки: електрокотли не виділяють продуктів згоряння, немає небезпеки отруєння чадним газом. Якщо дивитися в майбутнє хоча б років на 10-20 вперед, то, швидше за все, «електричне» тепло буде дешевше «газового».

Якщо ви збираєтеся купити будинок в Київській області, то у вас буде багатий вибір варіантів опалення особняка. Тому при покупці житла дуже важливо знати плюси і мінуси різних систем обігріву і робити вибір, керуючись не стереотипами і не традиціями, а здоровим глуздом.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.