Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Встановлюємо пожежну сигналізацію в заміському будинку

В одній з наших попередніх публікацій ми вже торкалися питання безпеки будинку в цілому і методах захисту його від пожежі, зокрема. Сьогодні ми пропонуємо детально зупинитися на системах автоматичної пожежної сигналізації.

Треба відзначити, що в Україні багато хто воліє купити будинок в Київській області і заощадити на проекті пожежної сигналізації, адже загальнодержавні вимоги протипожежної безпеки не поширюються на сферу індивідуального будівництва, відповідно установка системи протипожежної автоматики не є обов'язковою і входить в розряд «суто добровільних». Однак, якщо мислити раціонально, то стане очевидно, що безперебійна і ефективна робота такої системи зможе істотно полегшити життя, забезпечити збереження майна і гарантувати безпеку всіх членів сім'ї. Як то кажуть «Сльози пожежі не гасять», тому будемо працювати саме в цьому напрямку, щоб в результаті - ні сліз, ні пожежі.

Як працює система?

Автоматична пожежна сигналізація виявляє вогнище загоряння на ранній стадії його розвитку (з огляду на спрацьовування спеціальних датчиків), миттєво сповіщає про надзвичайну ситуацію господаря будинку і видає команду на включення системи автоматичного пожежогасіння (якщо така передбачена проектом).

Типи пожежних сигналізацій

Подібно до інших систем безпеки, пожежні сигналізації діляться на автономні і пультові.

  • Автономна сигналізація повідомляє про надзвичайну подію саме власника об'єкта, який далі самостійно «регламентує» розвиток ситуації і викликає пожежну бригаду.
  • Пультова система працює безпосередньо зі службами пожежної охорони, куди і передає сигнал про подію.

Залежно від типу сповіщувача, системи автоматичної пожежної сигналізації діляться на неадресні, адресні і адресно-аналогові.

Неадресні (порогові) системи орієнтуються виключно на конкретні пороги спрацьовування пожежних датчиків, передбачені заводом-виготовлювачем. Тобто теплової датчик-сповіщувач подасть сигнал про пожежу тільки тоді, коли температура досягне певного значення (порогу) і ні секундою раніше. У зв'язку з цим, про ранню ідентифікації загоряння мова не йде, що, відповідно, вважається головним недоліком даної системи.

Адресні (опитувальні) системи пожежної сигналізації характеризуються високою інформативністю і оптимальним співвідношенням ціни і якості. На відміну від попередньої системи, алгоритм зв'язку між пожежними датчиками і контрольною панеллю принципово інший. Тут система знаходиться не в режимі очікування сигналу, а сама «інтерв'ює» пожежні сповіщувачі на предмет можливого загоряння, що набагато ефективніше. Але недолік все той же - порівняно пізнє виявлення пожежі.

Адресно-аналогові системи - найнадійніші і дозволяють ідентифікувати загоряння на самій ранній стадії за рахунок безперервного «опитування» всіх датчиків, встановлених в приміщенні. Більш того, рішення про видачу сигналу тривоги приймає не сам датчик, а саме контрольна панель, яка займається цілодобовим відстеженням і моніторингом динаміки зміни всіх контрольних показників. Єдиний недолік цієї системи - це висока вартість обладнання. Але якщо вже вирішили купити будинок під Києвом, треба подумати про те, як захистити його від пожежі.

Яку вибрати?

У зв'язку з тим, що функції, виконувані охоронними системами та системами протипожежної автоматики, схожі за багатьма параметрами, їх часто об'єднують в єдиний комплекс заходів з єдиною контрольною панеллю. Така охоронно-протипожежна система цілодобово відстежує не тільки сторонніх в будинку, але і осередки займання. А якщо доукомплектувати її ще й автоматичними установками пожежогасіння, то про збереження майна можна не турбуватися. Сучасні роботизовані системи щодо запобігання загорянь і їх гасіння здатні автоматично визначити ступінь пожежі та необхідну кількість засобу для його ліквідації. Крім того, якщо подумати про протипожежну безпеку на етапі будівництва, то всі електричні проводки і кабелю охоронно-пожежної мережі можна приховати в порожнині каркасних перегородок. Тобто ніяких навісних коробів і зовнішніх кабельних трас по периметру будинку!

Дуже багато роками мріють купити будинок в Київській області, а коли мрія збувається - економлять на елементарні засоби захисту, не кажучи вже про високоефективних системах безпеки. Для деяких навіть вогнегасники - проблема! Їх же треба купити, та ще потім і десь зберігати. А далі слід декламація історичної доктрини про непереможного російською «авось». Але безпека - це точно не те, на чому не варто економити! Установка системи пожежної сигналізації - це норма для тих, хто піклується про безпеку всіх членів сім'ї і збереження майна.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.