Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Водостік в заміському будинку: організовувати чи ні?

Київську область навряд чи можна віднести до посушливих регіонів, в середньому на рік близько 160 днів приносять з собою дощі або сніг. Тому охочим купити будинок під Києвом, важливо пам'ятати про особливості нашого клімату. Щоб надмірна волога не стала згубною для вашої дачі або котеджу, варто своєчасно подбати про водостоки.

Які проблеми вирішує водостік

За відсутності водостоку, вода з даху стікає неконтрольовано, залишає патьоки на фасаді і крапля за краплею підточує цоколь і фундамент. Ділянка при цьому перетворюється в заболочену місцевість. Постійні калюжі біля будинку не додають ні зручності, ні естетики, а тому в наших широтах нормально організований водостік потрібен кожному заміському будинку.

Водостік за всіма правилами

Водостік являє собою систему жолобів уздовж даху. Потрапляє туди вода по стічних трубах акуратно відводиться з даху будівлі. Кінцевою точкою може бути глибока ємність, наприклад, бочка, але в сучасних будинках частіше використовується спеціальний колектор, звідки вода йде в зливову каналізацію.

Щоб водостік нормально працював і в холодну пору року, його комплектують системою антиобледеніння - нагрівальним кабелем, який йде по покрівлі і вздовж основних труб. Температура нагріву контролюється кількома термостатами. В результаті надходить тепло не дає воді перетворитися в лід і повиснути брилами на кромці даху. Також антиобморожувача допомагає уникнути поломки покрівлі під вагою снігу і не дозволяє водостоку забитися крижаною крихтою.

Водостічну систему можна повністю замаскувати під ліпниною і декоративними елементами, але частіше зустрічається спрощений варіант: колір труб підбирається таким чином, щоб ті не виділялися на тлі черепиці та зовнішнього оздоблення фасаду. З іншого боку, водостік не обов'язково приховувати: жолоби контрастного кольору можуть виконувати декоративну функцію, підкреслюючи кордон між дахом і стінами.

Встановлюють водостік паралельно з монтажем покрівельного покриття. Якщо ви збираєтеся будувати або купити будинок під Києвом цієї зими, то для облаштування водостічної системи краще дочекатися теплої пори року.

Вибираємо матеріал

Для водостоків використовують як традиційні, так і сучасні матеріали. Найчастіше використовуються оцинкована сталь, мідь і ПВХ.

Водостоки з оцинкованої сталі. Основна їхня перевага - висока міцність. Сталь відрізняється здатністю витримувати великі навантаження, тоді як пластик під масою льоду розтріскається в першу ж зиму. Якщо ви не плануєте встановлювати антіобледенітельную систему, металеві труби - це єдине рішення. Також сталеві системи відрізняються простотою монтажу. Крім великого вибору квітів, виробники пропонують водостоки з круглим, квадратним і прямокутним перетином.

Недоліки: цинкове покриття порівняно недовговічне, через 7-8 років труби іржавіють, і їх доводиться міняти. Щоб продовжити термін експлуатації, можна додатково покрити водостік лаком або емаллю нового покоління.

Водостоки з міді. Найміцнішими і морозостійкими вважаються мідні труби. Крім того, такі системи виглядають дуже естетично.

Найбільш істотним недоліком міді є її ціна. Цей кольоровий метал вкрай дорогий, і перспектив його здешевлення поки що не видно.

Водостоки з ПВХ. Ці матеріали стійкі до дії ультрафіолетових променів, хімічних реагентів. Крім того, такі труби найдешевші з існуючих. Важливий фактор - водостоки з ПВХ абсолютно не гучні, пластик поглинає звук падаючої води.

Найбільший недолік пластикових водостоків - складний монтаж. При перепаді температур змінюється лінійний розмір труб, а тому до них знадобляться ущільнювачі і спеціальний клей. Ще один мінус ПВХ - його горючість.

Догляд за водостоком

Щоб система нормально функціонувала, вона потребує регулярного очищення. Такі роботи потрібно проводити хоча б раз на рік, а ще краще - двічі. Ранньою весною труби варто позбавити від бруду, що потрапила в систему разом зі снігом, а восени - від сухого листя та іншого сміття. Для цих цілей добре використовувати садовий шланг і неабразивні миючі засоби.

Тих, хто зібрався купити будинок під Києвом і обладнати його за всіма правилами, поспішаємо запевнити: кошти, витрачені на водостічну систему, не пропадуть дарма. Прибираючи надлишки вологи, ви збільшуєте міцність будівлі, покращуєте зовнішній вигляд будинку і ділянки. Грамотно обраний водостік при правильній експлуатації може прослужити до 100 років.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.