Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Водопостачання заміського будинку під Києвом

Українське прислів'я говорить: «Без води і борщ не звариш». Людина, що живе в 21 столітті, настільки звикла до благ цивілізації, що просто не уявляє свого життя без електрики і водопостачання. Маючи ці два атрибути, кожен з нас може запросто облаштувати свій побут не тільки в сучасному заміському будинку під Києвом, але і в будь-якому глухому містечку.

Звичайно, ми не закликаємо Вас здійснювати подвиг і їхати жити в дрімучий ліс або чисте поле. Ми просто розповімо Вам, як можна вирішити питання водопостачання свого котеджу.

Існує всього три способи роздобути воду в свій будинок: централізована система водопостачання, колодязь і свердловина.

Через низку об'єктивних причин котеджні містечка під Києвом не підключаються до міських водопровідних мереж. Тому Вам залишається два варіанти вирішення «водного» питання: колодязь або свердловина.

Водні горизонти на ділянці біля заміського будинку під Києвом.

Перед тим як почати добувати воду необхідно визначитися з наявністю водоносних горизонтів на ділянці біля свого заміського будинку і з глибиною, на якій вони розташовані. Найпростіше, що можна зробити в даній ситуації - озирнутися навколо. Якщо на сусідніх ділянках вже споруджені колодязі і свердловини, то і біля Вашого будинку гарантовано знайдеться місце для колодязя. Також існує кілька дідівських прийомів пошуку води:

  1. Наші предки, вибираючи місце для колодязя, орієнтувалися найчастіше по рослинах, деревах і деяким кліматичних явищ. У місцях зростання мати-й-мачухи, осоки, берези, ялини, вільхи вода знаходитися близько до поверхні. А поява туману в вечірній час над певною ділянкою вважалося достовірним ознакою вдалого вибору місця для майбутнього колодязя.
  2. Пошук за допомогою виноградної лози або саморобних примітивних приладів з латунного дроту. Суть методу полягає в тому, що наявність будь-яких сторонніх елементів в грунті (метал, вода) за рахунок підвищеного магнетизму змушує гілочки або дріт відхилятися від початкового положення.

Метод «глиняного горщика». Суть його полягає в тому, що в посудину кладуть набір трав і чисту овечу вовну, накривають свинячим міхуром і закопують на глибину 30-40 см в 3-4 місцях на території ділянки. Сьогодні вміст горщика можна замінити Селикагель. Визначивши вранці приріст ваги кожного з них, Ви з великою ймовірністю дізнаєтеся, де ж біля Вашого заміського будинку під Києвом розташовується водний горизонт.

Пробне буріння - найнадійніший спосіб визначити потрібну глибину. Проводиться за допомогою спеціальних установок і варто деякої суми грошей.

Колодязь - доступна вода і прикраса території заміського будинку під Києвом.

Колодязь - найпростіший і з незначними витратами спосіб забезпечити водою свій будинок. До того ж, красиво і з фантазією облаштована верхня частина цієї споруди може стати прикрасою Вашого заміського будинку під Києвом. Додаткові переваги колодязів:

  1. Облаштування колодязя на ділянці не вимагає оформлення дозвільних документів;
  2. Немає потреби залучати до цього процесу важку дорогу техніку;
  3. Ви можете легко дістати воду з колодязя за допомогою нехитрого пристосування з мотузки, відра і дерев'яного барабана;

Проте, багаторічне існування колодязів, як способу видобутку води, розкрило ряд особливостей, які ставлять під сумнів правильність такого рішення.

  1. Максимальна глибина колодязя складає 10-15 м, що говорить про те, що Ви, швидше за все, заглибитися в другий водоносний горизонт, вода з якого хоч і відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, але має обмежені ресурси і в великій мірі залежить від кількості атмосферних опадів . У такому випадку, Ви повинні бути готові до дефіциту води під час літньої спеки.
  2. Вибираючи місце для колодязя, необхідно враховувати відстань від різних потенційних забруднювачів: вулична вбиральня, город, септик, автостоянка. У разі недотримання цієї вимоги (наприклад, відстань від колодязя до септика має бути не менше 30 м) різко зростає ризик забруднення води не тільки хімічними речовинами, а й різними хвороботворними бактеріями.
  3. Колодязі вимагають постійного догляду. Періодично Вам доведеться очищати його дно і стіни від забруднення. А це, скажімо так, робота не легка і брудна.
  4. Крім того, при наявності твердих грунтів копання колодязя прирівнюється до каторжної праці.

Свердловина - стандарт сучасного водопостачання заміських будинків під Києвом. Є кілька видів свердловини, які відрізняються між собою глибиною, яка варіюється від 15-30 до 200 м. Перевагами свердловини перед іншими варіантами поставки в будинок води є більш висока захищеність води від забруднювачів і відносно постійний обсяг.

Ми радимо проконсультуватися з фахівцями, перш ніж вибрати спосіб подачі води в будинок. Адже є чимало факторів, які потрібно врахувати.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.