Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Смачна вода в заміському будинку під Києвом - поговоримо про фільтри

В одній з попередніх публікацій ми вже розповідали про способи водопостачання заміського будинку під Києвом. Але добути воду і подати її в будинок - це далеко не все. Крім самої наявності води в крані, важливо пам'ятати, що від її безпеки залежить здоров'я людини.

Потрібно сказати, що жителі котеджів від компанії Євродім в навантаження до нового комфортабельного житла отримують доступ до невичерпного джерела якісної води - індивідуальної артезіанської свердловини. У всьому світі артезіанська вода визнана кращою як з точки зору смакових характеристик, так і щодо безпеки для здоров'я людини. Але, тим не менше, і ця вода не ідеальна, і її склад може відрізнятися в залежності від місцевості, де вона видобувається. Є вода, яку можна пити, як то кажуть, в сирому вигляді, прямо зі свердловини. Але не рідкісні ситуації, коли навіть артезіанська вода вимагає додаткового очищення. Давайте розберемося, чому це відбувається і що робити.

Особливості хімічного складу води в Київській області.

Проходячи крізь шари грунту, вода збагачується практично всіма хімічними елементами, які можна знайти в таблиці Менделєєва. У Київському регіоні в грунті спостерігається підвищений вміст солей магнію і кальцію, а також заліза. Потрапляючи в воду, вони істотно впливають на її хімічний склад. Велика кількість мінеральних солей не тільки негативно позначається на смакових якостях води, але і є загрозою для всієї системи водопостачання Вашого заміського будинку під Києвом, а також для побутової техніки, процес експлуатації якої пов'язаний з використанням води (пральні та посудомийні машини, електрочайники та т. д.).

Для отримання точної інформації про наявність тих чи інших сполук, ми радимо провести хімічний аналіз води з Вашої свердловини. Таку послугу надають державні органи санітарно-епідеміологічної служби та приватні фірми. І, якщо результати аналізу показали, що вода містить зайву кількість мінеральних солей або потребує очищення з іншої причини, радимо звернути увагу на фільтри для води. Це не тільки дозволить уникнути в майбутньому непередбачених матеріальних витрат (на лагодження тієї ж пральної машини), але і дасть можливість щодня вживати смачну якісну воду.

Основні функції фільтрів для води

Після того, як Ви визначилися з якістю і хімічним складом води, приступаємо безпосередньо до вибору фільтра.

Хороша фільтрувальна установка може виконувати наступні функції:

- механічне очищення води, тобто виведення з води піску і зважених часток);

- видалення зайвого заліза (ця функція необхідна, якщо солі заліза перевищують безпечний рівень);

- пом'якшення води, тобто зниження її жорсткості за рахунок видалення солей кальцію, натрію ін.

- знезараження (боротьба з бактеріальним забрудненням). Практично всі сучасні фільтрувальні установки забезпечені системою УФ-знезараження. Це, на відміну від хлорування, прийнятого для міського водопостачання, забезпечує воді хімічну безпеку.

Не всі ці функції можуть бути затребувані жителями заміського будинку під Києвом, адже, можливо, вам пощастило, і параметри води в вашій свердловині спочатку досить хороші. Тоді є сенс вибрати недорогий фільтр з мінімальним «функціоналом» (сорбційний). Якщо ж діагностика показала, що є проблеми, варто придивитися до систем зворотного осмосу.

Сорбційний фільтр або зворотний осмос: що вибрати?

Сорбційні фільтри представлені насадками на кран і фільтрами-глечиками, які позбавляють воду від зважених часток (пісок, іржа ін.) І від різних хімічних елементів.

Переваги цих установок - простота використання і доступна ціна. У той же час у них є ряд недоліків, які обмежують використання таких фільтрів в приватному котеджі: короткий термін експлуатації, малі обсяги фільтрованої води, сорбція всіх без розбору речовин - і шкідливих і корисних. Крім того ці фільтри не звільняють воду від бактеріального забруднення, що вимагає додаткового її кип'ятіння з метою знезараження.

Системи зворотного осмосу вважаються більш ефективними тому практично повністю очищають воду від всього «зайвого», що дозволяє вживати її без додаткової обробки (наприклад, кип'ятіння). «Робочим» елементом таких фільтрів є високотехнологічна мембрана, проходячи крізь яку вода позбавляється навіть від мілкомолекулярних утворень (пестициди, радіонукліди, важкі метали) і бактерій.

Існують системи двох типів зворотноосмотичної фільтрації: накопичувальна і прямоточна. Назва першої з них говорить сама за себе - при виборі такої системи Вам доведеться шукати місце для спеціального бака-накопичувача чистої води. Очищена вода накопичується в такому баку, і подається споживачу вже з нього. Зручність у використанні і доступність ціни робить такий варіант водоочистки оптимальним для жителя заміського будинку під Києвом.

Прямоточная система фільтрації здатна забезпечувати споживачів великими кількостями питної води в режимі «нон-стоп». Але, на жаль, висока вартість самої установки і витратних матеріалів обмежує широке використання таких систем в побуті.

Важливо пам'ятати!

Фільтр, як і будь-яка техніка, має певний термін дії. Накопичення світовим співтовариством шкідливих речовин в ньому не може бути процесом нескінченним. Тому Вам потрібно пам'ятати про необхідність регулярного технічного обслуговування фільтрувальних установок у Вашому заміському будинку під Києвом. І справа не тільки в тому, що стара установка буде погано очищати воду. А в тому, що з деяких видів фільтрів (особливо сорбційних) при їх перенасичення шкідливими речовинами може відбуватися зворотний викид забруднювачів. І в один «прекрасний» день, заварюючи чай, Ви можете отримати досить-таки небезпечний хімічний коктейль.

Кожній людині відомо, що наш організм складається з води на 80%. Це дозволяє вважати її основою життя на Землі. Від якості вживаної води залежить не тільки наше здоров'я і самопочуття, але і довговічність побутової техніки. Тому не відкладайте вирішення цього питання в довгий ящик - подбайте, щоб у Вашому заміському будинку під Києвом була безпечна і смачна вода.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.