Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Освітлення на ділянці. Як зробити проводку в саду вашого котеджу під Києвом

Кожного, хто вже встиг купити котедж під Києвом, хвилює питання благоустрою прибудинкової території, де освітлення ділянки грає не останню роль. Адже як не крути, але заміське життя безпосередньо пов'язане з частим перебуванням на прилеглій до будинку території, в тому числі і в темний час доби.

По іншому і бути не може! Допізна затягнулася весела вечірка? Тоді потрібно бути впевненими в тому, що ваші гості, повертаючись з дому до центру веселощів, що не загубляться по дорозі. Хочете уявити у вигідному світлі свою гордість - дивовижний за красою розарій (або альпійську гірку, штучний водоспад, незвичайну садову скульптуру)? Грамотно продумане освітлення допоможе вам в цьому ...

Вибираємо інструменти, тип проводки і спосіб монтажу

Давайте відразу визначимося, який тип проводки нас цікавить найбільше. Існують два варіанти - прихована і зовнішня (зовнішня) проводка. У свою чергу, зовнішній тип проводки буває:

  • тимчасовим - підходить в тому випадку, якщо електрикою в саду користуються вкрай рідко, така проводка менш естетична, зате сама економна (система підключається до джерела живлення в будинку і просто розмотується по території, потім змотується назад);
  • стаціонарним - ідеальна проводка для постійного застосування, вона підводить дроти до точок електрифікації в саду по височин (стовпів, деревам, будівлям), ціна трохи вища за вартість тимчасової проводки, а ось естетичність все так же «кульгає».
  • Прихований тип проводки є найбільш підходящим для освітлення прибудинкової території з точки зору, як естетики, так і безпеки. При цьому, природно, він зажадає більше зусиль і фінансових вкладень. Однак якщо ви вирішили купити котедж під Києвом, то, напевно, він вартий того, щоб постаратися і зробити все по вищому розряду!

Отже, для здійснення нашої мрії у вигляді достатнього, безпечного і естетично привабливого освітлення на ділянці нам знадобляться: гумові рукавички, звичайний молоток і ніж, кусачки, дриль і набір свердел, пасатижі, різні викрутки, індикатор напруги і лопата.

Послідовність основних робіт

Майбутній обсяг робіт з прокладання проводки в саду можна розділити на кілька етапів:

Проектування. Це один з найважливіших етапів, від правильної розробки якого залежить кінцевий результат. Проект розробляється з урахуванням розташування ВСІХ вимикачів, розеток, світильників (що і де буде знаходитися). Якщо ви створюєте проект самостійно, то в ідеалі його краще показати фахівцеві-електрикові зі стажем.

Викопування траншей. Беремо в руки лопату і починаємо планомірно викопувати траншеї, провідні відповідно до розробленого проекту до місць встановленого електроустаткування. Кабель прокладається на глибині ВІД 60-ти см (+ 10 см на «пісочну подушку»). Провід кінцями виводяться в позначених проектом місцях. Для захисту проводки зверху кабелю укладається ряд керамічної плитки або черепиці. Іноді кабель розміщують в спеціальних ізоляційних трубах.

Монтаж освітлювального обладнання. На даному етапі можна встановлювати все необхідне і задумане електрообладнання (світильники, вимикачі, розетки). Воно повинно розташовуватися в недоступному для атмосферних опадів місці, навіть якщо продавець запевняв в абсолютній вологостійкості придбаних пристроїв. Купивши котедж під Києвом, і займаючись самостійно питанням освітлення, краще підстрахуватися і уникнути можливих проблем.

Захисна автоматика. Тепер можна сміливо встановлювати АПП для саду (захисну автоматику або автоматичний переривник харчування) і спокійно приєднуватися до електричної мережі. І тільки після того, як ви переконалися, що вся система працює без перебоїв, можна закопувати траншеї.

Особливо важливий момент!

Якщо ви не володієте знаннями в електрифікації - не слід самостійно займатися створенням вуличного освітлення на ділянці. Краще сто разів подумайте перш, ніж починати щось робити з проводкою і електрикою. Адже електрика не любить аматорського підходу, і наслідки можуть бути плачевними - від псування всього обладнання до загоряння будівель.

Ви не впевнені в своїх силах і знаннях ?! Довірте такі роботи фахівцям (по крайней мере, завжди можна хоча б спочатку проконсультуватися з досвідченим майстром).

Електрифікація прибудинкової території (втім, не тільки прибудинкової!) Повинна здійснюватися професіоналами, який би легкої на ваш погляд вона не здавалася. Але ось знати загальну схему електрифікації саду - бажано кожному.

Тому абсолютно не важливо, роздумуєте ви над тим, щоб купити котедж під Києвом, або ви вже здійснили свою мрію - поставтеся серйозно до питань електрифікації присадибного господарства. Електрика під контролем - це справжнє благо, а ось безконтрольне електрику, на жаль, часто має сумні наслідки.

Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам прийняти правильне рішення в питаннях освітлення ділянки!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.