Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Нетрадиційна енергетика в традиційному заміському житловому будівництві. Частина 2. Енергія Вітру

Неприборкана енергія вітру використовується людьми з давніх-давен. Вітряки, парусні судна, двигуни, що використовують силу вітру - ці винаходи назавжди увійшли в історію людства і дали поштовх для розвитку нових інноваційних технологій. Але, якщо раніше вітер використовували безпосередньо (наприклад, для розмелювання зерна і підйому води), то сьогодні кінетичну енергію повітряних мас спочатку перетворять в електричну.

Неприборкана енергія вітру використовується людьми з давніх-давен. Вітряки, парусні судна, двигуни, що використовують силу вітру - ці винаходи назавжди увійшли в історію людства і дали поштовх для розвитку нових інноваційних технологій. Але, якщо раніше вітер використовували безпосередньо (наприклад, для розмелювання зерна і підйому води), то сьогодні кінетичну енергію повітряних мас спочатку перетворять в електричну.

Вітровий ресурс, як і сонячний - невичерпний, тому з кожним роком кількість країн, що прагнуть до диверсифікації джерел електроенергії за рахунок відновлюваних, стрімко зростає. Відповідно, зростає інтерес до вітроенергетики і в індивідуальному будівництві. Приватники, втіливши в життя бажання купити будинок в Київській області, звертають свою увагу на вітряки. Хтось поки тільки придивляється, а у кого-то вже давно власна вітроелектростанція у дворі. Стане в нагоді вона в домашньому господарстві? Або на даному етапі розвитку цього напрямку поки варто утриматися від габаритного «вітропарку»? Спробуємо заглибитися в суть питання.

Принцип роботи вітряної турбіни:

Якщо подивитися на вітрогенератор, то за своєю конструкцією він дуже нагадує звичайний вентилятор, але тільки принцип дії - протилежний. Вентилятору потрібен струм, щоб створити вітер, а вітряка потрібен вітер, щоб «видати» струм. Вітряний генератор складається з вітроколеса з лопатями (бувають двухлопастні, трилопатеві і багатолопатеву), редуктора, контролера заряду, щогли, акумулятора і інвертора. Працює вся ця конструкція наступним чином: вітер обертає вітроколесо, яке передає крутний момент на вал генератора через редуктор. Інвертор використовується для перетворення постійного струму в змінний. От і все. Ніяких додаткових витрат і комплектуючих, потрібен тільки вітер.

Потужність установки

Безпосередньо залежить від діаметру вітроколеса, сили повітряного потоку і висоти щогли. У заміському житловому будівництві частіше застосовуються малопотужні вітрові установки (до 5 кВт), які адаптовані до невеликих вітрових швидкостям. Для прикладу візьмемо вітряк з діаметром ротора 0,75 м. При швидкості повітряних мас в 3-10 м / с він здатний виробляти потужність в 60 Вт. Тобто якщо купити будинок під Києвом і почати «полювання за вітром», то можна в якійсь мірі економити на комунальних послугах і претендувати на енергонезалежність (хай не на постійній основі і не відразу, але з завидною періодичністю, як тільки вкладення окупляться). А сучасні розробки в області малопотужних вітряних конструкцій, що дозволяють використовувати енергію навіть слабкий вітер - це нові перспективи і внесок в стабільність енергопостачання.

Розглянемо переваги малопотужних вітрогенераторів, що застосовуються в приватному будівництві:

  • Незалежність від традиційних джерел енергопостачання

  • Безкоштовність і повна поновлювані. Запас цього природного ресурсу - невичерпний і абсолютно не залежить від того, використовується він людиною чи ні. Постійно дмуть вітру, що утворюються в результаті конвективного руху повітря, нікуди не дінуться і їх не стане менше.

  • Надійність вітроустановки за умови якісної балансування вітроколеса (крім того, сучасні агрегати обладнані системою стабілізації швидкості обертання колеса і переходять в режим флюгування при високій вітрового навантаження)

  • Екологічність виробництва (ніяких промислових викидів в атмосферу)

  • Енергопостачання круглий рік (в зимовий період віддача навіть більше)

  • Починає працювати навіть від тихого бризу незалежно від напрямку вітру

  • Чи не «конфліктує» з іншими традиційними / альтернативними джерелами живлення, тобто може працювати в парі з сонячними батареями, дизельним генератором або чим завгодно. Відповідно, при правильному підході цілком реально створити єдиний замкнутий цикл енергоподачі

  • Виглядає інноваційно і сучасно, що теж приємно

На будь-яку перевагу, знайдеться недолік, а саме:

  • Мінливість і повна нерегульованість, тобто вплинути на ситуацію не представляється можливим

  • Залежність від погоди і сили вітру. Ні вітру - немає електрики

  • Шумове та електромагнітне вплив (але в приватному житловому будівництві найчастіше використовують малопотужні вітроелектричні установки, а їх рівень шуму прирівнюється до природного «звучанням» звичайного вітру)

  • Може працювати тільки в «парі» з іншим «страхує» джерелом енергії

  • Висока вартість обладнання

  • Тривалий термін окупності (рідко менше 10 років, найчастіше - набагато більше)

Коли мрія купити котедж під Києвом перейшла в розряд втілених, а суверенність, нехай умовна, але досягнута, хочеться випити всі можливості заміського життя до дна. Чому б, власне, і не «зловити вітер за хвіст»? При цьому спробувати знайти, нехай не повну, але опціонну, енергонезалежність і заощадити на комунальних платежах. Але, перш ніж вкласти кошти і сили в такий інноваційний проект, не завадить ретельно вивчити і оцінити середньорічну швидкість вітру в місці, де плануєте встановити вітровий генератор, щоб дорога установка не стала декоративним дитячим ветрячком абсолютно недитячого розміру, що відкидає тінь на половину заміського ділянки - власного або сусідського.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.