Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Нетрадиційна енергетика в традиційному заміському житловому будівництві. Частина 1. Енергія Сонця

Останнім часом нетрадиційна або «вільна» енергетика стає все більш популярною та актуальною. Впровадження альтернативних джерел енергії в життя звичайних людей активно стимулюється на вищому рівні в багатьох країнах, які не втрачають надію знайти енергонезалежність. Але чи є місце таким інноваційним технологіям в українській реальності? Які перспективи розвитку цього абсолютного екологічного спрямування в заміському будівництві? Може й справді купити будинок під Києвом, обладнати його, скажімо, фотоелектричними модулями, тепловими насосами і вітрогенераторами і спробувати жити «поза системою»? Спробуємо розібратися.

До основних альтернативних джерел енергії, які можуть бути актуальні для українського споживчого ринку в цілому і заміського будівництва зокрема, можна віднести енергію сонця, вітру і геотермальну енергію землі. Є й інші види енергетики - наприклад, приливна, хвильова, біомасового і т.д. - але вони навряд чи стануть в нагоді в приватному будівництві. Не варто також забувати, що сьогодні використання відновлюваної альтернативної енергії може розглядати тільки як доповнення до основного джерела енергії і ніяк не інакше. Але як же хочеться бути попереду планети всієї - купити котедж під Києвом, розбити сад з сонячних батарей на даху і вночі висвітлювати сонячною енергією, скажімо, прибудинкову територію або використовувати її для енергопостачання систем автоматики.

Для початку, поговоримо більш докладно про перспективи використання сонячної енергії для життєзабезпечення заміського будинку.

Сонце - екологічно чистий і невичерпне джерело енергії. Вчені довели, що тижнева доза енергії, «викидається» Сонцем на поверхню Землі, перевищує енергію світового запасу вугілля, газу, нафти і урану. Тому сонячна енергетика вважається найперспективнішою з усіх видів нетрадиційної енергетики. Сьогодні енергія Сонця використовується в двох суміжних напрямках:

1) Для отримання електроенергії в чистому вигляді. В даному випадку сонячна енергія перетворюється в електричну двома методами:

  • фотоелектричним (тобто пряме перетворення) - використовуються фотоелектричні перетворювачі (сонячні батареї)
  • термодинамічних - використовуються термодинамічні системи, які перетворюють енергію сонця спочатку в тепло, а потім в механічну і електричну енергію відповідно.

2) Для отримання теплової енергії (геліотермальна енергетика) з метою гарячого водопостачання та опалення будинків - застосовуються сонячні колектори

Фотоелектричні модулі, що перетворюють сонячну (світлову) енергію в електричну, на дахах заміських будинків під Києвом - уже давно не шокують, але привертають загальну увагу. В основі роботи сонячної батареї лежить хімічна реакція в структурі напівпровідникового матеріалу, який генерує електрику під впливом сонячних променів. Цей механізм якраз і реалізований в фотоелементі. Якщо південний схил даху викласти сонячними модулями, то в середньому можна «вичавити» з сонця до 300 кіловат електроенергії на місяць за умови сприятливих погодних умов, що вельми пристойно, якщо врахувати, що в міській 2-3-кімнатній квартирі сім'я з трьох-чотирьох людина в середньому споживає до 200 кВт * год на місяць.

Деякі жителі мегаполісів, яким пощастило купити будинок в Київській області і обзавестися власним дахом, з якої можна робити все, що душа забажає, не можуть собі відмовити в задоволенні добути цю автономну енергію, незважаючи на досить недешеве обладнання, тривалий період його окупності і тотальну залежність від природних умов. Але є і деякі переваги, головне з яких - безкоштовність сонячної енергії, її абсолютна екологічність, тривалий термін експлуатації обладнання, та й особистий внесок у порятунок Планети тішить самолюбство. Як то кажуть, хто, якщо не я?

Сонячні колектори-концентратори, які перетворять сонячне світло саме в тепло - мабуть, більш ефективний і економічно виправданий спосіб перетворення енергії Сонця. Ці установки, за великим рахунком, просто накопичують і зберігають сонячне тепло. Сонце нагріває воду в трубках теплообмінників, гаряча вода збирається в баку-акумуляторі, а потім це тепло витрачається для нагрівання водопровідної води або опалення будинку.

Якщо Ви плануєте купити будинок під Києвом, то цілком реально розглянути можливість гарячого водопостачання (для початку - сезонного) із застосуванням геліотермальной енергетики. Чому б ні? Термін окупності геліосистем невеликий (в середньому 3-6 років в залежності від виду геліосистеми), а самі сонячні абсорбери легко монтуються і не вимагають ніякого технічного облуговування або особливого догляду. Вони бувають одноконтурні (тільки для сезонного використання), де в якості теплоносія виступає вода, і двоконтурні (для цілорічного застосування) з антифризні рідиною в одному контурі.

Сонячна енергетика сьогодні - саме швидко розвивається напрямок з усіх альтернативних джерел енергії. Причому воно розвивається стрімко не тільки на загальнодержавному рівні, а й на рівні індивідуального малоповерхового будівництва. Якщо в нашій країні сонячні технології поки є долею людей забезпечений і ідейних, в Європі приватні домовласники вже давно «заробляють на сонці», оскільки держава купує у громадян надлишки сонячної електроенергії, за рахунок чого термін окупності обладнання штучно зменшується, а попит зростає.

Хоча, заради об'єктивності, треба визнати, традиційне викопне паливо ще поки не досягло тієї вартості, щоб сонячна енергія стала по-чесному економічно виправданою. Але з року в рік ціни на електрику зростають і цілком можливо не за горами той час, коли енергозберігаючі технології та альтернативна енергетика буде не розкішшю, а необхідністю.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.