Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Нетрадиційна енергетика в традиційному заміському житловому будівництві. Частина 3. Енергія Землі

Потенціал геотермальних джерел вивчають і успішно освоюють з середини минулого століття. Першими перетворювати внутрішнє тепло Землі в електричну енергію почали італійці, тому батьківщиною геотермальної енергетики вважається Італія. З кожним роком приріст потужностей в галузі альтернативного енергопостачання зростає по всьому світу. І Україна - не виняток. Теплонасосні технології поступово освоюються і впроваджуються, причому не тільки на великих об'єктах, а й в індивідуальному будівництві.

Сьогодні цілком реально купити будинок під Києвом, обладнати його тепловим насосом і за рахунок того чи іншого низько потенційного джерела тепла (повітря, вода, земля) вирішити питання опалення, кондиціонування та гарячого водопостачання заміського будинку.

Як працює тепловий насос?

Якщо говорити мовою звичайного обивателя, то, по суті, тепловий насос - це холодильник (тільки в розібраному вигляді), що працює в зворотному порядку. Тобто якщо в холодильнику тепло від продуктів відбирається, переноситься на радіатор і викидається в приміщення, то в тепловому насосі все навпаки - розсіяне тепло з навколишнього середовища переноситься всередину будинку. Для цілей гарячого водопостачання та опалення насоси можуть брати тепло з різних джерел - води, землі, повітря. Туди ж вони його і скидають, реалізуючи завдання кондиціонування в літній період.

Види теплових насосів

Залежно від джерела тепла теплові насоси підрозділяються на:

  • Теплові системи «вода-вода»

  • Теплові системи «повітря-вода»

  • Теплові системи «грунт-вода»

Теплові системи «вода-вода»

Якщо глибина залягання грунтових вод дозволяє, то заміський котедж можна обладнати тепловим насосом «вода-вода». Грунтові води - оптимальне джерело низькопотенційного тепла, оскільки навіть в зимовий період температура води в них не падає нижче + 6 ° C, а в середньому варіюється в межах 8-12 ° C зі знаком «плюс». Отже, працюючи з таким джерелом, насос буде поглинати мінімальну кількість електроенергії. Ще в ролі джерела тепла можна використовувати теплоту поверхневих вод річок, озер і морів, але це більшою мірою можна застосувати до великим промисловим об'єктам і навряд чи стане в нагоді в приватному житловому будівництві. А так хочеться купити будинок в Київській області і обладнати його найсучаснішим енергозберігаючим обладнанням. Чому б ні? Хоча захід, звичайно, не з дешевих, та й обладнання дороге, але ефективність системи теж вельми і вельми переконлива. Але перш ніж інвестувати в теплову установку, не забудьте провести аналіз якості грунтових вод і визначити глибини їх залягання (повинна бути не менше 20-25 метрів).

Теплові системи «повітря-вода»

Повітряні теплові насоси беруть тепло з повітря (навіть взимку) і перетворять його в теплову енергію. Треба сказати, при мінусовій температурі (від -10 ° C) продуктивність насоса знижується, хоча сьогодні на ринку є насоси, розраховані на низькотемпературний режим експлуатації. Головна перевага даного насоса перед геотермальним в тому, що, по-перше, цей насос окупиться набагато швидше (оскільки коштує набагато дешевше), по-друге, не потрібно бурити свердловини. Більш того, якщо бажання купити будинок під Києвом уже виповнилося і будинок височить над горизонтом у всій красі, то повітряний тепловий насос може бути оптимальним варіантом, оскільки його установка не вимагає ніяких будівельних робіт, а обмежується виключно монтажем і підбором устаткування.

Теплові системи «грунт-вода»

Грунтові системи бувають горизонтальні (використовують тепло приповерхневих шарів грунту) і вертикальні (використовують геотермічного глибинне тепло землі). Система працює наступним чином - по трубах колектора, закопаного на певну глибину (1,2 метра у випадку з горизонтальною системою і до 100 метрів, якщо застосовувати вертикальні зонди), тече рідина, яка передає випарника насоса «відібране у грунту» тепло. От і все! Для установки горизонтального колектора знадобитися хороший «шматок» території, а ось вертикальні зонди займуть набагато менше простору. Якщо умови дозволяють, по за допомогою ґрунтових насосів можна реалізувати досить пристойну потужність відбору тепла.

Якщо говорити про переваги теплових установок для заміського домобудівництва (скажімо, захотілося купити котедж під Києвом і вкласти кошти в енергозберігаючі технології), то перше, про що слід згадати - це звичайно істотна економія на комунальних платежах, яка стане очевидною, як тільки установка насоса окупиться . Не останню роль в обґрунтуванні доцільності зіграють і такі параметри, як екологічність, надійність, високий експлуатаційний ресурс обладнання (до 50 років) і ефективність самої системи. А якщо на території є басейн - то без теплового насоса просто ніяк не обійтися!

Однак, проектуючи систему опалення заміського будинку, не варто розглядати тепловий насос як основний і єдиний енергогенеруючий агрегат. Відведіть йому 50-70% опалювальної потужності і подстрахуйтесь класичними системами опалення. Комбінування класики з «сюрреалізмом», яким для багатьох залишається альтернативне енергопостачання, дозволить створити економну і надійну замкнуту систему енергозабезпечення.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.