Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Не дай собі замерзнути, або як правильно вибрати систему обігріву для котеджу

Наближається зима, а значить - саме час подумати про систему опалення для вашого заміського будинку. Котеджні містечка під Києвом найчастіше роблять вибір на користь безпечного, екологічного і сучасного електрообігріву. Там, де в будинках забезпечена хороша теплоізоляція, відпадає потреба в потужних газових і твердопаливних котлах, а тому можна безболісно перейти на опалення електрикою.

Під загальною назвою «електричне опалення» споживачеві пропонується безліч різних систем: з різним принципом дії, різною потужністю і завданнями. Щоб вибрати підходящий варіант, потрібно відштовхуватися від кількості поверхів у будинку, площі кімнат, якості будматеріалів. Крім того важливо, які електричні потужності виділені на вашу заміську резиденцію.

Варіант перший. Потужна класика

Перше, що спадає на думку, коли говорять про електрообігрівання, це, природно, електричний котел. На сьогодні на ринку представлені як легкі настінні котли потужністю від 5 до 60 кВт, так і дуже потужні підлогові агрегати, здатні нагріти ангари в 600 кв.м. До електрокотли під'єднується система труб, заповнених звичайною водою або антифризом. Нагріваючись, котел віддає тепло в труби, а від них уже нагрівається повітря в кімнатах.

Електрокотли на відміну від своїх газових і твердопаливних побратимів не коптять і не шумлять, не вимагають окремого приміщення, безпечні і дуже прості в експлуатації. Сучасні електрокотли забезпечені теплодатчікамі і регуляторами, тобто, можна налаштувати котел на підтримку потрібної температури.

При всіх своїх перевагах котел - це дуже потужний електроприлад. А значить, вибираючи його, необхідно враховувати потужність, виділену на будинок енергопостачальними компаніями. З одного боку, в будинку з сучасних теплозберігаючих матеріалів великі електрокотли - без потреби. З іншого боку, в старих будинках без нормальної теплоізоляції, де гріється не тільки приміщення, а й вулиця навколо, для обігріву кожних 10 кв. метрів потрібен як мінімум один кіловат потужності котла. При таких вступних рахунки за електрику будуть просто руйнівними.

Незручний електрокотел і в місцевості, де є ризик через погоду на кілька діб залишитися без електрики. На цей випадок котеджні містечка під Києвом підстраховуються невеликим генератором.

Варіант другий. Прогресивний

Якщо у вас немає потреби в обігрівачі великої потужності або якщо вам не подобається вид труб, що відходять від котла, то існує більш просунутий спосіб. У кімнатах можна встановити електричні конвектори. Такі прилади опалюють безпосередньо, не використовуючи труби і теплоносій. Конвектори можуть бути підлоговими і настінними. Автоматика дозволяє відрегулювати їх потужність і навіть задати індивідуальний графік включення-виключення. Наприклад, можна налаштувати окремий режим обігріву на день і на ніч, на будні і на вихідні. Можна встановити в будинку більш теплі і більш холодні зони. Таким чином, температура в будинку буде максимально відповідати побажанням господарів. У такому режимі зайве тепло просто не виробляється, а значить, енергоспоживання економиться.

Конвектори та радіатори залучають тим, що коштують дешевше в порівнянні з котлами, швидко монтуються і прості в експлуатації.

Варіант третій. Елегантний

Серед систем прямого електрообігріву осібно стоїть «тепла підлога». Це варіант для естетів, адже все нагрівальні елементи приховані під плиткою, а тому не помітні. В останні роки котеджні містечка під Києвом все частіше використовують «тепла підлога» як основний метод обігріву будинку.

Електропідігрів монтується на стадії укладання підлоги. Спеціальний багатошаровий кабель витками укладається на шар теплоізоляції, після чого заливається шаром бетону. Існує варіант теплої підлоги, коли замість кабелю монтується мережа вузьких труб з циркулюючої по них гарячої рідиною (найчастіше звичайною водою). За допомогою термостата можна управляти електропідігрівом, задавати певний добовий режим, а також встановлювати час включення-виключення в будні і вихідні.

У порівнянні з радіаторами і конвекторами у «теплої підлоги» є велика перевага - повітря рівномірно прогрівається по всій площі, не виникає ні зон перегріву, ні холодних кутів. Крім того, створюється додатковий комфорт - в приміщенні здається свіже, оскільки на підлозі температура трохи вище, а на рівні голови зберігається прохолода.

Система особливо добре зарекомендувала себе в приміщеннях з високими (від трьох метрів і більше) стелями: обігрівається виключно потрібна висота, а не весь обсяг кімнати, а значить, тепло витрачається економніше. Крім того, повітряні потоки не розносять пил. Ще один плюс теплої підлоги - опалювальні прилади не займають місце, і вся площа приміщень використовується ефективно.

Варіант четвертий. Допоміжний

Там, де для обігріву не вистачить тільки статі, можна доповнити опалення ще й теплими стінами. Наприклад, це актуально для ванної кімнати і санвузла, де через посиленої вентиляції швидко втрачається тепло. Аналогічно теплі стіни не завадять на терасі. Також жителі котеджних містечок під Києвом люблять використовувати допоміжну систему опалення в заскленому зимовому саду.

Монтуються теплі стіни так само, як і підлогу - на шар теплоізолірущего матеріалу. Ізолят не застосовується, тільки якщо обігріватися буде суміжна стіна для двох кімнат. У випадку з рідинним обігрівом теплоносій можна використовувати той же, що і для системи в підлозі.

Варіант п'ятий. Сонячний модерн

Найсучасніший варіант опалення житла - інфрачервоні обігрівачі. Принцип дії запозичений в живій природі, адже основним джерелом інфрачервоних променів є сонце. Обігрівачі розташовуються під стелею і, як сонячні промені, зігрівають всі предмети, що знаходяться в кімнаті. Нагрівшись, меблі, підлогу і стіни віддають тепло навколишньому повітрю.

З таким підходом приміщення нагрівається рівномірно і значно швидше, ніж при кругообігу теплого повітря від конвектора. Отже, ми отримуємо економію електрики. Ще один плюс - емоційна складова. Інфрачервоні обігрівачі найкраще допомагають заповнити нестачу сонячних променів в зимовий час.

Остаточний вибір методу обігріву залежить тільки від ваших уподобань. Котеджні містечка під Києвом обичновиделяют на кожен будинок телефоном гарячої лінії 8 кВт, чого достатньо для установки і електрокотла, і будь-яких інших систем опалення. Всі перераховані варіанти можна монтувати як окремо, так і комбінувати на ваш розсуд.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.