Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Механічна вентиляція в приватному будинку - продовжуємо боротьбу за здоров'я житла

Атмосфера, наповнена свіжістю - це перше, що ми шукаємо, роблячи вибір на користь заміського будинку. Раніше ми вже писали про життєво важливу необхідність вентиляції для збереження «здоров'я» Вашої оселі. Відзначимо ще раз, що, в будь-якому заміському будинку природна вентиляція, в принципі, цілком здатна забезпечити нормальні параметри повітрообміну, але іноді доводиться регулярно докладати чимало зусиль, щоб зробити таку вентиляцію достатньою.

Якщо ж Ви хочете спростити собі життя, не возитися з постійними провітрювання і не тільки забезпечити доступ свіжого повітря в приміщення, а й зберегти температуру і вологість на постійному рівні, облаштування механічної вентиляції реалізує Ваші бажання у повному обсязі. Основний аргумент на користь такого інженерного рішення - це постійний приплив свіжого і видалення відпрацьованого забрудненого повітря, які не залежать від погодних умов і Ваших дій. Будинок, обладнаний механічною вентиляцією, піклується про себе і про вас сам.

Прихильники облаштування механічної вентиляції в заміському будинку називають серед основних причин на користь такого рішення наступні:

Сучасні вентиляційні установки забезпечують регулярну подачу очищеного гарантованого свіжого повітря, що явно краще провітрювання за допомогою відкритого вікна. По-перше, ви можете просто забути відкрити це саме вікно, а по-друге, у випадку з природною вентиляцією ви «впускаєте» в свій будинок повітря в тому вигляді, як він є, додатково не очищаючи його. Хоча цей пункт більше актуальний для міських квартир, ніж для заміського будинку, розташованого в екологічно чистому районі.

Оптимальна кратність повітрообміну, забезпечена системою, не дозволить накопичуватися в повітрі приміщень шкідливих речовин.

При механічній вентиляції вступник повітря має задану температуру і вологість, що допомагає підтримувати показники мікроклімату на оптимальному для людини рівні.

Сучасні установки здатні забезпечити, поряд з вентилюванням, обігрів і кондиціонування приміщень, що вбереже Вас від додаткових витрат.

Вибір системи механічної вентиляції.

За призначенням, механічна вентиляція буває припливної, витяжної та загальнообмінної (припливно-витяжної). В останні роки найбільш популярними стали установки, що забезпечують не тільки приплив і видалення повітря, але і рекуперацію, тобто повернення тепла, холоду або вологи назад в приміщення. Така система є найкращим варіантом забезпечення свого заміського будинку свіжим повітрям і оптимальними параметрами мікроклімату. Тому далі ми б хотіли поговорити саме про рекупераційних системах.

Особливості та види вентиляційних систем з рекуперацією

Переваги систем рекуперації досить очевидні:

- вони не вимагають проектування і будівництва вентиляційних шахт;

- дозволяють зберегти до 50% тепла в зимовий час. Це досягається тим, що припливне холодне повітря трохи підігрівається витяжним, що дозволяє економити на опаленні;

- в літній час система рекуперації зменшує навантаження на системи кондиціонування, за рахунок часткового охолодження подається зовні повітря.

На сьогоднішній день виробниками представлені кілька типів вентиляційних установок з рекуператором:

1. Підвісні приточно-витяжні установки з пластинчастим рекуператором характеризуються невеликими розмірами обладнання, що дозволяють встановлювати систему прямо за підвісною стелею, а не в окремому приміщенні. Додамо до цього низький рівень шуму, здатність утилізації, як тепла, так і вологи, а також можливість облаштування такої вентиляції спільно з кондиціонуванням. Всі ці безумовні переваги роблять підвісні системи вельми популярними у власників заміських будинків.

2. Стаціонарні припливно-витяжні установки з роторним рекуператором, не дивлячись на високу потужність, мають досить низькими рівнями шуму і вібрації (нижче мінімально допустимих нормативних). Високий ККД установки дозволяє використовувати її навіть при великій протяжності воздуховодов. Такі системи часто вибирають власники великих особняків зі значною площею і складним плануванням.

3. Прямоточная приточно-витяжна вентиляція найдешевша з усіх можливих видів механічної вентиляції, вона легко збирається і проста у використанні. Істотним недоліком цієї системи є висока вартість забезпечення експлуатації та більш високий рівень шуму в порівнянні з іншими установками.

Де розташувати рекуператор

Облаштовуючи в своєму заміському будинку вентиляційну систему з рекуперацією, перш за все, потрібно визначитися з місцем положення головного агрегату - рекуператора. Вище ми писали, що в деяких випадках встановити його можна за підвісною стелею. Якщо ж характеристиками обладнання передбачено окреме приміщення доведеться пристосувати для цього цокольний поверх або горище, які обов'язково потрібно утеплити, щоб уникнути взимку замерзання води в рекуператорі. Також необхідна ізоляція повітроводів, тому що конденсат, що утворюється на поверхні, може істотно скоротити тривалість їх експлуатації.

ВАЖЛИВО!

При облаштуванні механічної системи вентиляції, її варто організувати так, щоб витяжної повітря виводився назовні вище покрівлі. Це забезпечується або стаціонарними вентиляційними каналами, або за допомогою повітропроводів.

Для забору свіжого повітря при механічній системі вентиляції встановлюється для огорожі решітка. Її розміщують мінімум на відстані двох метрів над рівнем землі. Крім того, пам'ятайте, що забір повітря з боку гаража або паркування спричинить за собою потрапляння в будинок вихлопних газів.

Рух повітря необхідно організовувати так, щоб повітря з житлових приміщень рухався в напрямку технічних (санвузол, ванна, кухня).

Облаштовуючи механічну вентиляцію з різними пристосуваннями для очищення і зволоження зовнішнього повітря, Ви на 100% забезпечуєте «здоров'я» Вашегозагородного будинку. Це позитивно позначиться на самопочутті всіх домочадців і, згідно з висновками вчених, на 30% збереже здоров'я кожного члена сім'ї.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.