Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Інженерні комунікації в канадському будинку: специфіка для будинку з СІП

Будівництво будинку за канадською технологією, незважаючи на всю свою простоту і доступність, вимагає певних знань, досвіду, часу і зусиль. Потрібно вибрати проект будинку з урахуванням особистих побажань і можливостей, закупити будівельні матеріали, отримати всілякі дозволи...

А можна швидше і простіше - знайти надійну і перевірену компанію, в спеціалізацію якої входить будівництво канадських будинків, щоб вона змогла без проблем реалізувати задумане вами на практиці.

У будь-якому випадку, справ по вуха. І за всіма цими турботами, часом, облаштування інженерних комунікацій відходить на другий план. Це груба помилка, на жаль, багатьох забудовників. Адже комфорт і затишок майбутнього будинку за канадською технологією гарантований, в першу чергу, злагодженої і безперебійною роботою всіх комунікаційних систем. І про це потрібно подбати ще на початковій стадії будівництва.

Що таке інженерні комунікації

Інженерні комунікації (інженерні системи, інженерні мережі) забезпечують, якщо можна так сказати, повноцінне життя будинку і його мешканців. Сюди входить:

 1. електропостачання (внутрішнє і зовнішнє), його розводка по будинку;
 2. каналізація (внутрішня і зовнішня);
 3. електроопалення;
 4. водопостачання та очищення води;
 5. дренажні конструкції;
 6. кондиціонування і вентиляція;
 7. зв'язок (телефон, радіо, телебачення, інтернет, відеонаглядом та охороною).

Несвоєчасне або неправильне облаштування хоча б однієї комунікаційної системи може обернутися в кращому випадку прикрими проблемами (холодні батареї, підтікають труби, неприємний запах з каналізації), а в гіршому - проведенням не такого вже й дешевого на наші часи ремонту. І не завжди косметичного.

Не забувайте, що будинки за канадською технологією - це, грубо кажучи, натуральне дерево, яке не терпить вогкості, затхлості, підвищеної вологості та інших подібних «принад».

Ключові моменти інженерних систем

Всі комунікації в заміському каркасно-панельному будинку формуються і готуються, як комплексний процес. Тобто, проект самої будівлі спочатку повинен мати набір креслень, що відображають схеми організації та прокладання інженерних комунікацій (креслення розробляються згідно з усіма стандартами безпеки!).

Більш того, за своєю суттю комунікації плануються ще на порожньому земельній ділянці! А ось набір інженерних систем складається вже на індивідуальні вимоги замовника - завжди можна обійтися мінімальною кількістю базових комунікацій, а можна охопити цілий спектр додаткових зручностей (інтернет, охоронні сигналізації і т.п.).

Зверніть увагу! Готові проекти вже включають в себе комплекс «розміток» інженерних систем, тому відразу вивчіть їх організацію. Можливо, ви захочете внести свої правки.

При створенні «з нуля» інженерно-комунікаційних систем будинку за канадською технологією бажано дотримуватися наступного порядку:

 • розробка мереж спільно з проектуванням самого будинку;
 • отримання всієї дозвільної документації;
 • монтаж тимчасових огорож і підсобних побутівок на території;
 • формування каналізації;
 • будівництво канадського будинку;
 • облаштування інженерних систем.
 • Прокладка інженерних комунікацій

Хочеться ще раз нагадати, що краще попередньо визначитися з набором інженерних мереж в заміському будинку. Втім ...

Каркасно-панельна технологіяявляется дуже гнучкою в плані створення комунікацій. У СИП-будинках майже всі інженерні мережі зовнішні і легкодоступні, тому будівництво канадських будинків допускає прокладку комунікаційних систем на будь-якому етапі будівництва. В цьому і полягає особливість формування інженерних мереж в каркасних будинках (хоча фахівці все ж настійно радять облаштовувати їх відразу ж після зведення самої коробки).

Прокладають інженерні системи в спеціальних коробах з орієнтоване-стружкової плити. При необхідності для більшої естетичності їх ховають за підвісними стелями, фальшстеной з магнеліта або гіпсокартону, а також під підлогами (в одноповерхових будівлях). Місця зіткнення стін з коробами обов'язково обробляють антисептиком і водовідштовхувальним складом.

Номенклатурний ряд інженерних мереж будинку за канадською технологією досить великий. Відповідно, ви завжди зможете вибрати саме те рішення, яке буде в повній мірі задовольняти вашим вимогам і бажанням в даному питанні.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.