Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Енергоефективність заміського життя в канадському будинку. Частина 2. Як економити електроенергію без шкоди для комфорту

Канадський будинок в передмісті, незважаючи на свою економічність, все ж вимагає від своїх господарів постійної уваги і ресурсів на його утримання. Однією з основних статей витрат на експлуатацію канадського будинку є витрати на електроенергію.

У попередній публікації ми говорили про максимальної потужності, необхідної для комфортної заміського життя в будинку, який опалюється за допомогою електричних конвекторів (див. Статтю). Прораховані нами 4,8-4,9 кВт на перевірку виявляються цілком достатніми для забезпечення основних потреб невеликої родини, яка йде в ногу з часом і уважно ставиться до питання економії природних ресурсів (і, в першу чергу, електроенергії). Але потрібно вміти економити так, щоб це не позначилося на комфорті.

Давайте розглянемо основні резерви грамотної економії енергії для невеликого канадського будинку в передмісті столиці.

Почнемо з того, що перший крок до економії ресурсів господарі канадського будинку зробили, коли вирішили будувати свій будинок з SIP. Володіючи скроню теплоізоляційними властивостями, СИП дозволяє істотно (в 5 разів!) Скоротити витрати на енергію для опалення будинку. Такий будинок дуже швидко прогрівається і повільно остигає, забезпечуючи своїм жителям тепло і затишок навіть у найлютіші морози. Але цього для нас не досить, адже в будь-якому будинку існує чимало інших резервів економії!

Отже, як ми вже писали раніше, основними «споживачами» електрики в заміському будинку, є: прилади, що генерують тепло, освітлювальні прилади та побутові електричні прилади.

Обігріємо канадський будинок з найменшими витратами.

Основний резерв економії енергії, на нашу думку, лежить в області обігріву вашого загородногоканадского будинку. Ні для кого не секрет, що температура повітря вдень, як правило, вище, ніж вночі. До того ж днем дуже часто в будинку взагалі нікого немає. В цей час радіатори опалення цілком можна встановити на меншу температуру. А ближче до вечора, коли вся сім'я знову збереться будинку, температуру можна підняти. З огляду на, що температура в будинках з SIP піднімається дуже швидко, така нехитра, але дуже суттєва економія не принесе ніяких незручностей. Також, сучасні системи електричного опалення дозволяють застосовувати спеціальні терморегулятори, які відключають батареї при досягненні необхідної температури в приміщенні і знову включають їх, коли температура починає знижуватися. У канадських будинках-термосах така система дуже ефективна.

Доброю ідеєю буде обладнати в будинку камін. Це не тільки додасть трохи казкового затишку в довгі зимові вечори, але і дозволить ще менше експлуатувати систему електричного обігріву.

Забезпечимо економію на освітленні приміщень

Економити світло досить не складно, але це пов'язане з додатковими витратами (на покупку енергоефективних ламп) або з незручностями (жити в режимі сонячного циклу, вставати на світанку, і лягати перед заходом). І хоча другий варіант здається дуже цікавим (така гармонія з природою добре впливає на всі системи організму, покращує самопочуття, заспокоює нерви), сучасний ритм життя робить його недоступним. Але ми цілком можемо купити лампи, які споживають в рази менше електрики, ніж стандартні, використовувати світильники, розраховані на невелику кількість лампочок (а не чеські люстри на 20 ріжків), і встановити в вашому канадському будинку в передмісті столиці економічні системи управління домашнім освітленням. Такі нехитрі заходи дозволять заощадити до 70% споживаної на освітлення енергії.

Використовуємо електроприлади з розумом

Для економії електроенергії, яку споживають електричні прилади, в першу чергу, необхідно звернути увагу на самі прилади. Тенденція така, що сучасна техніка споживає все менше і менше електрики, і покупка нового енергозберігаючого холодильника категорії A +++ забезпечить економію понад 50% в порівнянні з експлуатацією стародавнього агрегату. Те ж можна сказати і про інших агрегатах, таких як кондиціонери, телевізори, електричні насоси і т.д.

Наступним простим кроком повинно стати виключення електроприладів з розетки. Мало хто знає, що навіть звичайний «сплячий» ноутбук, що працює в режимі stand by (тобто просто включений в розетку, із закритою кришкою) теж споживає електрику! Вимикаючи непотрібні в даний момент прилади, ми не тільки знижуємо загальне навантаження на мережу, а й економимо гроші.

Таким чином, економити електрику в Вашому канадському будинку в передмісті Києва не та вже й складно. А позитивний ефект від цього не обмежується тільки лише фінансовою стороною питання. Якщо кожен почне з себе, і зробить свій власний невеликий внесок у вирішення глобальної проблеми економії природних ресурсів, то, можливо, наша планета впорається з тим навантаженням, яке створює людство.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.