Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Енергоефективність заміського життя в канадському будинку. Частина 1. Скільки кіловат потрібно для щасливого життя

Енергія - це основа життя. Електроенергія - основа життя в сучасному світі. Досить відключити електрику для того, щоб паралізувати життя будь-якого будинку, офісу, підприємства. Ми електрифікували своє життя настільки, що більшість процесів (робота, відпочинок, приготування їжі, і т.д.) здаються неможливими без електрики. Але все частіше ми згадуємо, що ресурси, які використовуються для отримання енергії, далеко не безмежні і питання економії та енергоефективності ставиться дедалі гостріше.

Дуже серйозна частина всієї енергії витрачається індивідуальними споживачами (домашніми господарствами, і, особливо, заміськими будинками). Про кількість кіловат, які необхідні для комфортного життя за містом ми і поговоримо в цій статті.

Якщо розподілити загальні витрати енергії за стадіями життєвого циклу будь-якого заміського будинку (з моменту його споруди і аж до знесення), то картина буде така:

- 85% - це енергія, яка витрачається власне на експлуатацію будинку:

- 14% - на матеріали (їх виробництво, доставку і т.д.);

- 1% всієї енергії припадає на процес будівництва;

Таким чином, ми бачимо, що основна маса енергії витрачається саме в процесі експлуатації будинку. І на цю величину ми цілком в змозі вплинути.

Отже, давайте з'ясуємо, на що ж ми переважно витрачаємо енергію в приватному будинку:

Тепло. Це, як правило, найбільша частина всіх витрат енергії. Взимку необхідно обігріти сам будинок, а цілий рік - нагріти воду для особистих і господарських потреб.

Освітлення. У більшості будинків енергія, витрачена на освітлення приміщень, займає почесне 2 або 3 місце серед всіх витрат електроенергії.

Електрика для живлення електроприладів. Електрочайники та мультиварки, комп'ютери і телевізори, фени та інші блага цивілізації. Все це з'їдає чимало енергії, правда, експлуатується не одночасно

Кількість енергії, необхідне для обігріву будинків, залежить від особливостей самої споруди, організації внутрішнього простору, технологій, які використовуються в цьому процесі. Найбільш екологічним і досить економним (в порівнянні з іншими видами) можна назвати електричне опалення. Але економічність - поняття відносне. Так, для обігріву в зимовий період заміського будинку з цегли, необхідна потужність приблизно 1кВт на кожні 10 квадратних метрів. Це означає, що невеликий цегляний будинок (наприклад, 80 м2), вимагає тільки для опалення в зимовий період не менше 8 квт входить потужності і, відповідно, витрачає електрики на дуже пристойну суму. А ось для опалення будинку з SIP панелей достатньо потужності в 5 разів меншою, тобто приблизно 1,6 кіловат на ту ж квадратуру! Це вигідно відрізняє канадські будиночки від стандартних цегельних і дерев'яних будівель.

Що стосується освітлення, то для його забезпечення в будинку середнього розміру, розрахованому на комфортне проживання сім'ї з 4-5 чоловік, необхідна потужність близько 1,5-2 квт (за умови використання звичайних ламп розжарювання і стандартних люстр / світильників). Оснащення ж будинку енергозберігаючими лампами здатне скоротити цю цифру в 2 і більше рази як мінімум до 1 квт.

Ну і самими непередбачуваними з точки зору максимального споживання потужності є побутові електричні прилади. Холодильник, телевізор, пральна машина, електричний насос, комп'ютер і т.д. Для роботи кожного з них необхідна різна потужність, але слід враховувати, що вони рідко використовуються всі одночасно. При правильному раціональному економному підході і використанні сучасної енергоефективної і безпечної техніки, для її безперебійної роботи може бути цілком достатньо 2-2,3 кВт.

Таким чином, за нашими підрахунками, дбайливий господар невеликого заміського будинку, може дозволити собі підключити електрику, розраховуючи на максимальну потужність 4,8-4,9 квт. Правда, при цьому потрібно не забувати про основні правила економного використання електрики (читайте з в статті Як економити електроенергію без шкоди для комфорту) та додаткових «страхувальних» варіантах на випадок перебоїв з електроенергією (додатковий камін або піч, дизельний або побутовий генератор дозволять власникові заміського будинки відчувати себе більш впевненими в будь-яких ситуаціях).

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.