Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Будівництво будинків під Києвом: що таке нічний тариф на електроенергію

Неможливо уявити собі заміський будинок без електроенергії, адже все наше життя пов'язане з використанням електричних приладів, які забезпечують нам необхідний рівень комфорту. І, на жаль, з кожним роком витрати на електроенергію зростають за рахунок частого збільшення тарифів і кількості використовуваних електроприладів. Тому все більше людей, які починають своє будівництво будинків під Києвом, замислюється про те, ЯК можна знизити витрати на електроенергію.

Намагатися відкоригувати «звички домочадців» (не користуватися кухонними аксесуарами, забути про постійно працюючому комп'ютері, час від часу відключати холодильник з мережі і т.п.) - не вихід! А ось вибрати для себе оптимальний тариф на електроенергію - це реальна можливість зменшити платежі. Давайте спробуємо розібратися в даному питанні ...

Тарифи на електрику

Функціонуючі в країні тарифи регулюються постановою № 343 НКРЕ (національна комісія з регулювання електроенергії). На них ми зупинятися не будемо, так як кожен споживач їх знає.

А ось про що не знають багато, і навіть не підозрюють, так це про диференціацію «вартості електрики» - розрахунки зі споживачами, які використовують електроенергію в якості основного джерела тепла, виконуються за тарифами:

  • двозонний - 0,7 тарифу під час мінімальної нічний навантаження енергосистеми і 100% тариф в інший час доби;
  • трьохзонний - 0,4 тарифу в години найменшого нічний навантаження енергосистеми, 100% тариф в напівпіковий період і 1,5 тарифу в години граничного навантаження енергосистеми.

Це і є так званий нічний тариф, який успішно використовується багатьма власниками заміської нерухомості і передбачливими забудовниками (в тому числі і при будівництві будинків під Києвом) з метою знизити витрати на електроенергію. Вибір між двозонним і трьохзонний тарифами залежить від того, в які часові інтервали відбувається максимальне споживання електроенергії конкретно у вашому домі.

 

Як перейти на нічний тариф?

Щоб перейти на оплату за електроенергію по розділовим тарифами потрібно:

  • звернутися з заявою до енергопостачальника;
  • отримати техумови на компоновку багатотарифного лічильника;
  • купити потрібну модель і встановити (або перепрограмувати наявний лічильник з одноставочного на розділовий тариф по зонах доби);
  • опломбувати електроприлад і отримати на руки договір, після чого можна оплачувати за диференційованими тарифами.

Цим зовсім не обов'язково займатися особисто. При бажанні, якщо ви вже купили будинок під Києвом і проживаєте в ньому, за відповідну плату підготовкою документів і заміною лічильника займуться працівники обслуговуючого вас РЕМу. Ну, а якщо тільки ведеться будівництво будинків під Києвом, то всіма цими проблемами, як правило, займається підрядна будівельна організація (природно після узгодження з вами).

За яких умов нічний тариф особливо вигідний?

Як не крути, але опалення - це значна стаття витрат на утримання заміського будинку! Тому багато хто намагається використовувати нічні тарифи на електроенергію в поєднанні з тепловими накопичувачами, які вісім годин на добу поглинають дешеву енергію, нагріваючись до 740 ° C, а в решту часу (шляхом природної або примусової конвекції) передають тепло в приміщення.

До того ж монтаж систем опалення з Теплонакопичувачі відрізняється легкістю і доступністю. Тільки й потрібно, що встановити лічильник (багатозонний) і прокласти кабель. При цьому термін роботи теплонакопителей понад 30 років, а догляд зводиться до видалення пилу з остиглого приладу вологою серветкою. Плюс до всього - індивідуальна температура в кожній кімнаті і красивий сучасний дизайн електроприладу.

Чому ввели дешевий нічний тариф?

Через те, що електрична енергія протягом дня споживається нерівно (велика різниця споживання в денний, вечірній і нічний час) утворюється її надлишок, який в звичайних умовах вигідно продати не виходить. І держава вчинила розумно, встановивши нічний тариф як стимулятор більшого споживання електрики саме вночі.

Висновок! Пройшовши один раз процедуру «переоформлення» необхідних документів, ви отримуєте щомісячне зниження витрат на утримання будинку! Поетомустроітельство будинків під Києвом при використанні нічного тарифу - це завжди зручно, економно, престижно, доцільно.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.