Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

6 сучасних методів опалення будинку без газу

“А у нас в коттедже газ”, - вже не актуально! Якщо ви вирішили придбати будинок за містом, одним із першочергових питань, на які потрібно знати відповідь, - спосіб опалення. При проектуванні системи опалення важливо звернути увагу на матеріал, з якого будується ваш дім. Це може бути: цегла, камінь, дерево, SIP-панелі, газоблок. Рекомендуємо зробити вибір на користь двох останніх, адже вони є енергоефективними - влітку в будинку прохолодно, а взимку - тепло. Саме вони в майбутньому зекономлять ваші кошти майже вдвічі.

Ще зовсім нещодавно найпоширенішим та найдоступнішим видом палива був природній газ. На сьогоднішній день ситуація дещо змінилася - він є не повсюди, а підключення його коштує дорого. Саме через це чимало власників приватних будинків переходять на інші види палива. Зараз ми вас ознайомимо з найефективнішими та найпопулярнішими.

Дрова

Найдешевший та найдоступніший, традиційний для українського села, вид палива, - це дрова. Але, як зазначають фахівці, цей вид опалення є не зовсім зручним. Дрова, в першу чергу, потрібно зберігати в окремому сухому приміщені. По-друге, їх потрібно постійно підкидати в піч чи котел. А, по-третє, ще й регулярно чистити та виносити золу.

Твердопаливний котел

Опалювати будинок, використовуючи твердопаливний котел, зручно. Він “поглинає” абсолютно різноманітні матеріали: пелети, вугілля, торф, деревину та відходи деревообробної промисловості. Як зазначають практики, такий спосіб опалення є одним з найефективніших та безпечніших. Підкидати паливо в котел необхідно раз на кілька днів, а чистити його - щосезонно. Ще один плюс такого опалення - швидка окупність в процесі експлуатації. А до недоліків твердопаливного котла відносять лише потребу в окремій кімнаті, де він буде розміщуватись, та тривалий час на її спеціальне облаштування.

Індивідуальні конвектори

Один із найдешевших та найзручніших методів опалення приміщення - це електроконвектори. Зазвичай їх встановлюють під вікном у кожній кімнаті. Такий вид опалення не вимагає від вас особливих зусиль, оскільки все регулює автоматика. Такі конвектори - це швидко, просто та недорого (мається на увазі вартість самого конвектора). Такий варіант найкраще підходить для опалення невеликих будинків, площею до 150 м2. Також до недоліку саме цього виду опалення відносимо сухість повітря, яку створює конвектор.

Котли на рідкому паливі

До переваг котлів на рідкому паливі відносимо високий ККД (95%), велику потужність (обігрів від малої до великої площі будинків) та простоту в обслуговуванні. Працюють вони на солярці, гасі, мазуті, рослинних маслах та рапсі. Саме такі види палива є економічно невигідними. Тому це один із найбільших мінусів котла на рідкому паливі. Крім того, для установки таких котлів потрібно мати окрему міні-котельню, але й це в повному обсязі не позбавить вас від недоліків в експлуатації.    

Тепловий насос

Екологічний, але недешевий тип опалення заміського будинку - тепловий насос. Принцип його роботи полягає в тому, що помпи використовують тепло землі, води чи повітря. Таким чином, тепло природи перетворюється в чисту енергію. Як і котли на рідкому паливі, теплові насоси мають високий ККД. Також вони надійні та автономні. Але серед всіх плюсів є значний мінус - зависока ціна на придбання та установку такого насоса.

Сонячні батареї

Принцип роботи сонячного опалення - перетворення енергії Сонця в тепло. Ця сучасна система опалення є ефективною в певних ситуаціях. По-перше, якщо за місяць в регіоні, де встановлена така батарея, близько 20 сонячних днів. Якщо ж їх менше, то такий вид опалення не стане основним і його потрібно буде поєднувати з іншим. По-друге, розмістити сонячні колектори потрібно якомога вище, а спрямовувати їх так, щоб на них потрапляла максимальна кількість променів.

Висновок

Перерахувавши та проаналізувавши найрозповсюдженіші види опалення заміського будинку, давайте підведемо риску та визначимо: який, все-таки, із вище зазначених видів опалення є найоптимальнішим? З відповіддю нам допоможе досвід країн Європи, який за останні роки ми активно впроваджуємо і в нашій країні. Мова йде про поєднання кількох видів опалення. Найчастіше - твердопаливне та електричне. Зазвичай в осінньо-зимовий період, коли на вулиці ще плюсова температура, для опалення будинку достатньо і електроконвектора. Коли  температура на термометрі опускається нижче позначки “нуль”, починають експлуатувати твердопаливний котел.

До вашого відома

Компанія Evrodim у проектах будинків закладає спеціальні кімнати для міні-котелень. Основний акцент при будівництві котеджів ми робимо на енергоефективність, використовуючи SIP-панелі та газоблок. Адже це не лише комфортна температура зимою і влітку, а й значна економія коштів.

Приїжджайте на перегляд та обирайте проект будинку, який задовольнить потреби та смаки вашої родини! 

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.