Кожен, хто вирішує купити котедж під Києвом, саме так уявляє собі своє вечірнє проведення часу, коли за вікном мінус і хуртовина. Однак втілення такої мрії в життя вимагає чималого вкладення сил і фінансів.
Але навіть якщо у вас ще немає каміна і не обладнана винна кімната, ми знаємо, як отримати задоволення від зими у власному будинку. Зимовий антураж - справа кількох днів, а післясмак розтягнеться на місяці.
Чотири кроки назустріч комфортній зимі в заміському будинку
Крок перший: акцент на колір
На зміну прохолодною колірній гамі літа приходять більш теплі по спектру, яскраві і насичені фарби. Ви не помилитеся, якщо оформите інтер'єр в червоних, помаранчевих, шоколадних, теракотових або бежевих відтінках. Головне - не переборщити з кольором, найкраще взяти за основу білий або бежевий колір, потім вже розбавляти їх до смаку і настрою. Дуже вдалими вважаються поєднання зеленого і червоного, оранжевого і зеленого. Досить повісити на видному місці картину в теплих тонах або поставити біля дивана оранжево-шоколадний торшер, або замовити парочку диванних подушок в потрібному кольорі. І так, як ви розумієте, ошатна ялинка - стовідсоткова гарантія того, що в вашому домі панує зимова атмосфера ;-)
Маленька хитрість: прозора велика ваза з цитрусовими або цукерками в яскравих зелено-червоних обгортках миттєво налаштує вас на новорічний лад.
Крок другий: акцент на текстиль
В котедж під Києвом купити бажано кілька комплектів покривав або скатертин - для зими і для літа. Зимовий інтер'єр добре створювати з домашнім текстилем з важкого, щільного матеріалу. Це можуть бути ворсисті чохли на м'які меблі, оксамитові портьєри з кистями або бахромою, вельветові накидки на табурети. Дуже по-зимовому виглядають рельєфні оксамитові візерунки на тканині.
Якщо ви плануєте оновити інтер'єрні дрібниці саме в холодну пору року, зверніть увагу на вироби з натурального дерева, повсті і фетру, замші, всілякі в'язані «родзинки» для будинку або створені в техніці печворк.
Маленька хитрість: килим зі штучного хутра в центрі вітальні або біля ліжка відразу наводить на думку, що за вікном зима.
Крок третій: акцент на світло
Взимку рано темніє і висвітлення слід приділити значно більше уваги, ніж в будь-яку іншу пору року. Найбільш ощадливий спосіб додати світла в будинку - помити плафони, тому що пил на них забирає до 25% освітленості. Також можна вкрутити більш потужні лампочки. Але найкраще просто додати джерела світла - торшер або бра, що світять персиковим, жовтуватим, помаранчевим світлом.
Маленька хитрість: дзеркало навпроти джерела світла збільшує освітленість в два рази.
Крок четвертий: акцент на запах
Зима в першу чергу асоціюється з Новим Роком, а який же Новий рік без запаху мандаринів? Чи то в квартиру, то чи в котедж під Києвом купити ялинку, шампанське і цитрусові в кінці грудня - свята справа. Ароматичні свічки з хвойним або апельсиновим запахом доцільно запалювати ввечері, а ось аромалампи може горіти весь день десь в затишному куточку будинку. Крім самої аромалампи і свечек- «таблеток» до неї, обов'язково купите кілька пляшечок з ефірними маслами кедра, сосни, ялиці, ялівцю, апельсина, мандарина або лимона. Експериментуйте з пропорціями - і запах зимового затишку налаштує вас на святковий лад.
І так, запах випічки - імбирний, лимонний, коричнева, та й просто запах здоби - стовідсоткове попадання в ціль під назвою «домашній затишок».
Маленька хитрість: ефірні масла можна і потрібно додавати при пранні домашнього текстилю та в воду для миття підлог. Тільки не переборщіть!
Створювати зимовий інтер'єр в котеджі під Києвом - заняття приємно-клопітка, але не терпить суєти і стахановського підходу до роботи. Тому буквально з 1 грудня починайте не поспішаючи готуватися до Нового року - прикрашайте ділянку, продумуйте святковий декор свого будинку - починаючи від вінка на вхідні двері і закінчуючи вирізанням сніжинок для прикраси ялинки. І тоді щоранку буде добрим, а вечір - приємним.
А хіба може бути інакше в будинку, дихаючому затишком і наповненим очікуванням свята?