Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Загадковий мармолеум: унікальне покриття для підлоги

Напевно, кожна людина хоча б раз у житті мріяла стати володарем розкішної заміської нерухомості. Ну, або просто замислювався над тим, щоб замовити будівництво будинку, нехай і невеликого (до 80 м2), але далеко від міської суєти, в оточенні природи. Особливо з появою канадської технології будівництва, коли зведення стало простим, недовгим і доступним будь-кому.

Мрія мрією, а кому вже пощастило стати власником комфортабельного котеджу, доведеться вирішувати нові завдання - облаштування внутрішнього простору, в якому важливу роль грає покриття для підлоги. Про найпопулярніші матеріали ми вже розповідали, тому давайте звернемо увагу сьогодні на маловідоме підлогове покриття - мармолеум...

Історія появи мармолеума

Деякі з вас можуть припустити, що мармолеум - надбання сучасності. Насправді історія цього чудового матеріалу сягає в далеке минуле. Сучасність лише злегка його вдосконалила - довела, так би мовити, до ідеалу.

Виробництво мармолеума почалося ще в XVII столітті, коли в побуті європейців з'явився джут ( «прабатько» лінолеуму!), що являє собою досить міцну і грубу мішковину. Чудові властивості джутової тканини припали до душі практичним європейцям. Після обробки спеціальними твердіючими речовинами, саме цей матеріал став одним з найпопулярніших в той час.

Пізніше технології поліпшувалися, склади речовин і матеріалів змінювалися, додавалися нові компоненти, але екологічність і високі показники зносостійкості залишалися незмінними. Джутова тканина поступово «перейшла» в добре знайомий усім нам лінолеум.

В кінці минулого століття в структуру лінолеуму був введений шар пресованої коркової крихти, а процес його виготовлення завершувала технологія гарячого сухого пресування. Новий продукт отримав назву мармолеум. За своєю суттю - це недорогий і доведений до бездоганності натуральний лінолеум, який досить гармонійно виглядатиме у будинках, зведених за екологічною каркасно-панельною технологією будівництва.

Переваги та недоліки мармолеума

До складу цього маловідомого підлогового покриття входять: пресована коркова крихта (іноді вона замінюється деревним борошном), лляне масло, смола хвойних дерев, тільки натуральні барвники.

Завдяки тому, що нанесений кольоровий малюнок виконаний по всій товщині покриття, мармолеум зберігає своє забарвлення протягом усього терміну експлуатації (чим вже точно не може похвалитися лінолеум). Відповідно, якщо ви вирішили замовити будівництво будинку і оформити в ньому підлогу за допомогою матеріалу, який не буде «витиратися» і «бліднути» з кожним роком, то мармолеум - якраз те, що потрібно.

Переваги:

  • екологічна безпека (виготовляється тільки з натуральних компонентів);

  • бактерицидні властивості (запобігає появі шкідливих мікроорганізмів на своїй поверхні, активно використовується в дитячих кімнатах і навіть в медичних установах);

  • відсутність необхідності в додатковому утепленні і теплоізоляції;

  • довгий термін служби (не вицвітає, не деформується, витримує навантаження до 150 кілограм на один квадратний метр);

  • несприйнятливість до продуктів горіння;

  • величезне кольорове розмаїття;

  • доступна ціна (на порядок нижче вартості ламінату, натурального паркету);

  • простота в укладанні і подальшій експлуатації.

Недоліки:

  • неможливість досягти гладкого і рівного зрізу, як, наприклад, на лінолеумі (мармолеум «підганяють» уздовж стіни - там, де зріз обов'язково закриється плінтусом);

  • пристойна вага матеріалу і невелика подальша «розпливчастість» (втім, годі й намагатися ретельно «закладати» шви між зрізом і стіною, з часом вони самі зійдуться).

Монтаж мармолеума в будинку по СІП-технології будівництва

Виготовляють цей підлоговий матеріал в рулонах або у вигляді плитки. Укладання мармолеума - справа нехитра і можна легко впоратися своїми силами. Монтаж тотожний укладанні звичайного лінолеуму...

Мармолеум повинен пару днів «відлежатися». Потім готується потрібна температура в приміщенні (від +10 до + 25°C), вирівнюється поверхня і на підкладку зі спіненого поліетилену розстеляється полотно, яке фіксується будь-яким монтажним клеєм.

Корисна порада: не варто занадто інтенсивно згинати мармолеум в сторону основи, інакше він може лопнути.

Мармолеум - унікальний підлоговий матеріал, який стрімко завойовує популярність. І багато хто з тих, хто вирішив замовити будівництво будинку, розглядають це покриття як чудову альтернативу дорогим ламінованим дошкам і паркету.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.