Протягом багатьох років саме картини були родзинкою інтер'єру, створюючи настрій і викликаючи певні почуття - радості, задумливості, збудження, щастя і т.д. Не втратили вони цих властивостей і до сьогодні.
Картина спеціального призначення - куди, яку і чому
Вчені стверджують, що позитивну енергію випромінюють картини із зображенням квітучих дерев, весни в лісі, спекотного літа, а також радісних дітей і тварин. Саме полотна в світлих або яскраво-теплих тонах неймовірно популярні, адже завдяки їм в канадському будинку можна легко створити святковий настрій.
А ось будь-які твори в похмурих фарбах, абстрактні малюнки або картини в стилі кубізму пригнічують гарний настрій, викликають тривожні думки і змушують думати про тлінність життя.
Якщо ви хочете купити картину в вітальню, сміливо вибирайте або універсальний пейзаж в теплій гамі, або яскравий міський вид. Останній візуально розширює простір приміщення і додає динаміки в інтер'єр заміського будинку.
У спальні будуть доречні заспокійливі пейзажі на тему моря, поля або лісу. Також фахівці з фен-шуй рекомендують вішати в цьому приміщення для відпочинку або парні зображення тварин чи людей, або ж квітучі півонії. Все це сприяє релаксу, сімейній гармонії і приємному пробудженню.
Їдальня або кухня диктують свої вимоги до живопису на стіні - натюрморти у вигляді готових страв, фруктів-овочів або сиру-винограду цілком органічно виглядають на стінах саме цих приміщень канадського будинку, вони здатні швидко викликати апетит.
Якщо в кабінеті вашого заміського котеджу є порожні стіни - повісьте там морський пейзаж. Дуже надихає на роботу і створює правильний настрій для робочого процесу.
Ну а в дитячій кімнаті, безперечно, стіни прикрасять яскраві постери з зображеннями мультяшних чи казкових героїв, домашніх тварин. Купуючи картини для дітей, не забувайте про їхню безпеку - не купуйте полотна сумнівного походження.
Якщо вибір і покупка творів мистецтва вже позаду, залишилося не допустити помилки, вибираючи для них місце в канадському будинку.
І в цьому процесі варто прислухатися до рекомендацій, щоб потім отримати стовідсоткове задоволення від споглядання художнього полотна.
10 кращих порад по розвішуванню картин в канадському будинку
1. Вибираючи картину, обов'язково враховуйте колірну гамму приміщення, в якому вона буде висіти. Так, інтер'єр в стилі поп-арт має на увазі одну яскраву або ж 3-4 модульні картини в центрі стіни.
2. Не забувайте про пропорції в інтер'єрі канадського будинку: чим більше картина, тим більше повинно бути вільного простору навколо неї.
3. Якщо ви бажаєте візуально збільшити висоту стіни, повісьте вертикально розташовані картини; якщо ж хочете подовжити стіну - розмістіть «горизонтальні» полотна.
4. Кращий фон для будь-якого зображення - однотонна стіна. Не має значення, шпалери на ній або штукатурка.
5. Висота розвішування витворів мистецтва в музеях становить 152 сантиметри. Орієнтуйтеся на це при розміщенні картин - тоді всім буде зручно їх розглядати.
6. Картини аквареллю відмінно виглядають поряд з полотнами, виконаними в тій же техніці. Аналогічна ситуація з творами, створеними маслом або тушшю.
7. Схожі малюнки в однакових рамах на одній стіні будуть виглядати як серія, створюючи враження єдиного цілого. Цей прийом можна взяти на озброєння, створюючи сімейне дерево з фотографій.
8. Однакові за розміром картини в один ряд підкреслять строгий, консервативний інтер'єр, тоді як асиметричне розвішування різних за розміром полотен додасть приміщенню експресії і динаміки.
9. Художні витвори великих розмірів оптимально розвішувати на вільну стіну або в простінках між вікнами канадського будинку, тоді як середні полотна витончено виглядають над диваном або ліжком, головне, щоб крайні вертикальні лінії рами були коротше, ніж довжина меблів, над якою вона висить.
10. Дві картини можна повісити в ряд або одну над іншою (меншу над більшою). Три - розміщують в вертикальний або горизонтальний ряд (у другому випадку вирівнюють по нижньому краю рами). Кілька невеликих картин можна розвісити трьома способами: в ряд, ярусами або шахматкою.
Це, звичайно, ще не всі поради, до яких варто прислухатися, розміщуючи картини на стінах канадського будинку. Однак у людини з почуттям стилю після придбання десятої картини вже не має виникнути труднощів з правильним розміщенням художніх творів у інтер'єрі власного заміського будинку.
Головне - дотримуватися почуття міри і не купувати ті полотна, які не викликають у вас позитивних емоцій.
Приємного вам споглядання!