Інакше виглядає ситуація сьогодні! Будинки із дерев'яною структурою очолюють списки найпопулярніших технологій будівництва заміської нерухомості. До оформлення же віталень висуваються вже зовсім інші вимоги. Як правильно вибрати і розставити меблі в вітальні? З чого почати? Які нюанси слід враховувати? Ось про це ми і поговоримо ...
Складаємо план розміщення меблів
Візьміть в руки інструмент для вимірювання довжини (рулетку) і заміряйте кімнату. Перенесіть на папір точні габарити приміщення (використовуючи масштаб один до двадцяти). Обов'язково вкажіть в плані: вікна, сторону відкривання дверного полотна, розташування всіх розеток і вимикачів.
Стандартний набір меблевого оформлення складається з журнального столика, пари крісел, дивана, обіднього столу і стільців, все інше вже «регулюється» вашим баченням і розмірними можливостями кімнати. Вибір меблевих «компонентів» для вітальні залежить і від стилістичного напряму:
- Якщо вітальня виконана в сучасному стилі (hi-tech, техно, мінімалізм, Арт-деко), то оптимальним рішенням стануть вироби з металу, скла і оббивки в холодній колірній гамі.
- Класичний інтер'єр (ренесанс, ампір, кантрі) чудово доповнять натуральне дерево і благородні кольори теракотово-коричневої або будь-якої іншої теплої палітри.
Потім можна відправлятися в магазин. Підібравши відповідні предмети інтер'єру, які найбільш сподобалися, слід записати їх реальні розміри на папері у вигляді списку.
Повернувшись в свій будинок за канадською технологією, прокресліть за отриманими даними контури меблів, які ви придивились (в масштабі один до двадцяти). Вирізайте і розміщуйте на плані кімнати «паперовий макет» майбутніх меблів. Переставляйте та рухайте деталі до тих пір, поки загальна обстановка вітальні не задовольнить ваші вимоги в повній мірі, як по естетиці, так по зручності і функціональності. Продумайте відразу кілька варіантів.
Невеликі рекомендації по розміщенню:
- Якщо кімната - досить просторе приміщення, яке виконує функції вітальні та їдальні, то за допомогою корпусних меблів або звичайних стелажів (шаф, комодів) можна візуально її розділити.
- Прийнято розташовувати великогабаритні предмети меблів по периметру стін (винятком є лише журнальний столик). Але! Для чого існують правила? Чи не для того, щоб їх порушувати ?! Експериментуйте! Спробуйте поставити диван і крісла в центрі кімнати, спинками один до одного.
- Можна виділити в відокремлену частину інтер'єру невеликий затишний куточок, в якому буде стояти обідній стіл зі стільцями. Адже так приємно, коли каркасні будинки наповнюються веселими розмовами і сміхом гостей, родичів і друзів, а ввечері у вітальні за одним столом всіх чекає прекрасне проведення часу за сімейною вечерею.
Розставляємо меблеві предмети: від плану - до справи
Після того, як ви почнете розміщувати меблі вже не на папері, а в самій вітальні, ви помітите, що з появою перших деталей кімната перетвориться. Загальний стильовий напрям може злегка «розпливтися» або навпаки - посилитися. Так, наприклад, в чорно-білому інтер'єрі, про який ми вже розповідали, допустимо злегка згладити контрастність за допомогою яскравих меблів або навпаки - підкреслити її диваном і кріслами в монохромному колірному виконанні.
Корисні зауваження, які бажано враховувати:
- меблі повинні стояти на невеликій відстані від стін;
- краще залишати невеликі відстані і між самими предметами обстановки для циркуляції повітря;
- загальна розстановка повинна бути максимально комфортною, щоб, встаючи з-за столу (з дивана, крісла), ви не чіплялися за штори, килим, полиці;
- журнальний столик потрібен далеко не завжди, а ось великий обідній стіл в заміському будинку обов'язково стане в нагоді;
- ідеальне рішення - меблі для вітальні не в наборі, а поелементно.
Вітальня - центральна кімната, місце відпочинку і спілкування всіх членів сім'ї. Поставтеся уважно до вибору і розстановки меблів в цьому приміщенні. Адже так приємно, коли будинок за канадською технологією доведений до досконалості і зовні, і всередині.