Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Каркасні будинки: підбираємо правильно меблі для вітальні

Вітальня - це справжня «візитна картка» каркасно-панельного будинку. Ще до недавнього часу було прийнято оформляти цю кімнату максимальною кількістю меблів, виставляти напоказ численні праці класиків і дорогий кришталевий посуд. А сам будинок за канадською технологією був далеко не найпопулярнішим способом зведення на території пострадянського простору.

Інакше виглядає ситуація сьогодні! Будинки із дерев'яною структурою очолюють списки найпопулярніших технологій будівництва заміської нерухомості. До оформлення же віталень висуваються вже зовсім інші вимоги. Як правильно вибрати і розставити меблі в вітальні? З чого почати? Які нюанси слід враховувати? Ось про це ми і поговоримо ...

Складаємо план розміщення меблів

Візьміть в руки інструмент для вимірювання довжини (рулетку) і заміряйте кімнату. Перенесіть на папір точні габарити приміщення (використовуючи масштаб один до двадцяти). Обов'язково вкажіть в плані: вікна, сторону відкривання дверного полотна, розташування всіх розеток і вимикачів.

Стандартний набір меблевого оформлення складається з журнального столика, пари крісел, дивана, обіднього столу і стільців, все інше вже «регулюється» вашим баченням і розмірними можливостями кімнати. Вибір меблевих «компонентів» для вітальні залежить і від стилістичного напряму:

  • Якщо вітальня виконана в сучасному стилі (hi-tech, техно, мінімалізм, Арт-деко), то оптимальним рішенням стануть вироби з металу, скла і оббивки в холодній колірній гамі.
  • Класичний інтер'єр (ренесанс, ампір, кантрі) чудово доповнять натуральне дерево і благородні кольори теракотово-коричневої або будь-якої іншої теплої палітри.

Потім можна відправлятися в магазин. Підібравши відповідні предмети інтер'єру, які найбільш сподобалися, слід записати їх реальні розміри на папері у вигляді списку.

Повернувшись в свій будинок за канадською технологією, прокресліть за отриманими даними контури меблів, які ви придивились (в масштабі один до двадцяти). Вирізайте і розміщуйте на плані кімнати «паперовий макет» майбутніх меблів. Переставляйте та рухайте деталі до тих пір, поки загальна обстановка вітальні не задовольнить ваші вимоги в повній мірі, як по естетиці, так по зручності і функціональності. Продумайте відразу кілька варіантів.

Невеликі рекомендації по розміщенню:

  1. Якщо кімната - досить просторе приміщення, яке виконує функції вітальні та їдальні, то за допомогою корпусних меблів або звичайних стелажів (шаф, комодів) можна візуально її розділити.
  2. Прийнято розташовувати великогабаритні предмети меблів по периметру стін (винятком є лише журнальний столик). Але! Для чого існують правила? Чи не для того, щоб їх порушувати ?! Експериментуйте! Спробуйте поставити диван і крісла в центрі кімнати, спинками один до одного.
  3. Можна виділити в відокремлену частину інтер'єру невеликий затишний куточок, в якому буде стояти обідній стіл зі стільцями. Адже так приємно, коли каркасні будинки наповнюються веселими розмовами і сміхом гостей, родичів і друзів, а ввечері у вітальні за одним столом всіх чекає прекрасне проведення часу за сімейною вечерею.

Розставляємо меблеві предмети: від плану - до справи

Після того, як ви почнете розміщувати меблі вже не на папері, а в самій вітальні, ви помітите, що з появою перших деталей кімната перетвориться. Загальний стильовий напрям може злегка «розпливтися» або навпаки - посилитися. Так, наприклад, в чорно-білому інтер'єрі, про який ми вже розповідали, допустимо злегка згладити контрастність за допомогою яскравих меблів або навпаки - підкреслити її диваном і кріслами в монохромному колірному виконанні.

Корисні зауваження, які бажано враховувати:

  • меблі повинні стояти на невеликій відстані від стін;
  • краще залишати невеликі відстані і між самими предметами обстановки для циркуляції повітря;
  • загальна розстановка повинна бути максимально комфортною, щоб, встаючи з-за столу (з дивана, крісла), ви не чіплялися за штори, килим, полиці;
  • журнальний столик потрібен далеко не завжди, а ось великий обідній стіл в заміському будинку обов'язково стане в нагоді;
  • ідеальне рішення - меблі для вітальні не в наборі, а поелементно.

Вітальня - центральна кімната, місце відпочинку і спілкування всіх членів сім'ї. Поставтеся уважно до вибору і розстановки меблів в цьому приміщенні. Адже так приємно, коли будинок за канадською технологією доведений до досконалості і зовні, і всередині.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.