Про що ж найчастіше шкодують новосели після остаточного облаштування котеджу? Які промахи в інтер'єрі заслуговують того, щоб бути увічненими в історії ремонтів як «провальні» дизайн-рішення? Краще дізнатися про це не з особистого досвіду, а з нашої статті.
ТОП-7 помилок в інтер'єрі канадського будинку
1. Однотонність
Взимку і влітку одним кольором - це можна сказати не тільки про ялинку, а й про інтер'єр у вашому котеджі? Значить, помилку необхідно виправляти. Якщо у вас основний колір бежевий або коричневий, додайте в зимовий інтер'єр яскраву пляму у вигляді теплої оранжевої ковдри або тарілку з лимонами і апельсинами - і будете в тренді. Практично будь-який колір можна розбавити гармонійними кольоровими акцентами і доповнити контрастними деталями - однотонності наче й не було!
Робота над помилками: Канадський будинок буде стильним і затишним, якщо для оформлення ви оберете 3-4 улюблених кольори, а два з них будуть контрастними. Деталі-акценти внесуть в такий інтер'єр свіжість і святковість.
2. Непропорційність
Більшість меблевих гарнітурів відмінно виглядають в виставкових залах - з великими площами і височенними стелями. І хоча канадський будинок під Києвом просторніший, ніж квартира за ту ж ціну в столиці, для нього також треба враховувати відповідність меблів та площі. І в невелике приміщення краще замовити меблі не громіздкі - наприклад, для 15-метрової кімнати диван без об'ємних підлокітників буде виглядати значно краще, ніж масивний кутовий. А велика люстра доречна для просторого приміщення з високими стелями. І, звичайно ж, немає сенсу тягнути з малогабаритної «гостинки» обідній столик і табуретки, у вашій новій кухні вони будуть виглядати несерйозно і навіть безглуздо.
Робота над помилками: Перш ніж замовити меблі, не полінуйтеся рулеткою виміряти їхнє майбутнє місце розташування, щоб переконатися, що шафа або комод ідеально вписуються за розміром і не захаращують кімнату. І врахуйте, що темні відтінки роблять приміщення візуально меншим.
3. Захаращеність
«А там я ще огірочки посаджу!» - пам'ятаєте цей анекдот? Ось, якраз, присутності «огірочків» в інтер'єрі слід уникати. Купуючи в канадський будинок функціональні габаритні меблі, ви позбавите себе від покупки ще більшої кількості комодів, полиць і пуфів. У будинку повинен бути вільний простір - а раптом вам дуже сподобається якась етажерка, а поставити її буде нікуди? ;-)
Робота над помилками: Попросіть близьких зав'язати вам очі і пройдіться по будинку. Якщо після цього експерименту синців буде менше п'яти - у вас просторий, незахламленний котедж!
4. Помилки освітлення
Освітлення в вашому котеджі - важливе питання. І вирішувати його слід індивідуально для кожного приміщення. У кухні світла потрібно більше, ніж, наприклад, в спальні. І не забувайте, що, крім стельової люстри, є бра, торшери і точкові світильники, які можуть прикрасити будь-який інтер'єр. Головне - не втрачати почуття міри в гонитві за світлом.
Робота над помилками: Брудні вікна «з'їдають» до 20% природного освітлення. Тому, крім покупки затишного торшера, заплануйте миття вікон на найближчі теплі безвітряні вихідні.
5. Інтер'єр під копірку
У глянцевих журналах і на сайтах про дизайнерський інтер'єр все так красиво довершено, що хочеться втілити цю стильність в окремо взятому канадському будинку. Але картинка і реальність часто відрізняються, та й того ідеального порядку, як на картинці, в котеджі, де живуть люди (і, особливо, діти!) не добитися. Не ведіться на красу, створену для милування, вибирайте яскраве життя в інтер'єрі!
Робота над помилками: Якщо ви так і не звикли до нового крісла або робочого столу - це просто не ваші меблі, змініть їх, не псуйте собі перебування в будинку. Зручність і комфорт - перш за все.
6. Зайва строкатість
Сувеніри на полицях, вази на столі, подушки на диванах, картини на стінах, два килими на підлозі - і все це в одній кімнаті! Така різноманітність речей може не створювати захаращеність, але вже точно робить ваш будинок занадто строкатим. Іноді дуже складно зрозуміти, чи то це, наприклад, мексиканський стиль в інтер'єрі, то чи господарі надто захопилися збиранням і прикрашення.
Робота над помилками: Не більше трьох основних кольорів в інтер'єрі зроблять ваш канадський будинок затишним і комфортним для щоденного життя. А локальні кольорові акценти обов'язково повинні з ними поєднуватися.
7. Штучність
У сучасному житті зустрічається багато штучних і ненатуральних речей. І природно, що всі вони так чи інакше проникають в інтер'єр: штучні квіти, хутра, запахи... Підробки під натуральність іноді виглядають бездоганно і дорого, але в більшості випадків кидаються в очі своєю фальшивістю. І в останньому варіанті краще відмовитися від використання в будинку штучних «майже троянд», «майже фікуса», «майже фруктів» «майже шовку», «майже хутра» - інакше ваш канадський будинок буде виглядати «майже комфортним». Ненатуральність не завжди йде на користь інтер'єру, вона не додає свіжості та затишку в котеджі.
Робота над помилками: Замість пластикових квітів купіть невибагливу рослину в горщику, замість явно синтетичної скатертини придбайте бамбукові серветки. Додайте екологічності в свій будинок - і не будете боятися вдихати повітря на повні груди!
Хочемо зазначити, що всі ці помилки - суб'єктивні, і якщо ви щасливо живете в оточенні різноманітних меблів, серед безлічі статуеток і сувенірів, обходячись в спальні одним бра, то, може, і не варто нічого міняти? Будинок, насичуючись радісними емоціями і безтурботним сміхом, віддає своїм господарям у стократ більше позитиву!
Але вікна все ж помийте!