7 прийомів для візуального розширення простору
Багатофункціональність. Ось саме так ми і почнемо облаштування свого будинку. Багатофункціональність тут може бути застосована як до меблів, так і до побутової техніки. В ідеалі для максимального розширення простору слід вибирати ті речі, які виконують відразу кілька функцій.
Невеликий стелаж може служити і «роздільником» кімнати, і шафою, і навіть консоллю. Диван може бути і ліжком, і місцем для зберігання речей. Точно так само і з побутовою технікою - телевізор з DVD і вбудованими колонками, комбайн з функціями міксера, м'ясорубки і блендера (замість відразу 3-х предметів на кухні у нас розташовується тільки 1).
Дзеркала і скла. Те, що дзеркала візуально розширюють маленьку кімнату - загальновідомий факт. Однак мало хто знає, що крім класичного і звичного всім розміщення, дзеркала можуть розташовуватися: як дзеркальної панелі для облицювання стін, в меблевому декорі або в розділових ширмах.
Не варто скидати з рахунків і скла - чим більше їх в інтер'єрі, тим більше «візуальної свободи» в приміщенні. Адже ми купили дачу в київській області, щоб знайти повноцінну свободу, і не тільки на прибудинковій території, але і всередині будинку. Тому меблі зі скляними вставками ідеально нам підійде - вона створить додаткове відчуття легкості і легкості.
Світлі кольори і відтінки. Один з найпоширеніших прийомів візуального розширення простору - фарбування стін в білий колір. І він дійсно працює. Чи не хочете в білий ?! Тоді підберіть СВІЙ улюблений, але обов'язково світлий колір.
Світлі тони роблять кімнату візуально просторіше, а гладка фарбована поверхня надає відчуття об'єму. Стіни, підлога і стеля, виконані в одному світлому кольорі, стирають межі простору. Але! В такому випадку меблі повинна обов'язково створювати контраст, тобто виділятися на тлі підлоги, стін і стелі.
Робимо світловий акцент. Існує думка, що для маленьких приміщень підходить лише одне джерело світла. Банальна помилка! Чим більше в кімнаті світлових зон, тим більш барвистим і різноманітним буде здаватися невелике приміщення. Тому, крім люстри і торшерів, використовуйте елегантні настінні бра і споти.
Правда тут є один нюанс: розміри світильників - вони повинні бути маленькими і акуратними.
Коліщатка і речі-матрьошки. Вирішивши купити дачу в київській області з невеликими кімнатами, придивіться до меблів на коліщатках (столи, стільці, крісла і т.д.). Сама по собі така меблі прекрасно підходить для приміщень будь-якого розміру, але в нашому випадку її корисність багаторазово зростає - вона дозволить влаштувати робоче, ігрове або місце відпочинку практично в кожному куточку кімнати.
Ну, про речі-матрьошки ми лише побіжно упомянём, тому як їх переваги для невеликих приміщень очевидні - всього за пару секунд з легкістю можна зробити з однієї речі відразу кілька (складні полки, столи, кошики, коробки).
НІ проводам і книжковим шаф. Якщо є можливість прибрати зайві дроти, використовуючи бездротову техніку - зробіть це негайно: віддайте перевагу бездротовим Інтернетом, мишці, клавіатурі. Ті дроти, без яких не обійтися, постарайтеся приховати панелями або плінтусами.
А ось улюблені книги слід розміщувати не в звичному книжковій шафі, щоб замкнути половину кімнати, а на стелажі, нехай навіть він буде на всю стіну. Причому, на рівні очей повинні стояти ті книги, які ви часто берете в руки.
Нові міжкімнатні двері. Завершальним акордом візуального розширення невеликих кімнат стане заміна стандартних міжкімнатних дверей, які, відкриваючись, займають занадто багато місця. Ми замінимо їх безрамними суцільноскляними дверними конструкціями - вони ідеально доповнять інтер'єр і чудово впораються з функціями «розширювачів простору» (про таких дверях ми вже розповідали).
Звичайно, мінімалізмом сьогодні мало, хто відрізняється. Звідси: маса непотрібних речей, які шкода викинути, але і важко знайти місце для їх розміщення; пристрасть до темним відтінкам, що створює як би усамітнення, затишшя в будинку; любов до всіляких гаджетів ...
Тому проблема візуального розширення простору хвилює і тих, хто вирішив купити дачу в київській області великого розміру (наприклад, особняк загальною площею понад 100 м2), і тих, хто вже заселяється в новенький компактний, але ДУЖЕ затишний котедж від компанії «Євродім» з оптимальним плануванням для максимального комфорту сім'ї з 2-4 чоловік.
Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам благополучно вирішити задачу нехай і візуального, але все ж збільшення порівняно невеликих приміщень.