Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Реалії заміського життя

Михайло обрав будинок в котеджному містечку «Приозерний». Зараз там тривають фінальні ремонтні роботи (у дворі).

Ми вирішили поспілкуватися з власником заміського будинку і розпитати у нього про нюанси життя за межею столиці. Для тих, хто задумався над покупкою власного будинку поруч з природою, це інтерв'ю буде корисним.

Як давно Ви задумалися над купівлею будинку за містом? Що Вас на це спонукало?

Моє дитинство пройшло в місті Харкові, і я багато часу проводив на батьківській дачі. З моменту мого переїзду до Києва я хотів купити свій будинок, але обставини так склалися, що я купив квартиру. І тільки через майже 10 років я придбав дачу.

На що звертали увагу при виборі місцевості, проекту будинку?

Приблизно в 2007 році я вперше потрапив в Колонщину до друзів у гості. Село і його розташування мені відразу сподобалися. Я почав дізнаватися в друзів вартість нерухомості в даній локації, але на той час вона зашкалювала.

Чи жили Ви раніше в приватному будинку? Якщо так, то які спогади, враження?

Як я говорив раніше, досвід був тільки сезонного проживання. Але на даний момент ми живемо постійно 8 місяців починаючи з грудня 2016 року. Зараз би я не розглядав варіант дачі і будував би будинок побільше.

Будинки в КМ «Приозерний» площею від 35 до 159 м2

Чи є у Вас домашні улюбленці? Якщо так, чи подобається їм проводити час на дачі?

На даний момент домашніх тварин немає, але, думаю, їм би сподобалося.

Чи не лякає Вас відстань до столиці? Скільки часу Ви витрачаєте на дорогу?

Ставлячи собі питання: «Де я буду будувати наступний будинок?», Я поки не можу на нього відповісти. Тому доводиться порівнювати непорівнянні речі: з одного боку, Колонщина знаходиться досить далеко від міста, що явно є мінусом, але, з іншого боку, тут повітря набагато чистіше, ніж 5-10 км від Києва. При цьому в центр я добираюся швидше, ніж жителі Лівого берега столиці. Дорога до міста займає 20-25 хвилин, в найбільш відвідувані мною райони я добираюся за 30-40 хвилин.

Часто буваєте на дачі?

Як я вже говорив раніше, з грудня 2016 року дача перетворилася в будинок постійного проживання. Ось це якраз була головна помилка при виборі проекту і розміру ділянки.

Ремонт майже зроблений (фото за грудень 2016)

Скільки часу пішло на ремонт?

Так співпало, що з моменту підписання договору до новосілля пройшов рівно рік. До цього часу був повністю зроблений ремонт, але ще тривають роботи - на вулиці йде завершення установки паркану та укладання плитки.

Як вважаєте, життя в заміській природній гармонії наштовхує на нові звершення, реалізацію нових планів?

Життя точно стало спокійнішим, відповідно і ідеї стали більш структурованими.

Біля свого будинку в будь-яку пору року можна організувати шашлик

Будинок за містом поблизу природи дає багато варіантів для активного відпочинку. Наприклад: пікнік, риболовля, прогулянки по лісу, катання на велосипеді та багато іншого. Чим у вільний час займаєтеся Ви?

З огляду на те, що будівництво ще не закінчене, часу залишається не так багато, як хотілося б. Але навіть в таких умовах покататися на велосипеді і сходити на пікнік вдається набагато частіше. Та й тут, щоб потрапити на природу, необхідно всього лише вийти з дому.

Багато людей, купивши будинок з ділянкою за містом, намагаються починати вести власне господарство, щось вирощувати. У Вас є щось подібне?

Вся земля зайнята газоном, ще планується посадка хвойних дерев.

 Мрія дитинства - власний басейн - збулася!

Знаю, що у дворі біля будинку у Вас є басейн. Це, мабуть, мрія кожного, хто замислюється над купівлею будинку. Як часто Ви ним користуєтеся? Важко за ним доглядати? І взагалі - це виправдана розкіш?

Так, дійсно басейн хотілося ще в дитинстві, але тоді це було не так доступно, як зараз. І дійсно раніше це вважалося розкішшю. Зараз же є варіанти на будь-який бюджет. Цього літа був перший досвід. Незважаючи на те, що літо було холодним, а басейн ми добудували тільки 8 липня, нам вдалося повноцінно купаватися близько 20 днів. Якби відкрили сезон в травні, думаю, таких днів було б удвічі більше. Доглядом за басейном мене лякали і друзі, і компанія-виробник. Але виявилося все набагато простіше - на обслуговування йде 1-2 години в тиждень і близько 3000 грн на рік на хімію і електроенергію. До відкриття сезону мені пару раз в голову приходили думки, що це була погана ідея. Але потім таких думок більше не виникало.

Опишіть свій ідеальний будинок.

Якщо говорити про будинок постійного проживання, то він, однозначно, одноповерховий площею 100-120 квадратних метрів, площа ділянки - близько 15 соток. Будинок - це не квартира, тут потрібно більше комор для припасів, гардеробних. З цієї причини площа будинку виходить трохи більша, ніж площа квартири. Це не кажучи про окремі підсобні приміщення для зберігання садового інвентарю.

Біля котеджного містечка «Приозерний» розмістилася база повітроплавання

Нещодавно я проводила статистичний аналіз по переїзду сімей з Києва саме в його передмістя. Дані за 2016 рік говорять про те, що вдвічі більше житла купують саме за межами столиці, а не в мегаполісі. Як ви думаєте, чому?

Я думаю це, в першу чергу, пов'язано з вартістю квадратного метра. Так само на цей фактор дуже вплинув будівельний бум в містах Ірпінь і Буча.

Що б ви порадили людям, які коливаються між вибором життя в столиці та за її межами?

Перед покупкою будинку мені радили орендувати будинок на півроку-рік, і бажано це зробити в самий несприятливий сезон - осінь/зима. На жаль, я не прислухався до цієї поради, але проживши в своєму будинку більше півроку, я зрозумів, що можна було б багато чого зробити по-іншому.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.