Перезвоним вам
за три минуты

Спасибо! Ожидайте
нашего звонка

Прописка в садовому будинку: складно, але можливо

В даний час інститут прописки замінено реєстрацією місця проживання особи. Відповідно до статті 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання" від 11.12.2003 1382-IV, кожна особа зобов'язана протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Згідно зі статтею 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання", реєстрацією місця проживання є внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації. 

Таким чином, для реєстрації місця проживання в садовому будинку такий будинок повинен: мати конкретну адресу та знаходитися в межах адміністративно-територіальної одиниці (область, район, село); бути зареєстрований як об'єкт нерухомого майна. Крім того, приміщення будинку повинно бути придатним для проживання, тобто бути благоустроєним стосовно до умов даного населеного пункту, відповідати встановленим санітарним і технічних вимогам (стаття 50 Житлового кодексу України). 

У разі відповідності зазначеним вище умовам реєстрація місця проживання в садовому будинку є цілком можливою. Якщо у людини немає іншого житла, допустимо, він купив землю, продав квартиру і побудував будинок і живе в ньому. У цьому випадку він пише заяву паспортиста в районне управління внутрішніх справ з проханням прописати за місцем знаходження нерухомого майна. Якщо паспортист відмовляє (письмово), то прописка здійснюється через суд.

Приезжайте и посмотрите сами

После заполнения формы мы свяжемся с вами чтобы договориться про удобное время для индивидуальной экскурсии.

Спасибо!

Вам позвонят как можно быстрее.