Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Що таке SIP?

Канадська технологія
Канадський будинок з SIP
Що таке SIP?
Етапи будівництва
Будинок з газоблоків
Швидкомонтовані будинки

Основою сучасної канадської каркасно-панельної технології малоповерхового будівництва є SIP (SIP-панель, СІП-панель, сендвіч-панель).

SIP (Structural Insulated Panels) - це сучасний будівельний матеріал, який являє собою міцну, екологічно безпечну 3-х шарову конструкцію, що володіє прекрасними ізоляційними властивостями.

У розрізі шари СІП-панелі виглядають так:

В основному, можна зустріти СІП-панелі 2-х видів:

  • стінові панелі (товщина - 164 мм: ОСП - 12 мм, утеплювач - 140 мм)
  • панелі перекриття (204 мм: ОСП - 12 мм, утеплювач - 180 мм). 

Стандартні розміри SIP-панелей - 3200x1250 і 2500x1250 мм

Розглянемо більш докладно кожен шар SIP-панелі і сполучний матеріал, який використовується для з'єднання шарів.

ОСП (OSB)

ОСП (OSB) орієнтовано стружкова плита (orient stand board) - плита, виготовлена з деревини (як правило, хвойних порід). ОСП на 95-97% складається з екологічно чистого дерева і на 3-5% - з сполучного матеріалу. Назва «орієнтована стружкова» означає, що основною сировиною для виробництва виступає стружка (плоска дерев'яна тріска довжиною 140 мм і товщиною 0,5-0,7 мм), яка укладається як уздовж (зовнішні шари), так і перпендикулярно головній осі плити (внутрішні шари ). Така орієнтація тріски забезпечує високу міцність готової панелі, і істотно відрізняє її від інших будівельних панелей (в кращу сторону).

Як сполучний матеріал, при виробництві OSB використовуються водостійкі смоли з додаванням синтетичного воску. Характерно те, що через 1 місяць після виробництва плити, прилади не виявляють в ній наявності синтетичних смол, що ще раз підтверджує її екологічну безпеку.

Пресовка тріски проводиться під високим тиском і при дуже високій температурі.

По суті, сама технологія виробництва OSB робить її за споживчими характеристиками краще дерева: міцнішою, теплішою, еластичнішою, стійкішою до зовнішніх впливів, при цьому зберігаючи всі основні корисні властивості деревини: легкість, простоту обробки, відмінний зовнішній вигляд. Не дарма такі плити часто називають «поліпшеною деревиною»

Утеплювач

В якості утеплювача при виробництві SIP-панелей використовують пінополістирол.

Пінополістирол - це безпечний екологічно чистий нетоксичний ізоляційний матеріал білого кольору, який складається з повітря (98%) і спіненого полістиролу (2%). Більш докладно про властивості цього матеріалу, а також про міфи і легенди, які створюються навколо нього, ми поговоримо в наших публікаціях, присвячених будівництву недорогих будинків за канадською каркасно-панельною технологією.

Тут відзначимо основні характеристики пінополістиролу, який використовується при виробництві СІП-панелей:

  • економічність (вартість пінополістиролу як мінімум на 20% нижче, ніж у інших ізоляційних матеріалів, більшість яких, до того ж мають гірші споживчі характеристики)
  • довговічність (пінополістирол при правильній експлуатації не має терміну придатності: він не тріскається, не гниє і не розкладається)
  • низький ступінь теплопровідності і паропроникності, що забезпечує його високі ізоляційні властивості
  • висока стійкість до зовнішнього впливу

Сполучний матеріал

Шари сендвіч-панелі (СІП), як правило, з'єднуються між собою за допомогою високоякісного однокомпонентного поліуретанового клею. Клей наноситься тільки на одну сторону панелі, що забезпечує досить високу економічність при виробництві СІП.

Сам по собі, цей сполучний матеріал володіє високою еластичністю, відмінну вологостійкість, стійкість до впливів (як температурних, так і за допомогою хімічних речовин-розчинників).

Склеювання (а точніше - спресовування) відбувається під високим тиском за допомогою промислового пресу.

Таке з'єднання шарів СІП робить її по-справжньому міцним і надійним будівельним матеріалом.

Таким чином, SIP (СІП) - це прекрасна альтернатива традиційним будівельним матеріалам, яка відповідає всім запитам і вимогам сучасного споживача і широко використовується в будівництві заміських будинків.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.