Етапи будівництва
Канадська технологія
Канадський будинок з SIP
Що таке SIP?
Етапи будівництва
Будинок з газоблоків
Швидкомонтовані будинки
Етап №1. Проектування
Будь-яке будівництво починається з проектних робіт. Технологія СІП, завдяки своїй гнучкості, дозволяє будувати практично з будь-якого проекту. І, хоча канадська каркасно-панельна технологія спочатку асоціюється з малоповерховим будівництвом, в Америці СІП досить успішно (хоча і нешироко) застосовується і при будівництві багатоповерхових будинків. Так що, обмежень при проектуванні будинку, який буде побудований за технологією SIP, практично не існує. Хіба що - здоровий глузд і фінанси. Найбільш економічний варіант - будівництво по готовому проекту, який пропонує будівельна компанія. Для багатьох буває зручно будувати за готовим проектом, внісши в нього деякі зміни на власний смак і запитам. Але можна використовувати і абсолютно новий індивідуальний проект.
Етап №2. Закладка фундаменту
Безумовно, будинки, що зводяться за канадською каркасно-панельною технологією, можна ставити на «класичний» (плитний, стовпчастий або стандартний стрічковий) фундамент, який зазвичай застосовують при будівництві важких цегляних будинків. Але навряд чи це доцільно. Нагадаємо, що будинок, побудований з СІП набагато легше аналогічного по площі будинку з дерева або цегли і, до того ж, конструкція такого будинку (за рахунок СІП) самонесуча, і це дозволяє істотно заощадити, скориставшись технологією малозаглибленого стрічкового фундаменту.
Мілкозаглиблений стрічковий фундамент - це стрічковий фундамент, розташований вище рівня промерзання. Використовується для полегшених будівель, істотно знижуючи процес будівництва. Залізобетонна стрічка фундаменту встановлюється на засипану піском траншею, глибиною 0,5-0,7 метра. Вартість такого фундаменту буде приблизно на третину нижче, ніж у монолітного, а його надійність (для СІП-будівництва) - нітрохи не поступається останньому. При правильній закладці і гарній гідроізоляції, мілкозаглиблений стрічковий фундамент прекрасно справляється зі своїми функціями.
Етап №3. Будівництво «коробки»
Перш, ніж перейти до технічних подробиць, необхідно відзначити, що зводити будинок по каркасно-панельній технології СІП допустимо в будь-який час року. Починати ж будівництво «коробки» можна відразу ж після закладки фундаменту.
В першу чергу, проводиться монтаж підлоги 1-го поверху. Для цього, як правило, використовуються СІП панелі (при ширині прольоту до 6 метрів), які вимагають додаткової гідроізоляції (за допомогою обмазки антисептиком і бітумною мастикою).
Покриття для СІП скріплюються між собою саморізами, після чого місця їх з'єднання запінюються. З торців панелі в технологічні пази монтуються обв'язувальні бруси.
Підлоги 1-го поверху вашого будинку готові, можна зводити стіни!
Основою для стін служить нижній обв'язувальний контур. Він створюється за допомогою поздовжнього бруса (товщина близ. 100 мм), який кріпиться до панелей підлоги. Далі проводиться фіксація конструкції на фундаменті анкерними болтами.
Після установки обв'язувального контуру, проводять безпосередньо монтаж стінових панелей (починаючи від рогу будинку). Кутові панелі стикуються під прямим кутом, і в тій панелі, яка пристиковується, запінюється з'єднання. Поздовжні панелі стикуються за принципом шип-паз. Панелі з'єднуються між собою саморізами або корабельними цвяхами.
Коли периметр стін сформований, необхідно запінити технологічні пази панелей (з боку стелі) і, по аналогії з нижнім, створити верхній обв'язувальний контур, в місці стиковки стін і майбутньої стелі 1-го поверху.
Наступні поверхи канадського каркасно-панельного будинку збираються так само, з тією лише різницею, що основою для них служить не фундамент, а каркас першого поверху.
Внутрішні стіни можуть зводитися з більш тонких панелей СІП одночасно з будівництвом основного периметру.
Етап №4. Зведення даху
Дах каркасно-панельного будинку, так само, як і стіни, може бути виготовлений з СІП-панелей (фронтони і скоси). Вибір цього способу дозволяє відмовитися від класичної кроквяної системи без втрати в міцності. Крім того, SIP на даху дає можливість обійтися без додаткового утеплення і пароізоляції, так як сама по собі є прекрасною ізоляційною конструкцією.
Для будівництва даху вибирають товсті 204-міліметрові SIP, що роблять конструкцію досить жорсткою і здатною витримати вертикальні (сніг) або горизонтальні (пориви вітру) навантаження.
Верхньої опорою для СІП-панелей у двосхилого даху зазвичай служить коньковий брус, нижньої - мауерлат. Для забезпечення більшої жорсткості, паралельно коньковому брусу можна змонтувати кілька брусів по обидва боки від нього.
Панелі СІП, як і у випадку з монтажем стін, стикуються між собою за принципом «шип-паз», торці точно так же закриваються обв'язувальними дошками і герметизуються.
Далі - поверх панелей слід укласти шар гідроізоляції і можна приступати до покрівельних робіт. Слід зазначити, що на СІП панелі можна укладати будь-яке покрівельне покриття, а рівна поверхня СІП робить процес укладання покрівлі швидким і нескладним.
Етап №5. Завершальні роботи по збірці будинку
Дуже важливим при будівництві каркасно-панельного будинку є герметизація всієї конструкції, яка повинна проводитися після зведення стін і даху. Герметизація полягає в обробці всіх технологічних пазів поліуретановим клеєм. Після цього процес будівництва можна вважати завершеним і слід переходити до установки дверей, вікон, а також внутрішньої і зовнішньої обробки будинку. Для обробки будинку з СІП панелей можуть бути використані будь-які оздоблювальні матеріали, вибір яких ніяким чином не обмежений технологією будівництва. Комунікації можуть бути прокладені на будь-якому етапі будівництва, їх помітною особливістю є зовнішнє розташування і легка доступність.
На завершення хочеться сказати, що будівництво за канадською каркасно-панельною технологією SIP є процесом досить легким, приємним і абсолютно руйнує стереотип про те, що будівництво - це довго, нудно і брудно. СІП-будівництво - це швидко (максимум кілька місяців), легко (всі конструкції виготовлені заводським методом і привозяться на будівельний майданчик уже готовими) і чисто (жити в будинку з СІП-панелей можна навіть без внутрішнього оздоблення)!
Все це призвело до того, що бажаючі побудувати (або придбати) недорогий будинок під Києвом все частіше вибирають канадську каркасно-панельну технологію SIP.
Приїзджайте та подивіться самі
Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.
Дякуємо!
Вам перездвонять якнайшвидше.