Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Будинок з газоблоків

Канадська технологія
Канадський будинок з SIP
Що таке SIP?
Етапи будівництва
Будинок з газоблоків
Швидкомонтовані будинки

Поряд з будівництвом за канадською каркасно-панельною технологією SIP , компанія Євродім зводить свої недорогі будинки під Києвом з такого популярного сьогодні матеріалу, як газоблок.

Будинок з газоблоків, як правило, асоціюється з теплим недорогим швидкозводимим будинком, в якому, завдяки особливостям цього будівельного матеріалу, підтримується приємний комфортний мікроклімат. Газоблок об'єднав в собі багато переваг таких популярних матеріалів для будівництва, як цегла і камінь, а по деяких позиціях навіть перевершив їх.

Як і бетон, газоблок досить міцний, довговічний, стійкий до впливу несприятливих наслідків зовнішнього середовища, має відмінну вогнестійкість; як дерево він має гарну теплопровідність і звукоізоляційні властивості, невелика вага, а також характеризується простотою монтажу і обробки. При цьому будівництво з газоблоку швидке, економічне і щодо нетрудомістке.

Що ж таке газоблок?

Газоблок - це універсальний будівельний матеріал нового покоління, який є різновидом пористих бетонів (газоблоки ще називають автоклавним пористим бетоном, газобетоном).

До складу газоблоку входять такі компоненти як кварцовий пісок, вапно, цемент, вода, алюмінієва пудра і невелика кількість хімічних добавок. Ці елементи, при змішуванні вступають в хімічну реакцію, в процесі якої виділяється вуглекислий газ (що і дало матеріалу назва газо-бетон). В результаті реакції в сирому матеріалі утворюється безліч пор, відбувається його значне збільшення в обсязі і матеріал «схоплюючись», набирає первинної міцності. Саме з цього матеріалу проводиться нарізка блоків, які в подальшому пропарюють в автоклаві при високій температурі (180° C) і під високим тиском (11,5 атмосфер). Через кілька годин після початку процедури блоки (саме те, що ми називаємо газоблок) готові до застосування.

В результаті ми отримуємо матеріал, який володіє наступними характеристиками:

Міцність і довговічність

Газобетон є дійсно досить міцним матеріалом. Найвища міцність у газобетону з найбільшою щільністю і масою. Газоблоки до того ж стійкі до біологічного впливу (з боку цвілі, грибків, бактерій);

Чудова теплоізоляція і морозостійкість

Забезпечується самою структурою матеріалу. Така властивість обумовлює широку поширеність будівництва з газоблоку в північних регіонах з суворими погодними умовами.

Висока пожежна безпека

Газоблоки стійкі до вогню і абсолютно не підтримують його горіння, що робить їх найбільш пожежобезпечними серед всіх будівельних матеріалів, а будинки з газобетону - найзахищенішими від пожеж.

Відносно невелика вага

Кожен блок важить 20-25 кг (вага такого ж обсягу цегли становить 170 кг).

Легкість в укладанні і обробці

З огляду на промисловий спосіб виробництва матеріалу і технологію цього виробництва, газоблоки мають практично рівну поверхню, що значно спрощує їх укладання. До того ж, газоблок легко піддається обробці, в ньому можна робити отвори, штроби, прокладати канали, пиляти і т.д.

Економічність

Будинки з газобетону (газоблоків) будуються в 3-4 рази швидше, ніж цегляні, що забезпечує серйозну економію часу, а простота кладки також дозволяє економити на сполучних матеріалах і роботі. Це не кажучи вже про досить доступну ціну самого газобетону. Не варто забувати, що будинок з газоблоків (газобетону), як і канадський будинок з SIP, забезпечує зниження витрат і під час його експлуатації, в першу чергу на опалення (за різними оцінками, економія становить 40-50% в порівнянні з цегляним).

І це далеко не всі переваги газоблоків, які зробили цей будівельний матеріал досить затребуваним і популярним.

Особливості будівництва будинків з газоблоку

Газоблоки застосовуються при зведенні будь-яких стін (як несучих, так і внутрішніх перегородок). Особливо широко цей матеріал використовується при будівництві малоповерхових заміських будинків.

В залежності від призначення, зазвичай вибирають газоблоки різної щільності і ваги (від D300 до D1200, цифровий індекс характеризує відношення маси до об'єму). Перерахуємо ті з них, які виробляються і найчастіше використовуються в Україні:

  • D300 - легкий газоблок з низькою щільністю. Підходить для зведення внутрішніх перегородок і для утеплення. Не може нести несучу навантаження.
  • D400 - газоблок середньої щільності, який використовується при будівництві зовнішніх стін в одноповерхових будинках і будинків з полегшеною конструкцією і малим навантаженням на перекриття.
  • D500 - (конструкційно-теплоізоляційний) - газоблок з найвищою (серед перерахованих) щільністю, призначений для зведення несучих стін і здатний витримувати високе навантаження перекриттів

Будинок з газоблоків вимагає міцного хорошого фундаменту. Найбільш підходящим фундаментом для такого будинку є монолітна з/б плита, яка мінімізує усадочні деформації. Також будинку з газобетону будують на стрічковому монолітному або стовпчастих фундаменті. Між фундаментом і кладкою з газоблоку слід обов'язково покласти гідроізоляцію.

Кладка з газоблоку дуже проста і може бути виконана досить швидко. Вона проводиться в один шар на цементний розчин (1-й ряд) або на спеціальну клейову суміш (всі наступні ряди). Клейова суміш дозволяє зробити кладку дуже тонкою, що покращує теплоізоляційні властивості будинку з газоблоків. Правильно побудований будинок з газобетону (газоблоків) не потребує додаткового утеплення.

Для захисту газоблочних будинків від тріщин, кладка може бути розділена деформаційними швами або армована. Проект армування або малюнок деформаційних швів складаються індивідуально, залежно від особливостей будівлі, специфіки його експлуатації і кліматичних умов.

Особливу увагу слід приділити внутрішній і зовнішній обробці будинку з газоблоків. Газобетон - дихаючий матеріал, він пропускає газ і пар через стіну, забезпечуючи створення комфортного мікроклімату всередині будинку. Але таке його властивість можна геть нівелювати, підібравши неправильні матеріали для обробки. Для зовнішньої обробки слід вибрати добре вентильовані фасади, такі як сайдинг, декоративні плити і т.д. Підійде і спеціальна гідрофобна паронепроникна штукатурка по газобетону. Залишати будинок з газобетону без обробки, на наш погляд, не варто, так як це, як мінімум, не естетично.

Внутрішнє оздоблення можна провести як з паропроникних, так і з паронепроникних матеріалів. Кожен з цих підходів має свої позитивні і негативні сторони. У першому випадку, в будинку з газобетону буде зберігатися хороша вологість і мікроклімат, зате другий варіант менш витратний і не генерує додаткові вимоги до облаштування будинку. У будь-якому випадку, існує непорушне правило: не можна робити одночасно зовнішню обробку з непаропроникних матеріалів, а внутрішню - з паропроникних.

Таким чином, вирішивши побудувати будинок з газоблоків, ви вибираєте теплий, комфортний, екологічно безпечний будинок. Але для того, щоб він довго залишався таким, слід вибирати матеріал високої якості, дотримуватися основних правил будівництва з газобетону, і, користуватися послугами досвідчених забудовників, які побудували вже не один десяток газоблочні будинків.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.